Nové naděje za Atlantikem. 7 českých hokejistů, kteří míří do NHL

Letošní sezona NHL ještě neskončila, čeští fanoušci už se ale těší na tu další. Lákavé bude sledovat nejen výkony Davida Pastrňáka či Tomáše Hertla, ale také dalších českých mladíků, kteří míří do zámoří.

Bez názvu1.jpg

V letošní sezoně si premiéru v NHL odbyli Jan Rutta, Filip Chytil či Tomáš Hyka, "jehož" Vegas válčí ve finále Stanley Cupu. V příštím ročníku bude o místo v nejslavnější lize světa bojovat (minimálně) sedm dalších českých nováčků. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Pavel Francouz (Čeljabinsk – Colorado)

Pavel Francouz maska Martin Sekanina  CNC  Profimedia.jpg

O odchodu Pavla Francouze do zámoří se spekulovalo už loni, Čeljabinsk však svou oporu nepustil. Osmadvacetiletý gólman si tak ještě rok počkal a krátce před začátkem světového šampionátu si plácl s Coloradem. O Francouze měl zájem i Petrohrad, reprezentační opora ale upřednostnila roční kontrakt z NHL. Jedničkou Avalanchce je Semjon Varlamov, o místo za ním se však strhne boj, do kterého zasáhne i Francouz.

Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 8

Lukáš Jašek (Liberec – Vancouver)

Lukáš Jašek Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Lukáš Jašek byl předposledním českým hráčem draftu 2015, v zámoří ale nezůstal a vrátil se do extraligy. Nejdřív do Třince, pak do Liberce. V závěru letošní sezony dvacetiletý útočník zamířil na farmu Vancouveru a ve dvaceti dnech na sebe strhl velkou pozornost. Posbíral sedm bodů a následně podepsal tříletý nováčkovský kontrakt.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 8

Michal Moravčík (Plzeň – Montreal)

Michal Moravčík ČR Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Ještě loni odehrál čtyři zápasy za Klatovy, letos si odbyl reprezentační premiéru a dokonce se dostal na mistrovství světa. V Dánsku hrál velmi dobře, jeho výkony byly zápas od zápasu lepší a na šampionátu vstřelil i premiérový reprezentační gól. Po turnaji třiadvacetiletý bek udělal další posun a z Plzně odešel do Montrealu, s nímž podepsal dvouletý kontrakt.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 8

Filip Pyrochta (Liberec – Nashville)

Filip Pyrochta Liberec.jpg

Před sezonou 2016/17 se vrátil ze zámoří domů a dva roky hrál v Liberci. Mezi Bílými Tygry vyrostl v oporu, dostal se do reprezentace a byl blízko účasti na mistrovství světa. V Dánsku si sice nezahrál, přesto se vrací do zámoří a podepsal dvouletou smlouvu s Nashvillem. Stálo o něj i Calgary a Vegas.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Lukáš Radil (Spartak Moskva – San Jose)

Lukáš Radil ČR2.jpg

Tři sezony ve Spartaku Moskva stačily. Sedmadvacetiletý útočník, který před odchodem do KHL působil v Pardubicích, podepsal roční smlouvu se San Jose. Účastník olympijského turnaje a světového šampionátu v Paříži se tak stane novým spoluhráčem Tomáše Hertla.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

David Sklenička (Plzeň – Montreal)

David Sklenička ČR.jpg

Podobný případ jako Moravčík. Také jednadvacetiletý David Sklenička patřil k oporám Plzně, zajistil i letenku na premiérový světový šampionát a výkony v Dánsku si řekl o zámořskou pozornost. I on si plácl s Montrealem, se kterým podepsal dokonce tříletou smlouvu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Miroslav Svoboda (Plzeň – Nashville)

Miroslav Svoboda Plzeň 2.jpg

V posledních letech platí jedno pravidlo – gólmani, kteří se stanou oporami Plzně, míří do NHL. Tento trend nastartoval Marek Mazanec, v jeho stopách se vydal Matěj Machovský a letos je napodobil Miroslav Svoboda, který chytal na západě Čech jedinou sezonu. Ta mu vyšla na výbornou, nakoukl i do reprezentace a teď míří do NHL. Ne však do Edmontonu, který jej draftoval, ale do Nashvillu, s nímž podepsal dvouletý kontrakt.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud