Libor Hájek (New York Rangers).  Odchovanec brněnské Komety se před rokem stal součástí výměny mezi Tampou Bay a New Yorkem Rangers, v jehož barvách si letos odbyl premiéru v NHL. Jednadvacetiletý bek stihl pět zápasů i premiérový gól, bohužel se však zranil a dohrál předčasně. Příští rok by však mohl mít už pevnou pozici v zadních řadách Rangers. Foto: Profimedia.cz
 Filip Hronek (Detroit Red Wings) . Přestože v letošním ročníku odehrál jen 46 zápasů, stal se druhým nejproduktivnějším českým bekem v základní části. Jednadvacetiletý Filip Hronek dal pět branek, přidal 18 asistencí a řekl si o další šanci v Detroitu. Foto: Profimedia.cz
 Lukáš Radil (San Jose Sharks) . Přes Pardubice a moskevský Spartak zamířil do NHL a podepsal smlouvu se San Jose. Osmadvacetiletý Lukáš Radil stihl v základní části odehrát za Sharks 36 zápasů, ve kterých dal sedm branek a přidal čtyři nahrávky. Teď ho čekají boje v play-off. Foto: Profimedia.cz
 Radim Šimek (San Jose Sharks) . Do vyřazovacích bojů naopak nezasáhne Radim Šimek. Šestadvacetiletý bek sice v loňské sezoně šanci v NHL nedostal, letos ale za San Jose odehrál 41 zápasů, dal premiérový gól a přidal osm nahrávek. V organizaci Sharks s ním byli spokojeni, český reprezentant se ale zranil a má po sezoně. Foto: Profimedia.cz
8
Fotogalerie

Nováčci na zámořské scéně. 8 českých hráčů, kteří si letos odbyli premiéru v NHL

Čtyřicet. Přesně tolik českých hráčů zasáhlo do letošního ročníku zámořské NHL. V akci se přitom objevilo i několik nováčků.

Čechům v NHL vládl David Pastrňák, velmi dobré výkony předváděl třeba i Tomáš Hertl a do parádní formy se rozchytal Petr Mrázek. A jak se dařilo českým nováčkům, kteří si letos odbyli premiéru v nejlepší lize světa? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 9

Pavel Francouz (Colorado Avalanche)

Pavel Francouz Colorado.jpg

Česká brankářská jednička posledních let mohla pokračovat v KHL, Pavel Francouz se ale vydal vstříc nové výzvě a zamířil do Colorada. Na farmě podává velmi dobré výkony, za Avalanche si však připsal jen dva starty a 62 odchytaných minut. Pochytal během nich 33 střel a pustil dva góly.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 9

Libor Hájek (New York Rangers)

Libor Hájek NYR.jpg

Odchovanec brněnské Komety se před rokem stal součástí výměny mezi Tampou Bay a New Yorkem Rangers, v jehož barvách si letos odbyl premiéru v NHL. Jednadvacetiletý bek stihl pět zápasů i premiérový gól, bohužel se však zranil a dohrál předčasně. Příští rok by však mohl mít už pevnou pozici v zadních řadách Rangers.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 9

Filip Hronek (Detroit Red Wings)

Filip Hronek Detroit 3.jpg

Přestože v letošním ročníku odehrál jen 46 zápasů, stal se druhým nejproduktivnějším českým bekem v základní části. Jednadvacetiletý Filip Hronek dal pět branek, přidal 18 asistencí a řekl si o další šanci v Detroitu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 9

Lukáš Radil (San Jose Sharks)

Lukáš Radil San Jose 2.jpg

Přes Pardubice a moskevský Spartak zamířil do NHL a podepsal smlouvu se San Jose. Osmadvacetiletý Lukáš Radil stihl v základní části odehrát za Sharks 36 zápasů, ve kterých dal sedm branek a přidal čtyři nahrávky. Teď ho čekají boje v play-off.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 9

Radim Šimek (San Jose Sharks)

Radim Šimek San Jose.jpg

Do vyřazovacích bojů naopak nezasáhne Radim Šimek. Šestadvacetiletý bek sice v loňské sezoně šanci v NHL nedostal, letos ale za San Jose odehrál 41 zápasů, dal premiérový gól a přidal osm nahrávek. V organizaci Sharks s ním byli spokojeni, český reprezentant se ale zranil a má po sezoně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 9

Libor Šulák (Detroit Red Wings)

Libor Šulák Detroit.jpg

Po světovém šampionátu v roce 2017 zamířil do Detroitu. Převážnou část loňské sezony strávil ve Finsku, v aktuálním ročníku už ale okusil i slavnou NHL. V dresu Detroitu si připsal šest startů, ani jednou však nebodoval a v kolonce +/- skončil na čísle mínus čtyři.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 9

Filip Zadina (Detroit Red Wings)

Filip Zadina Detroit.jpg

Devatenáctiletý útočník se stal šestkou posledního draftu NHL, v přípravě si ale místo v kádru Detroitu nevybojoval. Filip Zadina však na farmě v Grand Rapids podával velmi dobré výkony a nakonec se dočkal i premiéry v NHL. V devíti startech vstřelil jeden gól a připsal si i dvě asistence.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 9

Jakub Zbořil (Boston Bruins)

Jakub Zbořil Boston 2.jpg

Premiéru v NHL si odbyl také Jakub Zbořil. Třináctka draftu z roku 2015 na svou šanci trpělivě čekala, letos však dvaadvacetiletý obránce naskočil do dvou zápasů za Boston. Dočká se příští rok většího prostoru?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud