Nové brankářské naděje. 3 čeští gólmani, kteří jsou v týmu pro šampionát osmnáctek

Česká hokejová reprezentace do 18 let se chystá na světový šampionát, který odstartuje v sobotu v Německu. V týmu jsou i tři talentovaní gólmani.

Český tým má na starost trenér Jakub Petr, jenž vzal na šampionát 23 hráčů včetně tří brankářů. Ze kterých mladíků v maskách bude vybírat jedničku? Podívejte se.

Pokračování 2 / 4

Michael Schnattinger (18 let, Kometa Brno)

profimedia-0683849511.jpg

Je jedním z brankářů, který by mohl uspět v letošním draftu NHL. Osmnáctiletý Michael Schnattinger prošel mládežnickými týmy brněnské Komety a pravidelně se objevuje taky v mládežnických reprezentacích. Letos si odbyl i premiéru v dospělém hokeji a nastoupil za tým Komety ve druhé lize.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Jan Špunar (17 let, HC Olomouc)

profimedia-0625985123.jpg

Stejně jako Schnattinger má šanci, že projde letošním draftem NHL. Sedmnáctiletý talentovaný gólman Jan Špunar patří k velkým talentům olomouckého hokeje a cenné zkušenosti nasbíral i v mládežnických reprezentacích. V národním týmu do 18 let toho letos odchytal nejvíc, dostane šanci i na šampionátu?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Ondřej Bizoň (17 let, Ilves Tampere)

profimedia-0625985125.jpg

Ondřej Bizoň zvolil jinou cestu, než jeho dva kolegové. Sedmnáctiletý gólman odešel v roce 2020 z rodného Brna, kde chytal za Kometu, a zamířil do Finska. Na severu Evropy sbírá cenné zkušenosti v Ilvesu Tampere a zaujal i reprezentační trenéry. Má našlápnuto k zajímavé kariéře.

Ilustrační foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud