Lukáš Dostál (San Diego Gulls)   Další český brankář, který se nahlas hlásí o svou šanci. Dvacetiletý Lukáš Dostál navázal na své parádní výkony z finské soutěže a září také na farmě Anaheimu. Letos odchytal dvanáct zápasů, nejvíc ze všech českých brankářů, a úspěšností zákroků se blíží k 91,5%. Vybojuje si své místo v NHL?  Foto: Profimedia.cz
 Matěj Chalupa (Rockford IceHogs)   Dvaadvacetiletý útočník odstartoval letošní sezonu v Hradci Králové, v Mountfieldu se mu ale nedařilo tak, jak by si přál. Po odchodu do zámoří ale pookřál a ve své první sezoně za Atlantikem si nevede vůbec zle. Matěj Chalupa má aktuálně na kontě čtyři góly, jednu nahrávku a rve se o místo v prvním kádru Chicaga.  Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Lukáš Jašek (Utica Comets)   Lukáše Jaška v roce 2015 draftoval Vancouver, třiadvacetiletý útočník ale na svou premiéru v NHL zatím čeká. Na farmě nicméně předvádí dobré výkony, stejně jako na začátku ročníku v Třinci, a trpělivě vyhlíží svůj debut v týmu Canucks. V AHL dal letos jeden gól a přidal sedm nahrávek.  Foto: Profimedia.cz
 Jakub Lauko (Providence Bruins)   Boston už si z AHL vytáhl brankáře Vladaře, o svou šanci se však hlásí taky Jakub Lauko. Dvacetiletý útočník na farmě válí a na kontě má už 11 (4+7) bodů. Aktuálně je nejproduktivnějším Čechem v AHL.  Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

NHL už volá. 5 Čechů z farmářské AHL, kteří se hlásí o svůj debut mezi elitou

Do letošní sezony NHL zatím zasáhly tři desítky českých hokejistů. Jejich počet ale dost možná ještě poroste.

Lukáš Dostál AHL.jpg

Daniel Vladař sice v uplynulém ročníku zasáhl do jednoho zápasu play-off NHL, v základní části si ale gólman Bruins odbyl premiéru až letos. Stejně jako Vítek Vaněček ve Washingtonu, který zatím odvádí velmi dobré služby. A na svou šanci čeká i pět dalších českých „farmářů”, kteří by si letos mohli odbýt premiéru v NHL. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 6

Lukáš Dostál (San Diego Gulls) 

Lukáš Dostál 20.jpg

Další český brankář, který se nahlas hlásí o svou šanci. Dvacetiletý Lukáš Dostál navázal na své parádní výkony z finské soutěže a září také na farmě Anaheimu. Letos odchytal dvanáct zápasů, nejvíc ze všech českých brankářů, a úspěšností zákroků se blíží k 91,5%. Vybojuje si své místo v NHL? 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Matěj Chalupa (Rockford IceHogs) 

Matěj Chalupa 4 Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Dvaadvacetiletý útočník odstartoval letošní sezonu v Hradci Králové, v Mountfieldu se mu ale nedařilo tak, jak by si přál. Po odchodu do zámoří ale pookřál a ve své první sezoně za Atlantikem si nevede vůbec zle. Matěj Chalupa má aktuálně na kontě čtyři góly, jednu nahrávku a rve se o místo v prvním kádru Chicaga. 

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Lukáš Jašek (Utica Comets) 

Lukáš Jašek AHL.jpg

Lukáše Jaška v roce 2015 draftoval Vancouver, třiadvacetiletý útočník ale na svou premiéru v NHL zatím čeká. Na farmě nicméně předvádí dobré výkony, stejně jako na začátku ročníku v Třinci, a trpělivě vyhlíží svůj debut v týmu Canucks. V AHL dal letos jeden gól a přidal sedm nahrávek. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Jakub Lauko (Providence Bruins) 

Jakub Lauko Boston.jpg

Boston už si z AHL vytáhl brankáře Vladaře, o svou šanci se však hlásí taky Jakub Lauko. Dvacetiletý útočník na farmě válí a na kontě má už 11 (4+7) bodů. Aktuálně je nejproduktivnějším Čechem v AHL. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Radim Zohorna (Wilkes-Barre/Scranton Penguins) 

Radim Zohorna ČR 19 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Stejně jako Chalupa se v zámoří teprve rozkoukává. Ovšem taky čtyřiadvacetiletý Radim Zohorna je zatím hodně vidět. Reprezentační útočník, který v úvodu sezony zářil v Mladé Boleslavi, si v jedenácti zápasech za farmářský tým Pittsburghu připsal už devět (3+6) bodů. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud