Nezatracujte je. 5 zkušených hráčů, kteří mohou pomoct fotbalové reprezentaci

Nezatracujte je. 5 zkušených hráčů, kteří mohou pomoct fotbalové reprezentaci

Nezatracujte je. 5 zkušených hráčů, kteří mohou pomoct fotbalové reprezentaci

Češi zpackali kvalifikaci o postup na mistrovství světa, jejich cílem je EURO 2020. Trenér Karel Jarolím celou dobu marně hledal optimální sestavu a protočil velké množství hráčů. Někteří od něj moc prostoru nedostali, mělo by se s nimi však počítat.

Bez názvu2.jpg

V reprezentaci toho odehráli poměrně dost, od Jarolíma ale nedostali žádný, nebo jen minimální, prostor. Trenér národního týmu by nad nimi ale ještě neměl lámat hůl, reprezentaci mají stále co nabídnout. O kom je řeč? Jména pěti hráčů, kteří Daridovi a spol. ještě mohou pomoct, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Tomáš Necid

Tomáš Necid ČR2.jpg

Kdysi o něj stál Juventus, spekulovalo se o zájmu Realu Madrid, kariéru Tomáše Necida ale provázejí zdravotní problémy, které výrazně ovlivňují jeho výkonnost. V tureckém Bursasporu se příliš neprosadil, nevyšlo mu ani hostování v Legii Varšava, a tak vzdal zavděk návrat do Edenu. Pokud se ve Slavii dostane do dřívější pohody, měl by se znovu objevit i v reprezentaci. V kvalifikaci odehrál jen 22 minut proti Severním Irům, více šancí od Jarolíma nedostal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

David Pavelka

David Pavelka ČR.jpg

Do reprezentace ho „vytáhl“ Pavel Vrba. David Pavelka se mu odvděčil dobrými výkony, kterými si řekl o přestup z Liberce do turecké Kasimpasy. V reprezentaci měl pevnou pozici, zahrál si i na EURU, pod Jarolímem se ale moc neukázal. V úvodích duelech se Severními Iry a v Německu byl ještě v základu, pak už ale přidal jen pár minut v duelu s Norskem a od té doby pozvánku nedostal. V šestadvaceti letech ještě neřekl poslední slovo.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Tomáš Pekhart

Tomáš Pekhart AEK.jpg

Osmadvacetiletý útočník dříve býval považován za spasitele české ofenzivy. Jenže své pověsti nikdy nenaplnil, v 19 reprezentačních duelech se prosadil jen dvakrát – v obou případech navíc do sítě slabé Malty. Loni však znovu nazul střelecké kopačky v řeckých Aténách a začalo se spekulovat o jeho návratu do reprezentace. V té se však útočník izraelské Beer Shevy neobjevil už čtyři roky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Václav Pilař

Václav Pilař 2.jpg

Češi mají na křídlech Ladislava Krejčího, Jakuba Jankta či Jaromíra Zmrhala. Jenže ani jeden z nich nepředváděl v kvalifikaci bůhvíjaké oslnivé výkony. Okysličením sestavy by mohl být návrat Václava Pilaře, který, pokud je fit, stále umí nabídnout nadstandardní výkony. Musí mu však sloužit zdraví…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Daniel Pudil

Daniel Pudil ČR.jpg

Jedničkou na levém kraji obrany byl Filip Novák, který zejména v úvodu kvalifikace odváděl dobré výkony. Kdo ví, kde by nyní Češi byli, kdyby v úvodním duelu se Severním Irskem proměnil obří šanci. V závěru kvalifikace se ale přesunul na stopera a tento post mu nesedl.

Nalevo může hrát i Theodor Gebre Selassie, kouč Jarolím by ale neměl zapomínat ani na Daniela Pudila. Jednatřicetiletý bek Sheffieldu pravidelně nastupuje ve druhé anglické lize a tým se na něj může vždy spolehnout. V reprezentaci se ale objevil naposledy loni v přípravě s Dány, v kvalifikaci si nezahrál.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud