Nová kolonie v poušti. 4 čeští hokejisté, kteří budou hrát v příští sezoně za Arizonu

Arizona je organizací, za kterou pravidelně hrávají čeští hokejisté. Jinak tomu nebude ani v příštím ročníku.

Před rokem si s Arizonou plácl Dmitrij Jaškin, od něhož si v organizaci hodně slibovali. Důrazný útočník se však neprosadil a pokračovat bude nejspíš jinde. O místo v poušti u Coyotes se ale uchází jiní čeští hokejisté. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Karel Vejmelka

profimedia-0685372781.jpg

Šestadvacetiletý brankář odešel před minulou sezonou z Komety do Arizony. A sám nečekal, kolik prostoru dostane. U Coyotes se stal jedničkou a odchytal 52 zápasů, což bylo nejvíc ze všech českých gólmanů v NHL. V organizaci s ním byli nadmíru spokojeni a jednička českého týmu z letošního světového šampionátu prodloužila už v březnu smlouvu o další tři roky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Ronald Knot

Ronald Knot KHL.jpg

Ještě v sezoně 2020/21 byl v Liberci. V minulém ročníku hrál už za Nižněkamsk v KHL a dobrými výkony se dostal až na olympiádu. A teď je před bývalým bekem Slavie další výzva. Sedmadvacetiletý Ronald Knot podepsal roční dvoucestný kontrakt s Arizonou a pokusí se prokousat do NHL. Pokud se v týmu udrží, vydělá si 750 tisíc dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Lukáš Klok

Lukáš Klok KHL.jpg

Společně s Kontem hrál poslední rok za Nižněkamsk. Lukáš Klok, jenž si rovněž zahrál na olympiádě, odehrál parádní ročník a patřil k nejlepším obráncům KHL. Ani on už ale v Rusku působit nebude a vydá se bojovat o místo do NHL. Sedmadvacetiletý bek, který v extralize hrával za Vítkovice, podepsal roční dvoucestný kontrakt s Arizonou, který mu může vynést až 950 tisíc dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Jan Jeník

Jan Jeník Arizona.jpg

Mladý útočník, jenž doma prošel Mladou Boleslaví nebo Libercem, debutoval v NHL v sezoně 2020/21. Tehdy odehrál dva zápasy za Arizonu a vstřelil v nich dvě branky. V minulém ročníku přidal dalších 13 startů, dva góly a jednu nahrávku. Kolik prostoru dostane jednadvacetiletý útočník tentokrát?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud