David Kämpf  - Čtyřiadvacetiletý útočník je jediným českým hráčem, který momentálně působí v Chicagu. Do NHL odešel před loňskou sezonou z Chomutova a s Blackhawks podepsal dvouletou smlouvu. Je tedy otázkou, zda autor tří branek a 13 asistencí z letošní sezony v Chicagu zůstane. Foto: Profimedia.cz
 David Kaše  - Jeho starší bratr Ondřej má silnou pozici Anaheimu, zato David Kaše o svou šanci v NHL zatím bojuje. Flyers bývalého chomutovského útočníka draftovali v roce 2015, loni dvaadvacetiletý forvard působil ve Švédsku a letos už sbírá zkušenosti v AHL. Za tým Lehigh Valley Phantoms zatím odehrál 23 zápasů, v nichž dal čtyři góly a přidal 11 nahrávek. Foto: Profimedia.cz
 Dominik Kubalík -  Do NHL jej sice draftovalo Los Angeles, Dominik Kubalík ale v zámoří šanci nedostal. Zato zářil v Plzni a letos se s 57 body stal nejproduktivnějším hráčem švýcarské soutěže. Účastník loňských olympijských her a posledního světového šampionátu by však už brzy mohl zmizet v zámoří, kde jeho práva získalo Chicago. Vybojuje si místo v týmu? Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Michal Neuvirth  - Třicetiletý gólman neprožívá vůbec dobrou sezonu. Michal Neuvirth letos zasáhl jen do sedmi zápasů Philadelphie, v nichž vychytal jediné vítězství. Úspěšností zákroků se dostal pouze nad 85%, po sezoně mu navíc končí smlouva, a tak není vůbec jisté, že u Flyers zůstane. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

NHL se valí do Prahy. 6 Čechů, kteří se teoreticky mohou objevit v O2 Areně

NHL se zase valí do Prahy. Příští ročník odstartuje v O2 Areně, kde se proti sobě postaví týmy Philadelphie a Chicaga. V akci by se tak mělo objevit i několik Čechů.

Fanoušci, kteří se těšili, že uvidí Davida Pastrňáka či Tomáše Hertla, mají smůlu. Souboj Philadelphie s Chicagem přesto bude velmi atraktivní. Jména šesti českých hokejistů, kteří by do zápasu teoreticky mohli zasáhnout, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Radko Gudas

Radko Gudas Phil 2.jpg

Na Radka Gudase se čeští fanoušci hodně těší. Osmadvacetiletý bek během reprezentačních akcí ukázal, že není jen obávaným tvrďákem, ale že umí hrát i hokej, na který se dobře dívá. V aktuálním ročníku dal dva góly, přidal 13 asistencí a posbíral zatím „jen“ 49 trestných minut.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

David Kämpf

David Kampf Chicago.jpg

Čtyřiadvacetiletý útočník je jediným českým hráčem, který momentálně působí v Chicagu. Do NHL odešel před loňskou sezonou z Chomutova a s Blackhawks podepsal dvouletou smlouvu. Je tedy otázkou, zda autor tří branek a 13 asistencí z letošní sezony v Chicagu zůstane.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

David Kaše

David Kaše ČR.jpg

Jeho starší bratr Ondřej má silnou pozici Anaheimu, zato David Kaše o svou šanci v NHL zatím bojuje. Flyers bývalého chomutovského útočníka draftovali v roce 2015, loni dvaadvacetiletý forvard působil ve Švédsku a letos už sbírá zkušenosti v AHL. Za tým Lehigh Valley Phantoms zatím odehrál 23 zápasů, v nichž dal čtyři góly a přidal 11 nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Dominik Kubalík

Dominik Kubalík ČR 2 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Do NHL jej sice draftovalo Los Angeles, Dominik Kubalík ale v zámoří šanci nedostal. Zato zářil v Plzni a letos se s 57 body stal nejproduktivnějším hráčem švýcarské soutěže. Účastník loňských olympijských her a posledního světového šampionátu by však už brzy mohl zmizet v zámoří, kde jeho práva získalo Chicago. Vybojuje si místo v týmu?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Michal Neuvirth

Michal Neuvirth Phil 3.jpg

Třicetiletý gólman neprožívá vůbec dobrou sezonu. Michal Neuvirth letos zasáhl jen do sedmi zápasů Philadelphie, v nichž vychytal jediné vítězství. Úspěšností zákroků se dostal pouze nad 85%, po sezoně mu navíc končí smlouva, a tak není vůbec jisté, že u Flyers zůstane.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Jakub Voráček

Jakub Voráček Phil 3.jpg

Měl by se stát tváří a hlavní hvězdou celé akce. Jakub Voráček prožívá další dobrou sezonu, letos dal už 18 branek, ke kterým přidal 41 asistencí. Bourák z Philadelphie už v O2 Areně vedl české hokejisty na mistrovství světa v roce 2015, na začátku nové sezony se zde pokusí uspět s Flyers.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud