Nováčci. 6 hráčů z olympijské nominace bez zkušeností z velkých turnajů

Martin Erat se podle předpokladů ocitl v olympijské nominaci a pojede už na čtvrté Hry v řadě. Josef Jandač bere i další zkušené borce, ale taky hráče, kteří dosud nestartovali na žádné „velké“ mezinárodní akci.

Bez názvu.jpg

Mezi třemi tyčemi Pavel Francouz, v obraně Jan Kolář či Ondřej Němec, v útoku Roman Červenka, Petr Koukal či právě Erat. To všechno jsou hráči, kteří jsou otřískaní starty na světových šampionátech či olympijských hrách. V nominaci se však objevilo také šest hokejistů, kteří na takové úrovni nikdy nehráli. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Patrik Bartošák (Vítkovice)

Patrik BArtošák Vítkovice.jpg

Dvojice F+F, tedy Pavel Francouz a Dominik Furch, byla předem jasná. V roli brankářské trojky mohl být Marek Mazanec, ten ale opustil Slovan Bratislava a odešel do New Yorku Rangers. Volba tak logicky padla na Patrika Bartošáka, který objíždí reprezentační akce a je spolehlivou oporou Vítkovic. V budoucnu by tuto roli mohl plnit i v národním týmu, i proto jede na olympiádu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Milan Gulaš (Plzeň)

Milan Gulaš Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

Má dostat šanci? Nebo pojede Martin Růžička? Nebo nakonec oba? Volba padla na Milana Gulaše, který je po návratu do Plzně k nezastavení. Na kontě má 19 branek, 33 asistencí a suverénně vládne extraligové produktivitě. Na podnicích Euro Hockey Tour hrává pravidelně, na vrcholové akci ale dvaatřicetiletého útočníka čeká premiéra.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Dominik Kubalík (Ambri-Piotta)

Dominik Kubalík ČR.jpg

Už několikrát byl blízko startu na mistrovství světa, do akce se ale nikdy nedostal. Teď se dočkal šance a jede rovnou na olympijské hry. Když dvaadvacetiletý Dominik Kubalík opouštěl v průběhu sezony extraligu, měl na kontě 16 branek a osm asistencí. A produktivní je také po přesunu do Švýcarska - v šestnácti startech posbíral už 18 (5+13) kanadských bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Tomáš Mertl (Plzeň)

Tomáš Mertl Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

Další z hráčů, který má lví podíl na letošním plzeňském tažení. Bývalý útočník Hradce Králové se vrátil z KHL, plácl si s Indiány a s 24 vstřelenými góly je nejlepším kanonýrem soutěže. K tomu přidal 23 asistencí, letos se po třech letech vrátil do reprezentace a teď jede na olympiádu.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Vojtěch Mozík (Podolsk)

Vojtěch Mozík Podolsk.jpg

Pětadvacetiletý obránce to po dvou letech zabalil v zámoří a dohodl se na smlouvě s Podolskem. V týmu nahradil Jakuba Jeřábka, jenž zamířil do Montrealu, a v první sezoně v KHL odvádí velmi dobrou práci. Na kontě má už 28 (7+21) kanadských bodů a daří se mu i v reprezentaci. Nikoho proto nepřekvapilo, když se jeho jméno objevilo na olympijském seznamu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Adam Polášek (Soči)

Adam Polášek ČR 2.jpg

Šestadvacetiletý obránce loni odehrál 13 reprezentačních zápasů, na světovém šampionátu se ale neobjevil. Letos startoval v národním týmu dvakrát a další zápasy přidá na olympiádě. Adam Polášek si o nominaci řekl dlouhodobě dobrými výkony v KHL, ve které letos vyměnil Novosibirsk za Soči. V aktuálním ročníku posbíral devět kanadských bodů.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud