Nováčci na slavné scéně. 7 českých hokejistů, kteří si letos odbyli premiéru v NHL

Základní část NHL je minulostí. Do dění v nejslavnější lize světa zasáhlo 32 českých hráčů do pole a šest brankářů. Premiéru v zámoří si odbylo sedm Čechů.

Loni debutovali v NHL Radek Faksa, Vojtěch Mozík, Tomáš Nosek, Roman Will či Pavel Zacha. Letos si premiéru v nejlepší lize světa odbylo dalších sedm českých hokejistů. Někteří stihli jen pár minut, jiní několik málo utkání, další se ale vypracovali v opory svých organizací. Jména všech sedmi nováčků najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Martin Frk (Carolina)

Martin Frk 1.jpg

Před sezonou se zdálo, že se v Carolině tvoří početná česká kolonie. Zapadal do ní také třiadvacetiletý Martin Frk, který přišel z Detroitu. V dresu Hurricanes odehrál dva zápasy, více toho ale nestihl. Carolina ho po 22 dnech poslala na listinu volných hráčů, z níž si ho stáhl zpátky Detroit. Po boku Mrázka s Noskem už ale nenastoupil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Ondřej Kaše (Anaheim)

Ondřej Kaše Anaheim.jpg

Nejlepší český nováček na scéně. Ondřej Kaše letos debutoval v dresu Anaheimu a za tým Ducks zvládl odehrát 53 zápasů. Na konto si připsal pět gólů a přidal deset asistencí. Kolik šancí dostane jednadvacetiletý útočník v play-off?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Michal Kempný (Chicago)

Michal Kempný Chicago.jpg

Ještě před dvěma lety hrával za brněnskou Kometu, loni válel v Omsku, představil se na mistrovství světa a už v předstihu se dočkal pozvánky na Světový pohár. V Torontu sice patřil k nejvíc kritizované hráčům týmu, nabral ale cenné zkušenosti, které proměnil v NHL. V dresu Chicaga nastoupil k 50 utkáním, v nichž posbíral osm (2+6) kanadských bodů. Jeho role v týmu ale postupně slábla, jaká bude v play-off?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Marek Langhamer (Arizona)

Marek Langhamer Arizona.jpg

Do letošní sezony zasáhlo šest českých gólmanů. Nováčkem na scéně byl Marek Langhamer, který se dočkal debutu v dresu Arizony. Dvaadvacetiletý brankář na svou zámořskou premiéru nezapomene, během 15 minut závěrečné třetiny s Anaheimem předvedl šest zákroků, dostal jeden gól a blýskl se v závěrečné vteřině, ve které lapil tutovku soupeře. Pak se ale vrátil na farmu do Tusconu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

David Rittich (Calgary)

David Rittich Calgary.jpg

Druhým českým brankářem, který letos debutoval v NHL, byl David Rittich, jenž udržel v 28 zápasech AHL pět čistých kont. Čtyřiadvacetiletý brankář, který ještě loni chytal za Mladou Boleslav, se dočkal premiéry ve víkendovém utkání Calgary proti San Jose. Na ledě strávil dvacet minut, připsal si devět úspěšných zákroků a inkasoval jeden gól. Dostane další šanci v play-off, nebo až v příští sezoně?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Lukáš Sedlák (Columbus)

Lukáš Sedlká Columbus.jpg

V uplynulé sezoně pomohl k zisku Calder Cupu a celkovému vítězství v AHL. Vedení Columbusu ho pozorně sledovalo, Lukáš Sedlák dostal šanci v přípravě a letos patřil do prvního týmu Blue Jackets.

V sezoně odehrál 62 zápasů, dal sedm branek, měl šest nahrávek a posbíral deset kladných bodů v hodnocení plus/mínus. S Columbusem prožil báječnou základní část, teď se pokusí vybojovat Stanley Cup.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Jakub Vrána (Washington)

Jakub Vrána Washington 2.jpg

Jeho vrstevník David Pastrňák válí už třetí sezonu v Bostonu. Jakub Vrána, který šel v draftu na řadu ještě dříve, se dočkal premiéry až letos. V našlapané sestavě Washingtonu, který vyhrál základní část, odehrál 21 zápasů a blýskl se šesti kanadskými body za tři branky a stejný počet přihrávek. V Capitals jsou s ním spokojeni, jeho role v týmu by měla sílit.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud