Nová kolonie v New Yorku? 3 Češi, kteří se rvou o místo v kabině slavných Rangers

Bývaly doby, kdy v kabině New Yorku Rangers vládla čeština. Vedle sebe hráli Jaromír Jágr, Martin Straka či Petr Průcha. Ty časy jsou ale pryč. Dočkáme se někdy něčeho podobného?

Bez názvu.jpg

Brankářskou dvojkou New Yorku Rangers je Ondřej Pavelec. Už brzy by se ale po jeho boku mohli objevit další krajané. Jména tří českých hokejistů, kteří usilují o místo v Madison Square Garden, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Filip Chytil (18 let, útočník)

FIlip Chytil New York Rangers.jpg

Filip Chytil prošel prvním kolem minulého draftu. Rangers si osmnáctiletého útočníka, jenž v loňské sezoně debutoval v extraligovém Zlíně, vybrali už z 21. pozice.

Chytilovi vyšla příprava, vstřelil i premiérový gól za Rangers a v úvodu sezony dokonce odehrál dva zápasy v NHL. Ve zbytku ročníku pokračuje ve farmářském Hartfordu a v 41 zápasech posbíral už 28 (10+18) kanadských bodů.

Kdo ví, třeba už v příštím ročníku bude mít pevní místo v NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Libor Hájek (20 let, obránce)

Libor Hájek draft.jpg

Počet českých obránců v NHL není příliš vysoký. Už brzy by to ale mohl změnit Libor Hájek. Dvacetiletý bek byl vybrán ve druhém kole draftu 2016 Tampou Bay, ta ho ale nedávno poslala jako součást rozsáhlé výměny do New Yorku.

Na adresu Hájka, který na letošním juniorském šampionátu posbíral osm kanadských bodů, se snáší slova chvály. Kdy si odbude premiéru v NHL?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Marek Mazanec (26 let, brankář)

Marek Mazanec Slovan.jpg

Šestadvacetiletý gólman strávil uplynulé čtyři roky v Nashvillu, za který odchytal dohromady 31 zápasů v NHL. Po sezoně to zabalil, posílil Slovan Bratislava a odbyl si debut v reprezentaci. Počítalo se s ním jako s trojkou na olympijský turnaj, bývalý gólman Plzně ale překvapivě odešel za Atlantik a podepsal smlouvu s New Yorkem Rangers. Zatím chytá za farmářský Hartford, vrátí se znovu do NHL?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud