5. Nicolae Stanciu (Slavia Praha) – 7 milionů eur  Na začátku roku 2018 koupila Sparta z Anderlechtu za téměř sto milionů korun rumunského záložníka. Nicolae Stanciu po příchodu do Prahy vyhlašoval, že přišel na Letnou vyhrát český titul. Byla to ale jen planá slova. Na konci roku 2018 přišla z jednoho egyptského klubu nabídka na přestup za 200 milionů korun. Stanciu souhlasil, Sparta jej však odmítla pustit. V lednu roku 2019 už ale došlo k dohodě se saúdskoarabským Al-Ahli, kam odešel za dvojnásobek ceny, za kterou ho Sparta o rok dříve získala. Jenže už pár měsíců poté se překvapivě upsal největšímu rivalovi - Slavii. Sparťanští fanoušci ho od té chvíle považují za krysu a v každém souboji pražských „S“ mu to dávají pořádně pocítit. To ovšem nic nemění na tom, že je Stanciu jednou z největších hvězd tuzemské ligy a tomu odpovídá i jeho tržní cena. Foto: Profimedia.cz

5. Nicolae Stanciu (Slavia Praha) – 7 milionů eur
Na začátku roku 2018 koupila Sparta z Anderlechtu za téměř sto milionů korun rumunského záložníka. Nicolae Stanciu po příchodu do Prahy vyhlašoval, že přišel na Letnou vyhrát český titul. Byla to ale jen planá slova. Na konci roku 2018 přišla z jednoho egyptského klubu nabídka na přestup za 200 milionů korun. Stanciu souhlasil, Sparta jej však odmítla pustit. V lednu roku 2019 už ale došlo k dohodě se saúdskoarabským Al-Ahli, kam odešel za dvojnásobek ceny, za kterou ho Sparta o rok dříve získala. Jenže už pár měsíců poté se překvapivě upsal největšímu rivalovi - Slavii. Sparťanští fanoušci ho od té chvíle považují za krysu a v každém souboji pražských „S“ mu to dávají pořádně pocítit. To ovšem nic nemění na tom, že je Stanciu jednou z největších hvězd tuzemské ligy a tomu odpovídá i jeho tržní cena. | Foto: Profimedia.cz

 4. Valentin Mihaila (Parma) – 8,5 milionu eur  Sice hraje pouze ve druhé nejvyšší italské soutěži, nebude to ale jistě dlouho trvat a Valentin Mihaila se objeví v některé z elitních evropských lig. Jednadvacetiletý rumunský talent je odchovancem slavného klubu Univerzita Craiova, odku v roce 2020 přestoupil do Parmy, kde se jeho nadání utěšeně rozvíjí. Letos v březnu si odbyl premiéru v seniorském národním týmu a od té doby už v něm nastřádal pět startů a vstřelil i první branku. Podle portálu TransferMarkt činí jeho aktuální cena 8,5 milionu eur. Foto: Profimedia.cz
 3. Alexandru Cicaldau (Galatasaray Istanbul) – 9 milionů eur  Střední záložník, který může bez problému alternovat i na postu defenzívního nebo ofenzivního středopolaře, to je čtyřiadvacetiletý Alexandru Cicaldau, který patří k oporám Galatasaraye Istanbul. Do slavného tureckého klubu přišel letos v létě z University Craiova za šest a půl milionu eur a od té doby jeho cena pořádně vzrostla. Nyní se pohybuje kolem devíti milionů eur a jistě půjde ještě nahoru. V 16 zápase Süper Lig nastřílel tři branky a přidal dvě asistence a o jeho služby se zajímá několik bohatých evropských klubů. V reprezentačním dresu dosud zvládl 20 střetnutí a vstřelil dva góly. Foto: Profimedia.cz
 2. Dennis Man (Parma) – 10 milionů eur  Druholigová italská Parma má v kádru hned dva rumunské klenoty. Tím cennějším podle portálu TransferMarkt je třiadvacetiletý útočník Dennis Man. Do současného působiště přišel letos v září z klubu FCSB a poměrně rychle se v něm dokázal aklimatizovat. Třináctinásobný reprezentant, který má na kontě v národním týmu tři góly, je skvěle technicky disponovaným fotbalistou a dublérem s citem pro míč. Jeho aktuální cena je deset milionů liber. Foto: Profimedia.cz
 1. Razvan Marin (Cagliari) – 15 milionů eur  Nejcennějším současným rumunským fotbalistou je záložník italského Cagliari Razvan Marin. V pětadvaceti letech už toho má poměrně hodně za sebou – hrával v belgickém Standardu Lutych, pak v nizozemském Ajaxu Amsterdam, odkud zamířil na hostování do Cagliari, které se letos změnilo v přestup. Klub ho získal za deset milionů eur, podle portálu TransferMarkt je však nyní jeho cena ještě o pět milionů eur vyšší. V Cagliari patří k oporám mužstva, místo v základní sestavě týmu, který bojuje o záchranu v Serii A, má prakticky jisté. V aktuálním ročníku zaznamenal tři gólové asistence. V rumunské reprezentaci už odehrál 36 utkání a dal dvě branky. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Nicolae Stanciu mezi hvězdami. Toto je 5 nejdražších rumunských fotbalistů současnosti

Mezi největší hvězdy české fotbalové nejvyšší soutěže patří středopolař Nicolae Stanciu. Podle renomovaného portálu TransferMarkt je také jedním z pěti nejdražších rumunských hráčů současnosti.

V Rumunsku se vždycky rodili kvalitní fotbalisté a také v současnosti najdeme na trhu hráče, kteří mají poměrně vysokou hodnotu. Pětici těch nejcennějších podle portálu TransferMarkt najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

5. Nicolae Stanciu (Slavia Praha) – 7 milionů eur

Nicolae Stanciu-Slavia1.jpg

Na začátku roku 2018 koupila Sparta z Anderlechtu za téměř sto milionů korun rumunského záložníka. Nicolae Stanciu po příchodu do Prahy vyhlašoval, že přišel na Letnou vyhrát český titul. Byla to ale jen planá slova.

Na konci roku 2018 přišla z jednoho egyptského klubu nabídka na přestup za 200 milionů korun. Stanciu souhlasil, Sparta jej však odmítla pustit. V lednu roku 2019 už ale došlo k dohodě se saúdskoarabským Al-Ahli, kam odešel za dvojnásobek ceny, za kterou ho Sparta o rok dříve získala.

Jenže už pár měsíců poté se překvapivě upsal největšímu rivalovi - Slavii. Sparťanští fanoušci ho od té chvíle považují za krysu a v každém souboji pražských „S“ mu to dávají pořádně pocítit. To ovšem nic nemění na tom, že je Stanciu jednou z největších hvězd tuzemské ligy a tomu odpovídá i jeho tržní cena.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

4. Valentin Mihaila (Parma) – 8,5 milionu eur

Valentin Mihaila.jpg

Sice hraje pouze ve druhé nejvyšší italské soutěži, nebude to ale jistě dlouho trvat a Valentin Mihaila se objeví v některé z elitních evropských lig. Jednadvacetiletý rumunský talent je odchovancem slavného klubu Univerzita Craiova, odku v roce 2020 přestoupil do Parmy, kde se jeho nadání utěšeně rozvíjí. Letos v březnu si odbyl premiéru v seniorském národním týmu a od té doby už v něm nastřádal pět startů a vstřelil i první branku. Podle portálu TransferMarkt činí jeho aktuální cena 8,5 milionu eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

3. Alexandru Cicaldau (Galatasaray Istanbul) – 9 milionů eur

Alexandru Cicaldau.jpg

Střední záložník, který může bez problému alternovat i na postu defenzívního nebo ofenzivního středopolaře, to je čtyřiadvacetiletý Alexandru Cicaldau, který patří k oporám Galatasaraye Istanbul. Do slavného tureckého klubu přišel letos v létě z University Craiova za šest a půl milionu eur a od té doby jeho cena pořádně vzrostla. Nyní se pohybuje kolem devíti milionů eur a jistě půjde ještě nahoru. V 16 zápase Süper Lig nastřílel tři branky a přidal dvě asistence a o jeho služby se zajímá několik bohatých evropských klubů. V reprezentačním dresu dosud zvládl 20 střetnutí a vstřelil dva góly.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

2. Dennis Man (Parma) – 10 milionů eur

Dennis Man.jpg

Druholigová italská Parma má v kádru hned dva rumunské klenoty. Tím cennějším podle portálu TransferMarkt je třiadvacetiletý útočník Dennis Man. Do současného působiště přišel letos v září z klubu FCSB a poměrně rychle se v něm dokázal aklimatizovat. Třináctinásobný reprezentant, který má na kontě v národním týmu tři góly, je skvěle technicky disponovaným fotbalistou a dublérem s citem pro míč. Jeho aktuální cena je deset milionů liber.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

1. Razvan Marin (Cagliari) – 15 milionů eur

Razvan Marin.jpg

Nejcennějším současným rumunským fotbalistou je záložník italského Cagliari Razvan Marin. V pětadvaceti letech už toho má poměrně hodně za sebou – hrával v belgickém Standardu Lutych, pak v nizozemském Ajaxu Amsterdam, odkud zamířil na hostování do Cagliari, které se letos změnilo v přestup. Klub ho získal za deset milionů eur, podle portálu TransferMarkt je však nyní jeho cena ještě o pět milionů eur vyšší. V Cagliari patří k oporám mužstva, místo v základní sestavě týmu, který bojuje o záchranu v Serii A, má prakticky jisté. V aktuálním ročníku zaznamenal tři gólové asistence. V rumunské reprezentaci už odehrál 36 utkání a dal dvě branky.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud