Šimon Hrubec - Sedmadvacetiletý Šimon Hrubec dovedl k titulu třinecké Oceláře a chystá se na první zahraniční angažmá. Ještě předtím však pojede na světový šampionát, přestože v přípravě neodchytal ani jeden zápas. Pokud však dorazí Pavel Francouz, tak se do týmu nakonec nedostane. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 David Musil - Třinecký bek a jedno z překvapení konečné nominace je čerstvým extraligovým šampionem. David Musil má na kontě i čtyři odehrané zápasy za Edmonton Oilers, poslední dva roky však působil v Třinci. Teď ho čeká premiéra na mistrovství světa.
 Ondřej Palát - Startoval už na olympijských hrách v Soči a na Světovém poháru v roce 2016, na mistrovství světa ale dosud nehrál. Osmadvacetiletý rodák z Frýdku-Místku a útočník Tampy Bay, který patří k nejproduktivnějším českým hráčům v NHL, by měl patřit k lídrům Říhova výběru. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 David Tomášek - Pražský rodák bojoval o účast na šampionátu už loni. Tehdejší pardubický útočník se ale do sestavy ještě nedostal. Letošní ročník strávil ve Finsku, v sezoně posbíral celkově 34 kanadských bodů a vydařila se mu i příprava před mistrovstvím světa. V konečné nominaci je právem. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
7
Fotogalerie

Nováčci na šampionátu. Toto je 7 českých hokejistů, které čeká první mistrovství světa

Trenér národního týmu Miloš Říha v neděli večer odtajnil jména vyvolených, kteří pojedou na světový šampionát na Slovensko. Je mezi nimi i sedm hráčů, kteří dosud na mistrovství světa nehráli.

K lídrům týmu bude patřit Jakub Voráček či Radko Gudas, který se představí na třetím světovém šampionátu v řadě. Na Slovensko ale míří i sedm nováčků – jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Patrik Bartošák

Patrik Bartošák ČR 19.jpg

Dostal se na loňské olympijské hry, kde byl trojkou. Tentokrát šestadvacetiletý gólman, jenž vyměnil Vítkovice za Třinec, jede i na světový šampionát a na Slovensku možná bude i jedničkou. V přípravě chytal výborně a mimo jiné vynuloval Švédy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Šimon Hrubec

Šimon Hrubec ČR Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Sedmadvacetiletý Šimon Hrubec dovedl k titulu třinecké Oceláře a chystá se na první zahraniční angažmá. Ještě předtím však pojede na světový šampionát, přestože v přípravě neodchytal ani jeden zápas. Pokud však dorazí Pavel Francouz, tak se do týmu nakonec nedostane.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 8

David Musil

David Musil ČR 19.jpg

Třinecký bek a jedno z překvapení konečné nominace je čerstvým extraligovým šampionem. David Musil má na kontě i čtyři odehrané zápasy za Edmonton Oilers, poslední dva roky však působil v Třinci. Teď ho čeká premiéra na mistrovství světa.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Ondřej Palát

Ondřej Palát ČR Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Startoval už na olympijských hrách v Soči a na Světovém poháru v roce 2016, na mistrovství světa ale dosud nehrál. Osmadvacetiletý rodák z Frýdku-Místku a útočník Tampy Bay, který patří k nejproduktivnějším českým hráčům v NHL, by měl patřit k lídrům Říhova výběru.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 8

David Tomášek

David Tomášek ČR Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Pražský rodák bojoval o účast na šampionátu už loni. Tehdejší pardubický útočník se ale do sestavy ještě nedostal. Letošní ročník strávil ve Finsku, v sezoně posbíral celkově 34 kanadských bodů a vydařila se mu i příprava před mistrovstvím světa. V konečné nominaci je právem.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 8

Jakub Vrána

Jakub Vrána Washington 2.jpg

Třiadvacetiletý útočník dosud v reprezentaci neodehrál ani jeden zápas. Forvard Washingtonu, s nímž loni získal Stanley Cup, přesto získal místenku do Bratislavy a měl by patřit k úderným zbraním české ofenzivy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Hynek Zohorna

Hynek Zohorna ČR 19.jpg

Do nominace se nakonec dostali dva ze tří Zohornů. Na Slovensko pojede zkušený Tomáš i osmadvacetiletý Hynek, který v reprezentaci debutoval teprve loni. V aktuálním ročníku nastupoval za finské Lahti a v sezoně dal celkově 16 branek, ke kterým přidal 25 asistencí. Od příštího ročníku bude nastupovat v Chabarovsku.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud