Nové naděje mezi tyčemi. Toto jsou tři brankáři české reprezentační jednadvacítky

Kdo se po reprezentačním konci Petra Čecha bál o budoucnost mezi třemi tyčemi, tak ho další zápasy musely uklidnit. Česká brankářská škola je totiž stále na vysoké úrovni. Na scénu se navíc derou další talentovaní gólmani.

Současnou jedničkou české reprezentace je Tomáš Vaclík, jenž patří k oporám Sevilly. Na paty mu však šlape Jiří Pavlenka z Brém a na svou šanci číhá i Tomáš Koubek z Rennes. Nové gólmany „představila“ i jednadvacítka. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Martin Jedlička (Dunajská Streda)

Martin Jedlička Martin Jedlička.jpg

Jednadvacetiletý gólman je odchovancem Příbrami, prošel mládežnickými týmy Sparty i Slavie, pak se ale do Příbrami vrátil a zahrál si s ní i juniorskou obdobu Ligy mistrů. V roce 2017 se zúčastnil mistrovství Evropy hráčů do 19 let v Gruzii a poté přestoupil do Mladé Boleslavi.

Ligovou premiéru si odbyl na Letné, v zápase však dostal tři branky a od té doby už šanci nedostal. Před rokem odešel do Dunajské Stredy, nejprve na hostování a poté na přestup.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Jiří Letáček (FK Pardubice)

Kouč Karel Krejčí lovil i v druholigových vodách. Z Pardubic povolal do týmu dvacetiletého Jiřího Letáčka, jenž si v letošním ročníku připsal deset startů a jeden zápas odchytal i v MOL Cupu. Prošel už reprezentačními mládežnickými výběry, v jednadvacítce ho ale čeká premiéra.

Pokračování 4 / 4

Matouš Trmal (FC Slovácko)

Matouš Trmal Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Jako jediný chytá ve Fortuna lize a v současné době je jedničkou Slovácka. Teprve dvacetiletý Matouš Trmal si v letošní sezoně připsal už 13 startů, v nichž inkasoval dvanáct gólů a vychytal šest čistých kont. Patří k nejtalentovanějším gólmanům celé soutěže.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud