Nová hvězda extraligy. Podívejte se, kterými kluby v NHL prošel Ondřej Kaše

Nová hvězda extraligy. Podívejte se, kterými kluby v NHL prošel Ondřej Kaše

Nová hvězda extraligy. Podívejte se, kterými kluby v NHL prošel Ondřej Kaše

Ondřej Kaše skončil v NHL a posílil Litvínov. V nejlepší lize světa si přitom budoval dobrou pozici.

Sedmadvacetiletý útočník odešel do zámoří v roce 2015 z Chomutova. V základní části nastoupil celkem k 258 duelům a dalších 31 startů přidal v play-off. V nejlepší lize světa posbíral celkem 133 bodů, teď ale v zámoří skončil a bude hrát za Litvínov. Podívejte se, kde všude v NHL hrál.

Pokračování 2 / 5

Anaheim Ducks

profimedia-0500191809.jpg

Ondřej Kaše prošel draftem NHL v roce 2014, kdy na něj ukázal Anaheim. Do nejlepší ligy světa poprvé naskočil v ročníku 2016/17, během něhož zasáhl do 53 zápasů v základní části a dalších devět jich přidal v play-off. V dalším ročníku se dostal dokonce na 38 bodů a vypadalo to, že má nakročeno k tomu stát se jedním z lídrů týmu. Ducks ale nakonec opustil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Boston Bruins

profimedia-0552723422.jpg

Kaše se poprvé stěhoval během ročníku 2019/20. Tehdy odehrál za Anaheim 49 zápasů a zapsal v nich 23 bodů. Potom zamířil do Bostonu, se kterým si zahrál i v play-off. V jedenácti duelech Stanley Cupu zaznamenal čtyři asistence, v další sezoně ale za Bruins odehrál jen tři zápasy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Toronto Maple Leafs

profimedia-0691410474.jpg

Po roce, během něhož téměř nehrál, Kaše odešel do Toronta. V kanadské organizaci se mu dařilo, v základní části ročníku 2021/22 zasáhl do 50 zápasů, dal 14 branek a posbíral 27 bodů. Další tři asistence přidal v play-off a pak si zahrál i na mistrovství světa, kde českému týmu pomohl k bronzu. U Maple Leafs ale skončil a šel zase dál.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Carolina Hurricanes

Ondřej Kaše.jpg

Poslední zámořskou adresou, kde Kaše v NHL hrál, byla Carolina. S Hurricanes loni podepsal roční kontrakt, na led se ale dostal v jediném duelu. Tím se jeho zámořská kariéra, prozatím, uzavřela.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud