Nové brankářské naděje. 5 českých gólmanů, kteří by letos mohli projít draftem NHL

Do letošního ročníku NHL naskočilo už sedm českých brankářů. Kdo se mezi ně dostane v příštích letech?

Česká brankářská škola má stále z čeho brát. Důkazem je i pět teenagerů, kteří mají podle prognóz šanci, že by mohli projít letošním draftem NHL. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Adam Dybal – 17 let

profimedia-0747710887.jpg

Narodil se v Ostravě, chytal i v Havířově, aktuálně ale působí na opačné straně republiky. Sedmnáctiletý Adam Dybal, který už nakoukl i do mládežnických reprezentačních výběrů, odešel v roce 2021 do Karlových Varů, kde svůj talent dále rozvíjí. Letos si odbyl premiéru i v dospělém hokeji a dostal šanci v Sokolově.

Ilustrační foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Michael Hrabal – 17 let

Osmnáctiletý gólman začínal v pražské Hvězdě, odkud poté přešel do Sparty. Dostal se taky do mládežnické reprezentace a před sezonou odešel do týmu Omaha Lancers, který působí v USHL. Velmi dobrými výkony se prezentoval i na letním Hlinka Gretzky Cupu.

Pokračování 4 / 6

Jan Kavan – 17 let

profimedia-0747710887.jpg

Brněnská Kometa má k dispozici Marka Čiliaka nebo Dominika Furcha, k zajímavé kariéře má však nakročeno taky Jan Kavan. Sedmnáctiletý mládežnický reprezentant je jedním z českých gólmanů, na něhož by se v draftu NHL mohlo usmát štěstí.

Ilustrační foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Tomáš Suchánek - 19 let

Tomáš Suchánek ČR 20.jpg

Bylo by velkým překvapením, kdyby letošním draftem NHL neprošel. Devatenáctiletý Tomáš Suchánek zářil na juniorském světovém šampionátu, na kterém českému týmu vychytal stříbro. Přerovský odchovanec, který ve Frýdku-Místku okusil i Chance ligu, je už druhým rokem v zámoří. A v bráně týmu Tri-City Americans ve WHL podává velmi dobré výkony.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Jan Špunar - 18 let

profimedia-0667664193.jpg

Účastník loňského mistrovství světa osmnáctek se narodil v Olomouci, kde taky prošel mládežnickými týmy. V extralize si nezachytal, přesto odešel do zámoří a letos hájí branku týmu Portland Winterhawks ve WHL. Jeden start si v této sezoně připsal i v reprezentaci juniorů.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud