Nováček, kometa i stálice. Český All-Star tým prvního měsíce NHL

Zámořská NHL odkrojila ze svého nabitého kalendáře první soutěžní měsíc. Během úvodní porce zápasů se objevilo na ledě 29 českých hokejistů. Kterým se zatím daří nejvíc?

Untitled 1.jpg

26 hráčů do pole, z toho čtyři úplní nováčci, a tři brankáři. Tolik českých hokejistů se dostalo během úvodního měsíce do hry. Někteří hráči zůstávají za očekáváními, jiní zatím válí. Vybrali jsme ty, kterým začátek sezony vyšel nejvíc, a poskládali z nich All-Star tým. Jeho podobu najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Brankář – Petr Mrázek (Detroit)

Petr Mrázek Detroit 2.jpg

Nejzkušenější z českých gólmanů Ondřej Pavelec zamířil před sezonou na farmu, do akce se ale dostali tři jiní brankáři. Marek Mazanec odchytal dva zápasy za Nashville a zamířil zpět do AHL, zato Petr Mrázek s Michalem Neuvirthem bojují ve svých klubech o místo jedničky.

Ani jeden ale není v ideální pozici. Mírně lepší statistiky má Mrázek, který odchytal deset zápasů, s úspěšností zákroků je ale jen lehce nad 90%. Jeho konkurent Jimmy Howard navíc chytil parádní formu a vytlačil Mrázka mezi náhradníky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Obránce – Radko Gudas (Philadelphia)

Radko Gudas Phil.jpg

Radko Gudas je pro mnohé dráždivým elementem, ve Philadelphii ale patří ke klíčovým hráčům sestavy. Důrazný bek je letos navíc produktivní a na kontě má jednu branku a čtyři asistence. Na jeho poměry hraje i hodně slušně, o čemž svědčí jediný dvouminutový trest. Na brány soupeřů vyslal už 17 střeleckých pokusů a pro hru Flyers je velmi důležitý.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Obránce – Michal Kempný (Chicago)

Michal Kempný Chicago.jpg

Marek Židlický zřejmě ukončí kariéru, Zbyněk Michálek byl poslán na farmu, Michal Rozsíval příliš nehraje a moc dalších obránců v NHL nemáme. Jediným nováčkem mezi beky je Michal Kempný, který to docela schytal po Světovém poháru. Ale nepoložil se a v Chicagu přesvědčil o svých kvalitách. Na první bod sice stále čeká, už se ale stihl porvat, na ledě tráví hodně času, je vidět a na kontě má i pět kladných bodů. Debut v soutěži zvládl úspěšně, teď ještě, aby začal bodovat…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Útočník – Jakub Voráček (Philadelphia)

Jakub Voráček Phil 3.jpg

Loni se rozjížděl pomalu a nedokázal navázat na předešlou sezonu, v níž byl pátým nejproduktivnějším hráčem celé NHL. Letos mu začala platit nová smlouva, která z něj dělá jednoho z nejlépe vydělávajících hráčů soutěže, a tlak na jeho osobu ještě vzrostl.

S Jakubem Voráčkem to ale nic nedělá, sedmadvacetiletý bourák z Philadelphie válí a zatím je nezastavitelný. V 16 zápasech dal šest branek, přidal deset nahrávek, a znovu je mezi nejlepšími hráči NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Útočník – Tomáš Hertl (San Jose)

Tomáš Hertl San Jose 3.jpg

Tomáš Hertl loni prožil průlomovou sezonu. Hodil za hlavu nevydařený ročník a v San Jose se vypracoval mezi klíčové persony. Sharks pomohl k postupu do finále Stanley Cupu, v tom se ale zranil, a San Jose možná i proto podlehlo Pittsburghu.

Vedení klubu ho nepustilo ani na Světový pohár, teď už je ale mladý forvard fit a znovu válí. Před sezonou podepsal dvouletý kontrakt a ví, že pokud se mu následující ročníky povedou, může si zadělat na dlouhou a tučnou smlouvu. Aktuálně má na kontě čtyři góly a pět nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Útočník – David Pastrňák (Boston)

David Pastrňák Boston 3.jpg

O jeho kvalitách se době vědělo, kdekdo o něm ale pochyboval. Zvlášť po nevydařeném Světovém poháru. David Pastrňák ale v letošní sezoně dokazuje, že právě on může být novou českou hvězdou v NHL.

V dresu Bruins krouží třetí sezonu, už teď má ale na kontě více než polovinu bodů, které nasbíral v minulých ročnících. Deset vstřelených branek ho řadí na druhé místo celé NHL, k tomu přidal čtyři nahrávky a společně s Jakubem Voráčkem patří mezi nejproduktivnější hráče soutěže.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud