Nové brankářské naděje. 4 čeští gólmani, kteří by měli projít letošním draftem NHL

Draft NHL byl kvůli koronaviru odložen na neurčito. Na svou šanci přiblížit se nejslavnější hokejové lize světa si tak budou muset počkat i české naděje.

Loňský draft NHL z českého pohledu nedopadl moc dobře. Jak si čeští hokejisté povedou letos? Zámořské kluby by v draftu, který je kvůli koronaviru odložený na neurčito, měly ukázat i několik českých brankářů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Jan Bednář

Jan Bednář ČR.jpg

V pořadí gólmanů z Evropy se v prognóze lépe umístil jen jeden brankář - Jaroslav Askarov z Ruska. Zdá se, že šance Jana Bednáře v draftu jsou tedy hodně vysoké. Sedmnáctiletý talent z Karlových Varů si loni odbyl extraligovou premiéru a letos za Energii odchytal dalších 13 zápasů. Zkušenosti sbíral také v prvoligovém Sokolově a zároveň patřil k oporám mládežnických reprezentací.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Jakub Málek

malek.jpg

Desátý je v pořadí evropských brankářů Jakub Málek, který sbírá zkušenosti na Lapači. Osmnáctiletý gólman v sezoně 2018/19 odchytal první dva zápasy za A tým Vsetína a letos přidal další tři starty v druholigovém Valašském Meziříčí. Prosadí se v draftu?

Foto: hc-vsetin.cz

Pokračování 4 / 5

Nick Malik

Nick Malik.jpg

Syn bývalého českého obránce Marka Malíka má skvěle našlápnuto. Sedmnáctiletý Nick v uplynulém ročníku chytal za prvoligový Frýdek-Místek, dva starty si připsal v extraligovém Třinci, zachytal si na domácím juniorském šampionátu a v závěru sezony působil v týmu Soo Greyhounds z OHL. V draftu by mohl být mezi nejlepšími Čechy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Jakub Dobeš

dobes.jpg

Draftem by mohl projít taky osmnáctiletý Jakub Dobeš, který se přes Vítkovice a Chomutov dostal v roce 2017 do zámoří. V uplynulém ročníku chytal za Topeka Pilots a Omaha Lancers v NAHL, respektive USHL, a nevedl si vůbec zle. V příští sezoně by měl hájit barvy Ohio State University.

Foto: piratichomutov.cz

Doporučujeme

Články odjinud