NHL se těší na Zadinu. 3 kluby, které se v draftu porvou o českého útočníka

Na mistrovství světa se nedostal, má před sebou ale další vrchol. Český útočník Filip Zadina je jedním z favoritů blížícího se draftu NHL. Už nyní se rýsují kluby, které by na něj mohly ukázat.

Osmnáctiletý útočník, jenž strávil letošní sezonu v Halifaxu, odehrál parádní ročník. Zářil na juniorském šampionátu a dokonce se rval o letenku na mistrovství světa do Dánska. Tam sice nepojede, v draftu NHL ale bude mezi nejlepšími. Buffalo by mělo ukázat na Rasmuse Dahlina, pak už je ale vše otevřené. Tři týmy, které se porvou o Zadinu, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Carolina

Filip Zadina.jpg

Druhá bude vybírat Carolina, která už loni získala Martina Nečase, jenž si v jednom zápase odbyl premiéru v NHL. Hlavním skautem organizace pro Evropu je bývalý český útočník Robert Kron, což by Zadinovi mohlo pomoct. Po Nečasovi se klidně může stát dalším českým útočníkem, na kterého Hurricanes v draftu ukážou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Montreal

Filip Zadina ČR.jpg

Dalším v pořadí je Montreal, který by mohl ukázat na Bradyho Tkachuka. Syn legendárního Keitha Tkachuka by se měl stát prvním draftovaným neevropským hráčem a má se za to, že ho získají právě Canadiens.

Spekuluje se ale také o Zadinovi a návratu Tomáše Plekance, vedle něhož by mladý český útočník mohl hodně vyrůst.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Ottawa

Filip Zadina ČR 2.jpg

Zdá se, že o Zadinu hodně stojí také Ottawa. „Výborně zvládl přechod z České republiky, mě skvělou sezónu v QMJHL. Je přesně tou dynamickou ofenzivní zbraní, kterou Senators do svých prvních dvou útoků potřebují,“ tvrdí zámořský expert Adam Kimelman. V kádru Ottawy se letos začal prosazovat jiný český mladík Filip Chlapík, doplní ho za rok Zadina?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud