Marko Alvir (Chorvatsko) - Chorvatský záložník několik let patřil Slavii, v Edenu se ale i vinou zdravotních problémů neprosadil. Na podzim úspěšně hostoval v Příbrami a teď je před ním nová výzva. Prosadí se pětadvacetiletý Marko Alvir v Plzni? Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Ubong Ekpai (Nigérie) - Čtyřiadvacetiletý ofenzivně laděný záložník z Nigérie už dříve působil v Liberci a ve Zlíně. V roce 2018 odešel do Plzně, loni si zahrál i Ligu mistrů, na domácí scéně ale zasáhl jen do 12 zápasů a příliš se neprosadil. Během podzimu hostoval v Českých Budějovicích a v pěti zápasech dal jeden gól. Zůstane na jaro v Plzni? Foto: Martin Polívka / MAFRA / Profimedia
 Christián Herc (Slovensko) - Plzeň ho v létě přivedla na hostování z Wolverhamptonu, Christián Herc ale od trenéra Vrby nedostal žádnou šanci a během podzimu nezasáhl ani do jednoho ligového zápasu. S příchodem kouče Guľy ale dostává další příležitost, nový trenér Plzně z něj totiž ve slovenské jednadvacítce udělal kapitána. Foto: Profimedia.cz
 Joel Kayamba (DR Kongo) - Během podzimu odehrál 14 zápasů, většinu z nich v základní sestavě, dal jeden gól a přidal dvě nahrávky. V závěru podzimu ale vypadl ze seznamu vyvolených trenéra Vrby a v zimě musí o své místo zase bojovat. Jak si sedmadvacetiletý záložník z Konga povede? Foto: Petr Eret / MAFRA / Profimedia
7
Fotogalerie

Nová šance pro cizince. Podívejte se, které zahraniční hráče Guľa vede v Plzni

Čeká fotbalovou Plzeň revoluce? Uvidíme. Každopádně nový trenér Adrián Guľa zřejmě dá šanci i hráčům, které jeho předchůdce Pavel Vrba nestavěl.

Bez názvu1.jpg

V Plzni už nějakou dobu vládne Adrián Guľa. Slovenský kouč zatím nemusel řešit žádnou citelnou ztrátu a bude zajímavé sledovat, jak nakonec poskládá západočeskou sestavu. V kádru má zatím i šest cizinců. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Marko Alvir (Chorvatsko)

Marko Alvir Plzeň Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Chorvatský záložník několik let patřil Slavii, v Edenu se ale i vinou zdravotních problémů neprosadil. Na podzim úspěšně hostoval v Příbrami a teď je před ním nová výzva. Prosadí se pětadvacetiletý Marko Alvir v Plzni?

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Ubong Ekpai (Nigérie)

Ubong Ekpai Plzeň Martin Polívka MAFRA Profimedia.jpg

Čtyřiadvacetiletý ofenzivně laděný záložník z Nigérie už dříve působil v Liberci a ve Zlíně. V roce 2018 odešel do Plzně, loni si zahrál i Ligu mistrů, na domácí scéně ale zasáhl jen do 12 zápasů a příliš se neprosadil. Během podzimu hostoval v Českých Budějovicích a v pěti zápasech dal jeden gól. Zůstane na jaro v Plzni?

Foto: Martin Polívka / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Christián Herc (Slovensko)

Christian Herc.jpg

Plzeň ho v létě přivedla na hostování z Wolverhamptonu, Christián Herc ale od trenéra Vrby nedostal žádnou šanci a během podzimu nezasáhl ani do jednoho ligového zápasu. S příchodem kouče Guľy ale dostává další příležitost, nový trenér Plzně z něj totiž ve slovenské jednadvacítce udělal kapitána.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Joel Kayamba (DR Kongo)

Joel Kayamba 2019 Petr Eret MAFRA Profimedia.jpg

Během podzimu odehrál 14 zápasů, většinu z nich v základní sestavě, dal jeden gól a přidal dvě nahrávky. V závěru podzimu ale vypadl ze seznamu vyvolených trenéra Vrby a v zimě musí o své místo zase bojovat. Jak si sedmadvacetiletý záložník z Konga povede?

Foto: Petr Eret / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Roman Procházka (Slovensko)

Roman Procházka Plzeň 2.jpg

Zkušený slovenský záložník sice během podzimu dal tři branky, jeho forma už ale nebyla taková, jako v předešlém ročníku. Třicetiletý Roman Procházka bude muset trenéra Guľu přesvědčit, že si místo v základní sestavě zaslouží.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Jean-David Beauguel (Francie)

Jean D. Beauguel Plzeň 2 Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

Suverénní plzeňskou útočnou jedničkou je Michael Krmenčík, ve vzduchu však stále visí hrozba jeho možného odchodu. Na svou šanci tak čeká Jean-David Beauguel, který dal během loňského jara v Plzni šest branek. Na podzim ale přidal jen sedm startů a gólově se neprosadil. Kolik prostoru dostane nyní?

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud