Matej Krajčík  - Slovenský obránce zažil ve Slavii dobré časy. V roce 2008 odešel do Regginy, po roce stráveném v Itálii se ale do Prahy vrátil. Foto: Profimedia.cz
 Erich Brabec  - Jeden z pilířů tehdejšího týmu. Do Slavie přišel v roce 2007 ze Švýcarska, získal dva tituly a zahrál si v Lize mistrů. Později oblékal i dres Sparty. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Marek Suchý  - Společně s Brabcem vytvořil stoperskou dvojici Marek Suchý. Ten byl ve Slavii až do roku 2010, kdy odešel do Spartaku Moskva. Už ve Slavii se sešel s koučem Jarolímem, který z něj pak udělal reprezentačního kapitána. Foto: Profimedia.cz
 David Hubáček  - Místo na levém kraji obrany měl „předplacené“ David Hubáček. Ten se stal důležitým článkem sestavy, se Slavií získal dva tituly a byl důležitým hráčem v bojích v Lize mistrů. V roce 2013 se vrátil do Zlína. Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia
11
Fotogalerie

Nostalgické vzpomínky. Takto vypadala sestava Slavie, která odehrála poslední zápas v Lize mistrů proti Seville

Fotbalisty Slavie čeká odveta Evropské ligy proti Seville. Právě španělský soupeř byl posledním týmem, proti kterému se sešívaní představili v bojích Ligy mistrů. Tehdy doma prohráli 0:3.

Poprvé, a zatím také naposledy, kdy si hráči Slavie zahráli ve skupinové fázi Ligy mistrů, byla sezona 2007/08. Sešívaní tehdy narazili na Steauu Bukurešť, Arsenal a Sevillu, se kterou v posledním utkání skupiny prohráli 0:3. Kteří hráči byli tehdy u toho? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 12

Martin Vaniak

Martin Vaniak Slavia.jpg

Jeden z hrdinů slávistického tažení Ligou mistrů. Několik parádních zákroků převedl i v utkání se Sevillou, ve druhé půli ho ale překonali Luis Fabiano, Kanouté a Daniel Alvés.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 12

Matej Krajčík

Matej Krajčík.jpg

Slovenský obránce zažil ve Slavii dobré časy. V roce 2008 odešel do Regginy, po roce stráveném v Itálii se ale do Prahy vrátil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 12

Erich Brabec

Erich Brabec Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Jeden z pilířů tehdejšího týmu. Do Slavie přišel v roce 2007 ze Švýcarska, získal dva tituly a zahrál si v Lize mistrů. Později oblékal i dres Sparty.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 12

Marek Suchý

Marek Suchý Slavia.jpg

Společně s Brabcem vytvořil stoperskou dvojici Marek Suchý. Ten byl ve Slavii až do roku 2010, kdy odešel do Spartaku Moskva. Už ve Slavii se sešel s koučem Jarolímem, který z něj pak udělal reprezentačního kapitána.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 12

David Hubáček

David Hubáček MICHAL SVÁČEK MAFRA Profimedia.jpg

Místo na levém kraji obrany měl „předplacené“ David Hubáček. Ten se stal důležitým článkem sestavy, se Slavií získal dva tituly a byl důležitým hráčem v bojích v Lize mistrů. V roce 2013 se vrátil do Zlína.

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Pokračování 7 / 12

Vladimír Šmicer

Vladimír Šmicer titul Sedmík Robert  Empresa Media  Profimedia..jpg

Vítěz Ligy mistrů s Liverpoolem se v roce 2007 vrátil do Slavie, ze které po Euru v Anglii zamířil do světa velkého fotbalu. Sešívané znovu dovedl k titulu, jeho návrat však provázely i zdravotní problémy. Nedohrál ani zápas se Sevilllou a ve druhé půli jej nahradil Tomáš Jablonský.

Foto: Sedmík Robert / Empresa Media / Profimedia

Pokračování 8 / 12

Ladislav Volešák

Ladislav Volešák Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Zápas nedohrál ani Ladislav Volešák. Střední záložník sešívaných, jenž do týmu přišel ze Sparty, vydržel na hřišti 66 minut, poté místo sebe pustil na plac Tomáše Necida.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 9 / 12

Tijany Belaid

Tijany Belaid.jpg

Tuniský záložník byl jedním ze dvou střelců Slavie, který se prosadil v úvodním utkání skupiny s Bukureští. Proti Seville ale Tijany Belaid, jenž patřil k nejlepším hráčům Jarolímovy družiny, neskóroval.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 12

Mickael Tavares

Mickaël Tavares.jpg

Stejně jako Belaid byl pro Jarolíma důležitý i Mickael Tavares. Šestatřicetiletý záložník přišel do Prahy z Francie a na začátku roku 2009 odešel do Hamburku. Později se objevil ještě v Mladé Boleslavi.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 12

Daniel Pudil

Daniel Pudil Slavia Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Ve slávistické záložní řadě se tehdy objevil i současný reprezentant Daniel Pudil, kterého v 74. minutě nahradil Gaúcho. Pudil do Slavie přišel na hostování z Liberce, které se následně změnilo v přestup. V červenci roku 2008 pak za 1,5 milionů euro přestoupil do Genku.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 12 / 12

Milan Ivana

Milan Ivana Slavia Martin Sekanina  CNC  Profimedia.jpg

V sezoně 2005/06 dal v dresu Slovácka jedenáct branek a stal se nejlepším střelcem ligy. V roce 2007 přestoupil do Slavie, ovšem během dvou let v sešívaném dresu dal jen pět ligových gólů. V zápase se Sevillou se neprosadil.

Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud