NHL je znovu v Evropě. Podívejte se, kteří Češi se představí ve Stockholmu

Po parádním představení v pražské O2 areně se NHL vrací do Evropy. Tentokrát zavítá do Stockholmu, kde se proti sobě postaví Tampa Bay a Buffalo. V akci tak bude i několik českých hráčů.

Bez názvu.jpg

V pražském utkání se na ledě objevili Jakub Voráček, Dominik Kubalík a
David Kämpf. Tři čeští hokejisté by měli představit také ve švédské bitvě mezi Lightning a Sabres. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Ondřej Palát (Tampa Bay Lightning)

Ondřej Palát.jpg

Účastník posledního světového šampionátu je znovu jedním z nejproduktivnějších českých hokejistů v NHL. Ondřej Palát dal v letošních 13 zápasech pět branek, ke kterým přidal čtyři nahrávky. V bodování Tampy se drží na pátém místě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Jan Rutta (Tampa Bay Lightning)

Jan Rutta Tampa 2.jpg

Devětadvacetiletý bek přišel do Tampy v průběhu minulého ročníku z Chicaga a po sezoně podepsal s Blesky nový roční kontrakt. Na svou letošní šanci si ale musel počkat, naskočil až do posledních dvou zápasů, ve kterých si připsal jednu nahrávku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Vladimír Sobotka (Buffalo Sabres)

Vladimír Sobotka Buffalo.jpg

Dvaatřicetiletý útočník loni odehrál premiérovou sezonu v Buffalu a do statistik si připsal 13 bodů za pět branek a osm asistencí. Vladimír Sobotka dosahoval na vyšší čísla, v dresu Sabres však dostal jinou roli, než na jakou býval zvyklý. Nevydařený ročník hodil za hlavu a letos má v Buffalu důležitou funkci, zabydlel se ve druhé formaci a v dosavadních patnácti zápasech dal jeden gól, ke kterému přidal dvě nahrávky.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud