Nové brankářské objevy ve Fortuna lize. Tito tři gólmani letos vylétli jako komety

Ve Fortuna lize působí řada zkušených gólmanů. Na scénu však vylétly i nové brankářské komety, které ještě před pár měsíci téměř nikdo neznal.

Branku Baníku hájí Jan Laštůvka, ve Slavii má pevní místo Ondřej Kolář a na Letné rumunský reprezentant Florin Nita. Zkušenou brankářskou dvojici má i plzeňská Viktorka, která spoléhá na duo Aleš Hruška a Matúš Kozáčik. Vyplatí se však sledovat i další. Jména tří největších brankářských objevů letošní sezony najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Filip Nguyen (Slovan Liberec)

Filip Nguyen Czech News Center  Rušinová Mária  CNC  Profimedia.jpg

Jeden z objevů aktuální sezony. Až do letošního ročníku měl Filip Nguyen na kontě jen dva odchytané zápasy, letos se ale stal jedničkou Liberce a ve dvaceti startech inkasoval jen 14 branek a udržel deset čistých kont. Úspěšností zásahů se dostal na 81,8%, což z něj v tomto ohledu činí dokonce nejlepšího gólmana ligy. Je otázkou, zda šestadvacetiletá opora Slovanu pod Ještědem vydrží.

Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 4

Martin Pastornický (MFK Karviná)

Martin Pastornický Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Ligová premiéra na Letné? Kdekomu by se rozklepala kolena, Martin Pastornický ale předvedl parádní výkon. Třiadvacetiletý gólman Karviné, jenž dosud nastupoval jen v poháru, nahradil brankářskou jedničku slezského týmu Martina Berkovce a proti Spartě odvedl parádní výkon. O čisté konto jej sice krásnou střelou připravil Martin Hašek, na svůj debut ozdobený výhrou 3:1 ale jen tak nezapomene.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 4

Matouš Trmal (1. FC Slovácko)

Matouš Trmal Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Slovácko má sice na soupisce zkušeného Michala Daňka, aktuální jedničkou je ale Matouš Trmal. Teprve dvacetiletý gólman, jenž je také českým reprezentantem do 21 let, si letos odbyl ligovou premiéru a aktuálně má na kontě už 17 startů, v nichž dostal osmnáct branek. Na podzim mimo jiné vychytal výhry proti Spartě a Baníku.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud