Karel Plášek (Vancouver Canucks)  Kometa už po sezoně přišla o několik mladíků, kteří se budou rvát v zámoří. Jedním z nich je dvacetiletý útočník Karel Plášek, jenž v extralize odehrál už přes 120 zápasů. Další ale nějakou dobu nepřidá, protože si plácl s Vancouverem, který jej získal v draftu roku 2019. S Canucks mladý forvard, který letos debutoval i v reprezentaci, podepsal smlouvu na tři roky.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Jan Myšák (Montreal Canadiens) Účastní dvou posledních juniorských šampionátů prošel druhým kolem posledního draftu NHL, ve kterém na něj ukázal Montreal. Osmnáctiletý útočník v průběhu uplynulého ročníku opustil Litvínov a zamířil na farmu Canadiens do Lavalu, za který odehrál 22 zápasů a vstřelil v nich dvě branky. Na začátku dubna pak s Montrealem podepsal tříletý nováčkovský kontrakt.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Adam Raška (San Jose Sharks) Jedním z hráčů, který prošel loňským draftem NHL, byl devatenáctiletý útočník Adam Raška. Ten v průběhu minulé sezony poprvé nakoukl i do seniorské reprezentace, zahrál si dva zápasy za extraligový Třinec a poté odešel do Kanady. Hájil barvy Rimouski Océanic a ve 22 duelech posbíral 25 (12+13) bodů. V květnu pak účastník posledních dvou juniorských šampionátů podepsal tříletou smlouvu se San Jose. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Lukáš Rousek (Buffalo Sabres)  Uplynulé čtyři roky hrál za Spartu, v posledním ročníku posbíral dohromady i s play-off 45 bodů a patřil k nejlepším hráčům pražského týmu. Teď ale dvaadvacetiletý útočník míří do zámoří a v kapse má dvouletý dvoucestný kontrakt s Buffalem, které jej draftovalo v roce 2019. V zámoří dosud Lukáš Rousek nepůsobil.  Foto: Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Nové naděje. 7 českých hokejistů, kteří podepsali premiérové kontrakty v NHL

Do letošní sezony NHL zasáhlo dohromady i s gólmany 34 českých hokejistů. Příští rok by se mezi nimi mohlo objevit i několik nováčků.

V tomto ročníku NHL v soutěži debutovali Vítek Vaněček, Jan Jeník nebo Radim Zohorna. A o své místo v nejlepší lize světa se budou rvát i další. V minulých dnech a týdnech totiž podepsalo své premiérové smlouvy v NHL dalších sedm českých hokejistů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 8

Jakub Galvas (Chicago Blackhawks) 

Jakub Galvas ČR 19 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

O účast na mistrovství světa sice vinou zranění na poslední chvíli přišel, přesto má před sebou jednu velkou výzvu. Jednadvacetiletý obránce Jakub Galvas totiž na začátku května podepsal dvouletý kontrakt s Chicagem, které ho draftovalo v roce 2017. Uplynulé dvě sezony bývalý bek Olomouc odehrál ve Finsku a na severu Evropy náramně vyzrál. V NHL rozhodně není bez šance. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 8

Karel Plášek (Vancouver Canucks) 

Karel Plášek 20 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Kometa už po sezoně přišla o několik mladíků, kteří se budou rvát v zámoří. Jedním z nich je dvacetiletý útočník Karel Plášek, jenž v extralize odehrál už přes 120 zápasů. Další ale nějakou dobu nepřidá, protože si plácl s Vancouverem, který jej získal v draftu roku 2019. S Canucks mladý forvard, který letos debutoval i v reprezentaci, podepsal smlouvu na tři roky. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 8

Jan Myšák (Montreal Canadiens) 

Jan Myšák 20 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Účastní dvou posledních juniorských šampionátů prošel druhým kolem posledního draftu NHL, ve kterém na něj ukázal Montreal. Osmnáctiletý útočník v průběhu uplynulého ročníku opustil Litvínov a zamířil na farmu Canadiens do Lavalu, za který odehrál 22 zápasů a vstřelil v nich dvě branky. Na začátku dubna pak s Montrealem podepsal tříletý nováčkovský kontrakt. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 8

Adam Raška (San Jose Sharks) 

Adam Raška Třinec Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Jedním z hráčů, který prošel loňským draftem NHL, byl devatenáctiletý útočník Adam Raška. Ten v průběhu minulé sezony poprvé nakoukl i do seniorské reprezentace, zahrál si dva zápasy za extraligový Třinec a poté odešel do Kanady. Hájil barvy Rimouski Océanic a ve 22 duelech posbíral 25 (12+13) bodů. V květnu pak účastník posledních dvou juniorských šampionátů podepsal tříletou smlouvu se San Jose.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 8

Lukáš Rousek (Buffalo Sabres) 

Lukáš Rousek Sparta.jpg

Uplynulé čtyři roky hrál za Spartu, v posledním ročníku posbíral dohromady i s play-off 45 bodů a patřil k nejlepším hráčům pražského týmu. Teď ale dvaadvacetiletý útočník míří do zámoří a v kapse má dvouletý dvoucestný kontrakt s Buffalem, které jej draftovalo v roce 2019. V zámoří dosud Lukáš Rousek nepůsobil. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Karel Vejmelka (Arizona Coyotes) 

Karel Vejmelka Kometa 20 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Po odchodu Marka Čiliaka se stal brankářskou jedničkou Komety. Karel Vejmelka nakoukl i k reprezentaci a teď je před ním nová výzva. Pětadvacetiletý rodák z Třebíče, jehož v roce 2015 draftoval Nashville, podepsal roční kontrakt s Arizonou, kde se pokusí zabojovat o své místo v NHL. Uspěje? 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 8

Tomáš Vomáčka (Nashville Predators) 

Tomáš Vomáčka Nashville.jpg

Za Nashville si v minulosti zachytali Tomáš Vokoun nebo Marek Mazanec. Teď bude o dres Predators bojovat i dvaadvacetiletý Tomáš Vomáčka, kterého organizace ulovila v draftu NHL 2017. Poslední čtyři roky bývalý mládežnický reprezentant působil v zámoří a svými výkony si vysloužil dvouletý nováčkovský kontrakt. Aby se však dostal až do NHL, musí urazit ještě pořádný kus cesty. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud