Norský bek míří na Letnou. Podívejte se, co všechno má za sebou Andreas Vindheim

Norský bek míří na Letnou. Podívejte se, co všechno má za sebou Andreas Vindheim

Norský bek míří na Letnou. Podívejte se, co všechno má za sebou Andreas Vindheim

Spartě ani letošní ročník nevyšel a na Letné moc dobře ví, že před příští sezonou musí kvalitně posílit. I proto do Prahy míří třiadvacetiletý norský obránce Andreas Vindheim.

Sázka na Ondřeje Zahustela nevyšla, příliš se neosvědčil ani Alexandru Chipciu a Tomáš Holeš na Letnou zřejmě nepřijde. Sparta tak musí hledat pravého beka jinde – konkrétně na severu Evropy, odkud by měl dorazit třiadvacetiletý Andreas Vindheim, za kterého má Sparta zaplatit okolo 33 milionů korun. Podívejte se, co všechno má vytipovaná posila rudé družiny za sebou a kde všude už hrál.

Pokračování 2 / 4

SK Brann

Andreas Vindheim.jpg

Vindheim se narodil v norském městě Bergem a v místním lubu Brann také odstartoval svou profesionální kariéru. Na začátku roku 2012 odehrál jeden pohárový zápas a v sezoně 2013/14 už debutoval i v elitní norské soutěži. Zasáhl do 22 duelů, ve kterých dal dva góly a přidal pět nahrávek. Na mladého beka to byla parádní bilance, kterou zaujal i zahraniční kluby. Tehdy se také upekl jeho první přestup.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Malmö FF

Andreas Vindheim Chelsea.jpg

Od roku 2015 už Vindheim patřil švédskému Malmö, které za něj zaplatilo 350 tisíc eur. Za tradiční klub dosud odehrál 54 ligových zápasů, v nichž dal dvě branky, připsal si sedm asistencí, osm žlutých karet a také několik startů v předkole Ligy mistrů a hlavní fázi Evropské ligy. Další zkušenosti teď zřejmě bude sbírat ve Fortuna lize.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Norská reprezentace

Andreas Vindheim Liberec.jpg

Angažmá ve Spartě by Vindheimovi mohlo pomoct i do reprezentace. Talentovaný bek sice pravidelně nastupoval za norské mládežnické výběry, na kontě má i sedm zápasů v jednadvacítce, do A týmu se ale dosud nepodíval. Pokud však uspěje na Letné, může to rychle změnit.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud