Mikuláš Hovorka – 22 let, České Budějovice  Jeden z nováčků. Mikuláš Hovorka sice neprošel mládežnickými reprezentačními výběr,y teď ho ale čeká ostrá premiéra. Dříve hrával za Slavii a nyní je druhým rokem v Českých Budějovicích. V letošním ročníku dal zatím tři branky a přidal sedm nahrávek. „Myslím, že je to kluk, který má budoucnost. Je to mladý kluk v dobrém věku. Má dobré parametry, je vysoký a ne nešikovný na kotouči. Chceme ho vyzkoušet v mezinárodním hokeji. Máme pocit, že je to hráč, který by mohl růst a vidíme v něm určitý prospekt,“ řekl na jeho adresu trenér Rulík.
 Filip Král – 24 let, Lahti  Stejně jako Galvas okusil NHL. V minulém ročníku nastoupil ke dvěma zápasům za Toronto, jinak ale hrál na farmě, a tak to za Atlantikem zabalil. Filip Král, jenž v extralize nastupoval za Kometu, posílil finské Lahti. V národním týmu zatím odehrál jen tři zápasy, má však šanci, že „udělá“ mistrovství světa.
 Jiří Ticháček – 20 let, Kladno  Dvacetiletý rodák ze Sokolova patří k oporám kladenských Rytířů. V extralize si letos připsal 23 startů a na kontě má 21 (6+15) bodů. Jeho výkony zaujaly i reprezentační trenéry, kteří Jiřího Ticháčka povolali na Karjala Cup, kde si odbyl premiéru v národním týmu. Teď pozvánku dostal znovu.
 Libor Zábranský – 23 let, Ässät  V posledních letech nastupuje v reprezentaci pravidelně. Povedl se mu i Karjala Cup, na kterém zapsal ve dvou zápasech dvě nahrávky, a tak šanci dostane i tentokrát. Třiadvacetiletý bek, který v extralize hrával za Kometu a Karlovy Vary, letos působí třetím rokem ve Finsku. Uplynulé roky hrál za Jukurit, teď hájí barvy Ässätu.
5
Fotogalerie

Nová česká defenzivní síla. 5 mladých obránců, kteří si zahrají na Švýcarských hokejových hrách

Trenér hokejové reprezentace Radim Rulík zveřejnil nominaci na Švýcarské hokejové hry. Jsou v ní zkušení mazáci i několik mladíků.

Trenér Rulík povolal zkušené beky v čele s Tomášem Kundrátkem nebo Michalem Kempným. Vzal ale taky pět mladých obránců, kterým nebylo více než 24 let. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Jakub Galvas – 24 let, Malmö

Bez názvu.jpg

Přes Olomouc a Finsko odešel do zámoří. V ročníku 2021/22 odehrál šest zápasů v NHL, více prostoru ale v Chicagu nedostal. Před touto sezonou se vrátil do Evropy a nastupuje za švédské Malmö. V reprezentaci už byl, na mistrovství světa se ale ještě nedostal. Povede se mu to příští rok?

Foto: Jakub Galvas

Pokračování 3 / 6

Mikuláš Hovorka – 22 let, České Budějovice

Mikuláš Hovorka Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Jeden z nováčků. Mikuláš Hovorka sice neprošel mládežnickými reprezentačními výběry, teď ho ale čeká ostrá premiéra. Dříve hrával za Slavii a nyní je druhým rokem v Českých Budějovicích. V letošním ročníku dal zatím tři branky a přidal sedm nahrávek. „Myslím, že je to kluk, který má budoucnost. Je to mladý kluk v dobrém věku. Má dobré parametry, je vysoký a ne nešikovný na kotouči. Chceme ho vyzkoušet v mezinárodním hokeji. Máme pocit, že je to hráč, který by mohl růst a vidíme v něm určitý prospekt,“ řekl na jeho adresu trenér Rulík.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Filip Král – 24 let, Lahti

Filip Král.jpg

Stejně jako Galvas okusil NHL. V minulém ročníku nastoupil ke dvěma zápasům za Toronto, jinak ale hrál na farmě, a tak to za Atlantikem zabalil. Filip Král, jenž v extralize nastupoval za Kometu, posílil finské Lahti. V národním týmu zatím odehrál jen tři zápasy, má však šanci, že „udělá“ mistrovství světa.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Jiří Ticháček – 20 let, Kladno

Jiří Ticháček Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Dvacetiletý rodák ze Sokolova patří k oporám kladenských Rytířů. V extralize si letos připsal 23 startů a na kontě má 21 (6+15) bodů. Jeho výkony zaujaly i reprezentační trenéry, kteří Jiřího Ticháčka povolali na Karjala Cup, kde si odbyl premiéru v národním týmu. Teď pozvánku dostal znovu.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Libor Zábranský – 23 let, Ässät

Libor Zábranský Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

V posledních letech nastupuje v reprezentaci pravidelně. Povedl se mu i Karjala Cup, na kterém zapsal ve dvou zápasech dvě nahrávky, a tak šanci dostane i tentokrát. Třiadvacetiletý bek, který v extralize hrával za Kometu a Karlovy Vary, letos působí třetím rokem ve Finsku. Uplynulé roky hrál za Jukurit, teď hájí barvy Ässätu.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud