David Hovorka  - Do reprezentace měl nakročeno už před rokem, pak se ale nešťastně zranil a sezona pro něj skončila předčasně. Letos už se ale David Hovorka dočkal a i v národním týmu ukázal, že umí být lídrem. Bude jedním ze stoperů, který se porve o EURO. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Tomáš Petrášek  - To stejné platí také o Tomáši Petráškovi. Osmadvacetiletý kapitán Rakowa, se kterým se dostal do čela polské ligy, si odbyl reprezentační debut v duelu s Kyprem a rozhodně nezklamal. Teď je ale zraněný. Foto: Profimedia.cz
 David Zima  - Když v zimě přicházel z Olomouce do Slavie, měl na kontě jen dva ligové starty. Z Davida Zimy ale roste klíčový stoper sešívaných a nyní se dostal i do reprezentace. Nedávno mu přitom bylo teprve dvacet let. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Aleš Matějů  - Premiéru v reprezentaci má za sebou. Čtyřiadvacetiletý Aleš Matějů si zahrál proti Kypru, Německu i v duelu s Izraelem. Ani jednou nijak nezářil a nepředvedl bůhvíjaký výkon, jeho výhodou ale je, že zvládne nastoupit na obou krajích obrany. A když jsou ostatní hráči mimo hru, tak může dostat i další šanci. Foto: Profimedia.cz
9
Fotogalerie

Nové objevy kouče Šilhavého. 8 hráčů, kteří se zabydlují v reprezentaci a bojují o EURO

Letošní fotbalovou sezonu výrazně ovlivňuje koronavirus, který pořádně mává také se srazy české reprezentace. O svou šanci se ale hlásí noví adepti.

Bez názvu.jpg

S reprezentačními srazy českého týmu hýbe koronavirus. Trenér Jaroslav Šilhavý má však stále kde sáhnout a pořád má z čeho vybírat. O místo na EURU tak rázem bojuje i osm nových adeptů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 9

David Hovorka

David Hovorka LM Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Do reprezentace měl nakročeno už před rokem, pak se ale nešťastně zranil a sezona pro něj skončila předčasně. Letos už se ale David Hovorka dočkal a i v národním týmu ukázal, že umí být lídrem. Bude jedním ze stoperů, který se porve o EURO.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 9

Tomáš Petrášek

Tomáš Petrášek ČR 2.jpg

To stejné platí také o Tomáši Petráškovi. Osmadvacetiletý kapitán Rakowa, se kterým se dostal do čela polské ligy, si odbyl reprezentační debut v duelu s Kyprem a rozhodně nezklamal. Teď je ale zraněný.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 9

David Zima

David Zima Slavia Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Když v zimě přicházel z Olomouce do Slavie, měl na kontě jen dva ligové starty. Z Davida Zimy ale roste klíčový stoper sešívaných a nyní se dostal i do reprezentace. Nedávno mu přitom bylo teprve dvacet let.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 9

Aleš Matějů

Aleš Matějů ČR.jpg

Premiéru v reprezentaci má za sebou. Čtyřiadvacetiletý Aleš Matějů si zahrál proti Kypru, Německu i v duelu s Izraelem. Ani jednou nijak nezářil a nepředvedl bůhvíjaký výkon, jeho výhodou ale je, že zvládne nastoupit na obou krajích obrany. A když jsou ostatní hráči mimo hru, tak může dostat i další šanci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 9

Tomáš Holeš

Tomáš Holeš ČR.jpg

Sedmadvacetiletý Tomáš Holeš přišel loni v létě z Jablonce do Slavie, jenže v Edenu toho během prvního roku moc neodehrál. Teď má ale v sešívané sestavě pevné místo, může hrát jak ve středu zálohy, tak na kraji obranné řady, a velmi dobře se zatím jeví i v národním týmu. Na kontě už má i premiérový reprezentační gól.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 9

Lukáš Provod

Lukáš Provod ČR.jpg

První starty v národním týmu sbírá také čtyřiadvacetiletý Lukáš Provod. Ten byl ještě loni hráčem Českých Budějovic, v průběhu minulého podzimu ale zamířil do Slavie a letos patří ke klíčovým hráčům sešívaného týmu. Svými výkony si řekl také o reprezentační pozornost a v národním týmu se uvedl velmi dobře. Je dobrou konkurencí pro Jakuba Jankta.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 9

Václav Černý

Václav Černý ČR.jpg

Mluvilo se o něm jako o zázračném dítěti českého fotbalu. Jenže v Ajaxu se neprosazoval tolik, kolik by si přál, a jeho kariéra se zasekla. V létě ale třiadvacetiletý křídelník zamířil do Twente, kde znovu našel ztracenou pohodu. V duelu s Německem si odbyl i reprezentační premiéru, která rozhodně nebyla derniérou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 9

Adam Hložek

Adam Hložek 19 MICHAL SVÁEK  MAFRA  Profimedia.jpg

Osmnáctiletý klenot z Letné si odbyl reprezentační premiéru v duelu na Slovensku, kde se ihned postavil do základní sestavy. Ve Spartě válel a velké plány s ním měl i trenér Jaroslav Šilhavý. Útočné duo Adam Hložek a Patrik Schick budilo velký respekt, jenže oba jsou nyní kvůli zranění mimo hru.

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud