Nita, Kanga i Stanciu na plac. Jak by na jaře měla vypadat „nová“ Sparta?

Jedenáct letních posil nestačilo. Sparta v zimě zahájila další přestavbu a do druhé poloviny sezony jde v nové síle. Vysněnou metou je druhé místo a boj o Ligu mistrů. Jaká sestava se o to pokusí?

Sparta Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg
Jak bude na jaře vypadat sestava Sparty? (Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia)

Letnou opustilo několik hráčů, pouze Martin Dúbravka ale patřil do základní sestavy. Andrea Stramaccioni na podzim dlouho hledal optimální jedenáctku, kterou během pauzy znovu přestavěl. V jaké sestavě by Sparta měla hrát na jaře? Kolik posil se do ní dostane? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 12

Brankář – Florin Nita

Florin Nita.jpg

Spartě se povedl skvělý obchod. V létě přivedla zdarma Martina Dúbravku, kterého nyní poslala za tučné odstupné do Newcastlu. Obratem za něj dorazila náhrada, kterou se stal Florin Nita. Třicetiletý rumunský gólman, který má na kontě jeden start v národním týmu, přišel z týmu FCSB. Zahraniční brankáři to v české lize nemají lehké, zvládne to Nita?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 12

Pravý obránce – Ondřej Zahustel

Ondřej Zahustel Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Zatímco v minulé sezoně vládl na pravém kraji obrany Vjačeslav Karavajev, letos má důvěru trenéra Ondřej Zahustel. Na podzim odváděl dobré výkony, dal i dva góly, pro Spartu je však důležité, aby zůstal zdravý. V případě potřeby za něj může naskočit Semih Kaya, David Hovorka či Lukáš Štětina.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 12

Stoper – David Hovorka

David Hovorka Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Premiéru ve sparťanském dresu si odbyl ve čtvrtém kole. Od té doby, s výjimkou jediného utkání,v základu už nechyběl. Z Davida Hovorky se stal nový lídr zadních řad, na kterého Stramaccioni bude spoléhat i na jaře.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 12

Stoper – Lukáš Štětina

Lukáš Štětina Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Pokud Spartě něco fungovalo, byla to hra stoperů. Společně s Hovorkou vytvořil fungující duo slovenský reprezentant Lukáš Štětina, který odváděl spolehlivé výkony. Drahá letní posila Kaya si musí na šanci počkat.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 12

Levý obránce – Martin Frýdek

Martin Frýdek 2.jpg

Jeden z otazníků v sestavě. Costa Nhamoinesu by se měl přesunout na stopera, výkony Michala Kadlece jsou za očekáváním, na tomto postu může hrát i nová posila Mihailo Ristič, Bogdan Vatajelu nebo Eldar Čivič. Aktuálně má ale nejblíže do základní sestavy univerzál Martin Frýdek, který nastoupil i v závěrečné generálce. Konkurence mu však bude šlapat na paty.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 7 / 12

Pravé křídlo – Václav Kadlec

Václav Kadlec Sparta 4.jpg

Sparta by neměla hrát na klasické krajní záložníky, spíše to budou křídla, která budou neustále doplňovat středního útočníka. Napravo by měl hrát Václav Kadlec, který byl ještě před několika měsíci na odpis. Pak se ale zvedl a dokonce se vrátil do reprezentace. Stramaccioni mu hodně věří.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 8 / 12

Střední záložník – Rio Mavuba

Rio Mavuba Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Jedna z mála letních posil, která by se měla udržet ve sparťanské sestavě. Rio Mavuba odehrál poslední čtyři podzimní kola v základu a zkušený defenzivní štít bude nastupovat i na jaře. Jeho role bude zásadní, musí totiž krýt záda novým hvězdným tvořivým záložníkům.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 9 / 12

Střední záložník – Guélor Kanga

Guélor Kanga.jpg

Jedním z nich bude Guélor Kanga. Reprezentant Gabonu dorazil na Letnou po dlouhých tahanicích z Bělehradu a ihned se zařadil do základní sestavy. Tvořivý záložník zaujme už na první pohled, je bouřlivák, ale s míčem u nohy to zatraceně umí. Na Letné si od něj hodně slibují.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 10 / 12

Střední záložník – Nicolae Stanciu

Nicolae Stanciu Sparta Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Posila, která by Spartu měla vytáhnout nahoru. Nicolae Stanciu dorazil na Letnou za 96 milionů korun z Anderlechtu a stal se nejdražším ligovým hráčem všech dob.  Vyfasoval Rosického dres s číslem deset a jeho pozici by měl zastat i na hřišti. Čekají se od něj góly, asistence a vůdčí schopnosti.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 11 / 12

Levé křídlo – Tal Ben Chaim

Tal Ben Chaim Czech News Center, a.s.Martin Sekanina CNC Profimedia.jpg

Když v létě přišel za 76 milionů korun, stal se nejdražším ligovým hráčem. Jenže podzim mu nevyšel, přišel zraněný a na hřišti zaostal daleko za tím, co se od něj očekávalo. Nedal žádný gól, na jediný přihrál a vypadl ze základní sestavy. V zimě na sobě ale zamakal, v přípravě zářil a pokud si formu přenese i do ligy, tak si na Letné budou mnout ruce.

Foto: Czech News Center, a.s. / Martin Sekanina / CNC / Profimedia

 

Pokračování 12 / 12

Útočník – Josef Šural

Josef Šural Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Sparta se zbavila Marca Janka, z Davida Lafaty je náhradník, žádný jiný útočník na Letnou ale nepřišel. Na hrotu by měl nastupovat Josef Šural, který je s šesti brankami nejlepším střelcem týmu. Z krajů ho budou doplňovat Kadlec s Ben Chaimem.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud