Nová česká kolonie v KHL. 5 Čechů, kteří v příští sezoně budou hrát za Chabarovsk

Nová česká kolonie v KHL. 5 Čechů, kteří v příští sezoně budou hrát za Chabarovsk

Nová česká kolonie v KHL. 5 Čechů, kteří v příští sezoně budou hrát za Chabarovsk

V Kontinentální hokejové lize se začíná tvořit nová a silná česká kolonie. Najdete ji hodně na východě, kousek od čínských hranic – v Chabarovsku. Dres Amuru v příští sezoně oblékne pět českých hokejistů.

Bez názvu1.jpg

Chabarovsk nepatří mezi týmy, které pravidelně dokážou porážet Kazaň, Petrohrad či Magnitogorsk. Amur neútočí na Gagarinovy poháry, pro české fanoušky je ale hodně zajímavý. Jeho barvy totiž v příští sezoně oblékne pět českých hráčů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Libor Kašík

Libor Kašík 2.jpg

V sezoně 2010/11 debutoval v extralize a o dva roky později dovedl Zlín k titulu. Vyrostl v oporu týmu z Baťova města a zařadil se po bok nejlepších extraligových brankářů. Několikrát se spekulovalo o jeho přesunu do Sparty, teď se šestadvacetiletý Libor Kašík skutečně stěhuje, avšak do Chabarovsku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Jan Kolář

Jan Kolář ČR2.jpg

Jan Kolář zamířil v průběhu sezony 2012/13 do Doněcku a o rok později si odbyl premiéru na světovém šampionátu. Letos si zahrál na olympijských hrách a vypracoval se v oporu zadních řad národního týmu. Stejnou roli má i v Chabarovsku, za který odehrál poslední tři ročníky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Michal Jordán

Michal Jordán ČR.jpg

Dres Amuru obléká také Michal Jordán. Sedmadvacetiletý bek opustil v roce 2016 Carolinu a zamířil do Kazaně. Loňský ročník strávil v Chabarovsku, se kterým si zahrál v play-off. V klubu jsou se službami účastníka Světového poháru i olympijských her spokojeni a Jordán bude v Amuru pokračovat.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Tomáš Filippi

Tomáš Filippi.jpg

Nováčkem v kabině Chabarovsku bude Tomáš Filippi. Pětadvacetiletý forvard strávil uplynulé tři ročníky v Magnitogorsku, v průběhu uplynulé sezony ale odehrál jen 25 zápasů a vrátil se do Liberce. Teď míří znovu do KHL a oblékne dres Amuru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Tomáš Zohorna

Tomáš Zohorna 2016 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Třicetiletý útočník odešel do KHL v roce 2015 z Pardubic a nyní se chystá už na čtvrtou sezonu v Chabarovsku. V průběhu loňského ročníku posbíral 30 bodů a po góle s nahrávkou si připsal i v play-off. Startoval na olympijských hrách, třetí účast na mistrovství světa ale nepřidá.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud