NHL běží, ale oni jsou bez práce. 5 zkušených Čechů, kteří nemají angažmá

Sezona NHL už začala, Jaromír Jágr nastoupil v dresu Calgary a znovu je suverénně nejstarším hráčem celé ligy. Další čeští veteráni jsou ale bez práce.

Andrej Nestrašil či Marek Mazanec to v NHL zabalili a odešli z NHL do Kontinentální hokejové ligy. Michal Rozsíval má sice platnou smlouvu, v Chicagu je ale na marodce. Dalších pět zkušených Čechů, kteří se loni objevili v soutěži, je dokonce bez smlouvy a jejich zámořská budoucnost je velmi nejistá. O kom je řeč? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Jiří Hudler

Jiří Hudler Dallas 2.jpg

Ještě v sezoně 2014/15 „udělal“ 76 kanadských bodů a skončil osmý v celkové produktivitě NHL. V následujícím ročníku se ale nedostal ani na polovinu a zamířil na Floridu. Neožil však ani po boku Jaromíra Jágra a loni působil v Dallasu. Za Stars odehrál vinou zdravotních problémů jen 32 zápasů, dal v nich tři branky, přidal osm nahrávek a v klubu skončil.

Nedávno si navíc zavařil na palubě letadla, kde ztropil pořádný skandál. V zámoří už o něj není zájem. Co bude s třiatřicetiletým útočníkem dál? Že by se vrátil do Vsetína? „Před měsícem jsme byli v kontaktu, volal mi, že by rád na Vsetíně trénoval, ale podle posledních zpráv na tom ještě není zdravotně v pořádku," uvedl pro sport.cz manažer klubu Radim Tesařík. „Co se týče jeho velkého návratu, tak ten je ve hvězdách,“ dodal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Jakub Kindl

Jakub Kindl Florida.jpg

Řadu let bojoval o stálé místo v sestavě Detroitu. V průběhu sezony 2015/16 zamířil na Floridu, za kterou loni odehrál 39 zápasů. Sezonu končil s 11 zápornými body a poté přijel bojovat o místo na mistrovství světa. To však nezískal, místo něj dostal přednost „neznámý“ Libor Šulák, jenž v létě bojoval o místo v NHL. V té naopak stále chybí třicetiletý Kindl, o kterého není v zámoří zájem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Roman Polák

Roman Polák Toronto 2.jpg

Před dvěma lety hrál se San Jose o Stanley Cup. Loni už zase český pořízek působil v Torontu, se kterým vybojoval postup do play-off. Jenže v tom se vážně zranil a jeho kariéra byla v ohrožení. V létě byl dlouhou dobu mimo a šance se dočkal až v posledním přípravném zápase Maple Leafs. „Cítil jsem, že jsem to zase já,“ hlásil. Podle generálního manažera Toronta Lamoriella se ale Roman Polák ještě zcela neuzdravil a smlouvu zatím nezískal. Dočká se ještě šance?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Milan Michálek

Milan Michálek Toronto.jpg

Vyšel mu Světový pohár, loňskou sezonu začal v prvním týmu Toronta, jenže to ho brzy přesunulo na farmu a v NHL se už neukázal. Znamená to konec Milana Michálka v NHL? Je to možné. Dvaatřicetiletý útočník, jehož kariéru provázejí zdravotní problémy, je stále bez práce a na novou nabídku čeká marně. K Ottawě, San Jose a Torontu možná už další klub nepřidá.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Zbyněk Michálek

Zbyněk Michálek.jpg

„Jsem připraven skončit,“ hlásil Zbyněk Michálek v průběhu uplynulé sezony. Zkušený bek, jenž patřil k nejobětavějším zadákům celé NHL, se totiž nečekaně ocitl na farmě Arizony, která o něj ztratila zájem. Čtyřiatřicetiletý Michálek si sice zahrál v závěru ročníku, novou smlouvu ale nedostal a nedohodl se ani jinde. Znamená to jeho konec? „Až časem se uvidí, jestli budu mít i s ohledem na rodinu chuť jít hrát do Evropy,“ uvedl.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud