Marián Tvrdoň - Slovensko   Osmadvacetiletý slovenský gólman v lize debutoval dvěma starty v minulé sezoně. Poté, co Viktorka v létě přivedla Martina Jedličku, se čekalo, že se z Mariána Tvrdoně stane brankářské trojky. On ale svůj post náhradníka Jindřicha Staňka uhájil, připsal si další dva ligové starty a odchytal taky utkání Ligy mistrů proti Bayernu Mnichov. 
 Mohamed Tijani - Pobřeží slonoviny   Stoper z Pobřeží slonoviny patřil několik posledních let Slavii, v Edenu se ale neprosadil. Loni mu však parádně vyšlo hostování v Teplicích, díky čemuž po něm sáhla Plzeň. Pětadvacetiletý Mohamed Tijani má nesporné kvality, ovšem i ve Viktorce jej trápí zdraví. Na podzim proto zasáhl jen do čtyř zápasů. 
 Erik Jirka – Slovensko   Plzeň v létě mohutně posilovala. Jedním z nových hráčů byl i Erik Jirka, jenž dorazil z druhé španělské ligy. Ve Viktorce si pětadvacetiletý slovenský ofenzivní reprezentant získal dobrou pozici a během podzimu se dostal i do základní sestavy. Dal dva góly, přidal tři nahrávky, jaro ale začal jen mezi náhradníky. 
 Jhon Mosquera – Kolumbie   Bývalý hráč Bohemians či Liberce je v Plzni druhým rokem. Ten loňský mu vyšel a produktivní je taky letos. Dvaatřicetiletý kolumbijský fotbalista si drží místo v základní sestavě a v lize letos dal už šest branek. Navrch přidal i čtyři nahrávky. 
7
Fotogalerie

Nigerijský objev, jistota z Kolumbie i Slováci. 6 cizinců, kteří působí v Plzni

Fotbalová Plzeň zdaleka nemá tolik peněz jako Sparta nebo Slavia, i Viktorka ale bývá aktivní na přestupovém trhu a do svého týmu dokáže nalákat zajímavé hráče. Včetně cizinců.

Bez názvu.jpg

V Plzni po loňské sezoně skončil francouzský kanonýr Jean-David Beauguel, ve Viktorce už nepůsobí ani Miroslav Káčer nebo Matej Trusa. Na soupisce úřadujícího ligového šampiona ale figuruje šest jiných cizinců. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 7

Marián Tvrdoň - Slovensko 

profimedia-0728370357.jpg

Osmadvacetiletý slovenský gólman v lize debutoval dvěma starty v minulé sezoně. Poté, co Viktorka v létě přivedla Martina Jedličku, se čekalo, že se z Mariána Tvrdoně stane brankářská trojka. On ale svůj post náhradníka Jindřicha Staňka uhájil, připsal si další dva ligové starty a odchytal taky utkání Ligy mistrů proti Bayernu Mnichov. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Mohamed Tijani - Pobřeží slonoviny 

Mohamed Tijani Plzeň Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Stoper z Pobřeží slonoviny patřil několik posledních let Slavii, v Edenu se ale neprosadil. Loni mu však parádně vyšlo hostování v Teplicích, díky čemuž po něm sáhla Plzeň. Pětadvacetiletý Mohamed Tijani má nesporné kvality, ovšem i ve Viktorce jej trápí zdraví. Na podzim proto zasáhl jen do čtyř zápasů. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Erik Jirka – Slovensko 

Erik Jirka Plzeň 22 Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Plzeň v létě mohutně posilovala. Jedním z nových hráčů byl i Erik Jirka, jenž dorazil z druhé španělské ligy. Ve Viktorce si pětadvacetiletý slovenský ofenzivní reprezentant získal dobrou pozici a během podzimu se dostal i do základní sestavy. Dal dva góly, přidal tři nahrávky, jaro ale začal jen mezi náhradníky. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Jhon Mosquera – Kolumbie 

John Mosquera Plzeň 22 MICHAL RŮŽIČKA  MAFRA  Profimedia.jpg

Bývalý hráč Bohemians či Liberce je v Plzni druhým rokem. Ten loňský mu vyšel a produktivní je taky letos. Dvaatřicetiletý kolumbijský fotbalista si drží místo v základní sestavě a v lize letos dal už šest branek. Navrch přidal i čtyři nahrávky. 

Foto: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Modou Ndiaye - Senegal

profimedia-0734976028.jpg

Šestadvacetiletý senegalský střední záložník v lize debutoval loni. Za Viktorku odehrál tři zápasy a další starty pak sbíral v Karviné, se kterou marně bojoval o záchranu. Letos se už v kádru Viktorky udržel a v průběhu ročníku zasáhl do osmi duelů. V říjnu dal do sítě Jablonce i první ligový gól za Plzeň.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Rafiu Durosinmi - Nigérie

profimedia-0753114569.jpg

Ve Viktorce na podzim působil nigerijský útočník Fortune Bassey. Ten se však neprosadil a v Plzni už pro něj nezůstalo místo. Západočeši ovšem přivedli na hostování z Karviné jeho krajana Rafiu Durosinmniho, od něhož si v Plzni hodně slibují. Dvacetiletý forvard v sobě ukrývá zajímavý potenciál. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud