Neznámý nováček v reprezentaci. Podívejte se, kterými kluby prošel Petr Schwarz

Do reprezentační nominace na zápasy s Faerskými ostrovy a Tureckem se dostalo několik nováčků. Jedním z nich je i Petr Schwarz.

Tak schválně, kdo z vás ví, kterými kluby prošel třicetiletý ofenzivní záložník Petr Schwarz, jehož kouč Jaroslav Šilhavý povolal do reprezentace? A víte vůbec, kde působí teď? Více se o něm dočtete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 5

Hradec Králové 

profimedia-0329357823.jpg

V nejvyšší české soutěži Petr Schwarz odehrál 44 zápasů. Ke všem nastoupil v barvách Hradce Králové, se kterým zažil postup i sestup. Premiéru v lize si odbyl v ročníku 2011/12. Nejlépe mu vyšla sezona 2016/17, kdy dal čtyři branky a přidal jednu nahrávku. V roce 2018 pak zamířil do Polska. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Rakow

profimedia-0589485024.jpg

V létě roku 2018 Schwarz zamířil do polského Rakowa, jehož dres dnes nosí Tomáš Petrášek. Český ofenzivní záložník si v Polsku vybudoval dobrou pozici a během premiérového ročníku dal i dvě branky. V sezoně 2019/20 Ekstraklasy se trefil dokonce osmkrát a přidal i sedm nahrávek. Produktivní byl i v dalším ročníku, potom ale z Rakowa odešel. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Slask Wroclaw 

profimedia-0735653396.jpg

Loni už Schwarz nastupoval za Wroclaw. V barvách Slasku odehrál v nejvyšší soutěži 31 zápasů a po celý rok patřil do základní sestavy. Do statistik zapsal taky dva góly a nahrávku. Ve Wroclawi pokračuje i letos a ve 14 duelech polské soutěže přidal další dva zásahy. Zaujal i reprezentační trenéry a dočkal se tak premiérové pozvánky do národního týmu. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Další nováčci v reprezentaci 

profimedia-0733521314.jpg

Schwarz však není jediným nováčkem, který se dostal do národního týmu. Trenér Jaroslav Šilhavý povolal taky brankáře Matouše Trmala z Marítima, stopery Matěje Chaluše z Malmö, Dominika Plechatého z Liberce a Patrizia Stronatiho z Puskás Akademia, stejně jako olomoucké duo Tomáš Zmrzlý a Mojmír Chytil (na snímku). 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud