Nová Slavia. 5 hráčů, díky kterým se slavný klub nadechl k restartu

Krize zažehnána? Vypadá to tak. Hokejová Slavia se oklepala z dění, které ohrožovalo její budoucnost, a zase je schopná konkurovat soupeřům. Vděčí za to i několika osobnostem.

Bez názvu1.jpg

Vypadalo to zle nedobře. Ve Slavii se děly podivné věci, které vyvrcholily bojkotem hráčů a debaklem v Prostějově. Ti, kteří měli vysoké platy, jsou už pryč. Místo nich přišlo několik nových posil, další hráči zůstali a Slavia už zase jede. Jména pěti hráčů, kteří jsou zárukou lepších zítřků a symbolem jakéhosi restartu týmu, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Ronald Knot

Ronald Knot.jpg

V srpnu mu bylo teprve 22 let, přesto už patří mezi defenzivní pilíře mančaftu. Ronald Knot prošel mládežnickými týmy Slavie a poté ho Vladimír Růžička nechal přičichnout k dospělému hokeji. Vysoký bek už okusil extraligu a nyní využívá své zkušenosti, aby pomohl mateřskému klubu v náročných chvílích. Zatím se mu to daří, na ledě tráví hodně času a s šesti (1+5) kanadskými body je nejproduktivnějším bekem týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Pavel Kolařík

Pavel Kolařík.jpg

Suverénně nejzkušenější hráč týmu. Je mu už 44 let, přesto ukázal klubové srdce, a když bylo potřeba, pomohl. Přesně jak slíbil. Loni hrál Pavel Kolařík za druholigovou Kobru Praha, ale letos, po výprasku v Prostějově, naskočil do akce a posílil slávistickou obranu.

Dvojnásobný extraligový šampion, který si zahrál na mistrovství světa i v NHL, spojil téměř celou kariéru se Slavií. Té teď pomáhá v kritických momentech a nevede si vůbec špatně. V pěti duelech už dokázal připravit dvě branky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jaromír Kverka

Jaromír Kverka.jpg

Čtyřiadvacetiletý útočník má extraligové zkušenosti z Karlových Varů. Loni bývalý mládežnický reprezentant působil také v Kadani a před sezonou přišel do Slavie. Na rozdíl od zkušenějších spoluhráčů neopustil potápějící se loď a v letošním ročníku je jedním z nejlepších hráčů týmu. V 13 zápasech dal už sedm branek, přidal čtyři asistence a je druhým nejproduktivnějším hráčem mužstva.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Jan Novák

Jan Novák.jpg

Když Slavomír Lener skládal v roce 2004 tým na domácí mistrovství světa, chtěl v něm mít ty nejlepší hráče z NHL. V sestavě se však objevilo také jméno Jana Nováka, který měl za sebou velmi dobrou extraligovou sezonu.

Zkušený bek pokračoval několik dalších ročníků ve Slavii, okusil i finskou soutěž, hrál za Kazaň, patřil Českým Budějovicím a letos byl "schovaný" v kádru Mostu. Jenže do Edenu přišla krize a sedmatřicetiletý bek se po roce vrátil zpátky do Slavie. I díky němu bude tým zase o něco silnější.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

David Šafránek

Slavia.jpg

Několik kvalitních útočníků odešlo, další ale zůstali. V Edenu setrval i David Šafránek, který přišel do Slavie před rokem z Kolína. Už loni naznačil zajímavý potenciál, letos je ale úplně jinde. Pětadvacetiletý forvard má na kontě už 12 branek, tři asistence a patří k nejproduktivnějším hráčům celé WSM Ligy. Pokud chce Slavia do budoucna na někom stavět, pak je to právě on!

Doporučujeme

Články odjinud