Tomáš Hamara  - Šestnáctiletý mládežnický reprezentační obránce má našlápnuto k zajímavé kariéře. Sparťanský odchovanec má za sebou dvě sezony v mládežnických týmech Tappary a podle čísel to vypadá, že s českým bekem v klubu musí být spokojeni. Dostane v příštím ročníku šanci v A týmu? Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia
 Martin Haš  - Devatenáctiletý obránce prošel loňským draftem NHL, v jehož pátém kole ho získal Washington. Sparťanský odchovanec, jenž byl od roku 2017 ve Finsku, po juniorském šampionátu dokonce odešel do Kanady a odehrál 21 zápasů v OHL, je však otázkou, kde bude pokračovat. V uplynulém ročníku totiž odehrál prvních pět zápasů ze Tapparu a vstřelil i svůj první gól v nejvyšší finské soutěži. Foto: Profimedia.cz
 Dominik Hrachovina  - Návrat na místa, která dobře zná. Dominik Hrachovina už v Tappaře působil a dokonce s ní získal dva finské tituly. V roce 2018 ale zamířil do KHL a zachytal si za Astanu, odkud odešel do Švýcarska a letošní ročník dokončil v Liberci. V extralize pětadvacetiletý gólman zářil, u Bílých Tygrů ale působit nebude a míří zpátky do Tappary. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Michal Moravčík  - Oficiálně potvrzené to ještě není, v Tappaře by měl ale působit taky Michal Moravčík. Pětadvacetiletý reprezentační obránce v roce 2018 odešel do Montrealu, do NHL se ale neprosadil a vrátil se do Plzně. V závěru uplynulé sezony zamířil do Litvínova a teď by měl odejít na sever Evropy. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Nová kolonie na severu Evropy. Čtyři Češi, kteří by se mohli potkat ve finské Tappaře

O finské elitní soutěži se říká, že je o dost kvalitnější, než Tipsport extraliga. Není divu, že je pro české hokejisty velkým lákadlem.

Bez názvu.jpg

Finská Tappara patří k elitním týmům severské Liigy. V příští sezoně by se v tomto tradičním klubu mohli setkat i čtyři čeští hokejisté. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Tomáš Hamara

Tomáš Hamara Sparta 2 Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Šestnáctiletý mládežnický reprezentační obránce má našlápnuto k zajímavé kariéře. Sparťanský odchovanec má za sebou dvě sezony v mládežnických týmech Tappary a podle čísel to vypadá, že s českým bekem v klubu musí být spokojeni. Dostane v příštím ročníku šanci v A týmu?

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Martin Haš

Martin Haš 20.jpg

Devatenáctiletý obránce prošel loňským draftem NHL, v jehož pátém kole ho získal Washington. Sparťanský odchovanec, jenž byl od roku 2017 ve Finsku, po juniorském šampionátu dokonce odešel do Kanady a odehrál 21 zápasů v OHL, je však otázkou, kde bude pokračovat. V uplynulém ročníku totiž odehrál prvních pět zápasů ze Tapparu a vstřelil i svůj první gól v nejvyšší finské soutěži.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Dominik Hrachovina

Dominik Hrachovina Liberec 2 Foto Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Návrat na místa, která dobře zná. Dominik Hrachovina už v Tappaře působil a dokonce s ní získal dva finské tituly. V roce 2018 ale zamířil do KHL a zachytal si za Astanu, odkud odešel do Švýcarska a letošní ročník dokončil v Liberci. V extralize pětadvacetiletý gólman zářil, u Bílých Tygrů ale působit nebude a míří zpátky do Tappary.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Michal Moravčík

Michal Moravčík ČR Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Oficiálně potvrzené to ještě není, v Tappaře by měl ale působit taky Michal Moravčík. Pětadvacetiletý reprezentační obránce v roce 2018 odešel do Montrealu, do NHL se ale neprosadil a vrátil se do Plzně. V závěru uplynulé sezony zamířil do Litvínova a teď by měl odejít na sever Evropy.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud