Nová útočná hvězda je v kurzu. Podívejte se, kam může zamířit Mojmír Chytil

Fortuna liga má nový hit – Mojmíra Chytila. Třiadvacetiletý útočník dával na podzim góly v Olomouci, pokračovat bude ale nejspíš jinde.

Mojmír Chytil má na kontě téměř stovku ligových startů. Krátce hrál v Pardubicích, jinak ale působil celou dosavadní kariéru v Olomouci, odkud nakoukl do reprezentace. Premiéru v národním týmu ozdobil hattrickem proti Faerským ostrovům, na Hané mu navíc za rok končí smlouva, a tak se dá čekat, že se v zimě bude stěhovat. Kam by mohl zamířit? Podívejte se. 

Pokračování 2 / 4

Slavia Praha 

profimedia-0738202800.jpg

Jednoznačným favoritem na zisk Chytilových služeb je Slavia. Šikovný útočník se líbí trenéru Jindřichu Trpišovskému, kterého zaujal i ve vzájemném podzimním duelu, v němž Chytil skóroval. Třiadvacetiletý forvard by se v Edenu mohl stát útočnou jedničkou, nebude to však levné. Sigma za něj údajně požaduje 24 milionů korun. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Viktoria Plzeň 

Mojmír Chytil Olomouc.jpg

Slavia však není jediným zájemcem o Chytilovy služby. Situaci okolo něj měl sondovat i plzeňský boss Adolf Šádek, jenž chce s Viktorkou na jaře zaútočit na další titul. Plzeňskou útočnou jedničkou je aktuálně Tomáš Chorý, velmi dobře se prezentuje i Jan Kliment, toho ale trápí zdravotní problémy. Zato sázka na Reného Dediče a Fortune Basseyho se nevyplatila. Slavia má však více prostředků na to, aby Chytila získala. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Zahraničí 

profimedia-0738204497.jpg

Taky se ale klidně může stát, že Chytil pláchne do zahraničí. Dát hattrick v reprezentaci se totiž nepovede každému. A během debutu to dokáže jen málokdo. A je jedno, že na druhé straně stály zrovna Faerské ostrovy. Pokud v Olomouci přistane lukrativní zahraniční nabídka, může Chytil ligu klidně opustit.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud