Nezastavitelný Motor! 5 hráčů, díky kterým České Budějovice vyhrály ligu

Nezastavitelný Motor! 5 hráčů, díky kterým České Budějovice vyhrály ligu

Nezastavitelný Motor! 5 hráčů, díky kterým České Budějovice vyhrály ligu

Do konce základní části WSM ligy zbývá odehrát ještě jedno kolo, už v předstihu je ale jasno o šampionovi. V čele tabulky se usadil českobudějovický Motor, který je i jedním z adeptů na postup do extraligy.

ČB hokej.jpg
WSM liga má nového krále - České Budějovice. (Foto: Petr Lundák/MAFRA /Profimedia)

Kladno vítězství v základní části WSM ligy neobhájilo. Letos se raduje českobudějovický Motor, který by chtěl ještě vylepšit loňskou semifinálovou účast. V kabině jihočeského týmu nikdo nevyčnívá nad ostatními, přesto se najde pět hráčů, kteří mají na prvenství obří zásluhy. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Miroslav Čermák

Motor ČB.jpg

Jen čtyři prvoligoví hráči se dostali přes dvacet vstřelených branek. Miroslav Čermák má ještě jeden zápas k tomu, aby se na tuto hranici dostal. Motor na třicetiletého útočníka hodně spoléhá. Čermák přišel do Českých Budějovic před sezonou ze Slavie, ve které pravidelně prožíval bodově úspěšné roky. Ten zažívá i v Českých Budějovicích – k 19 brankám přidal 21 asistencí.

Pokračování 3 / 5

Tomáš Nouza

Tomáš Nouza Petr Lundák  MAFRA  Profimedia.jpg

Čtyřiatřicetiletý útočník hrál dříve ve Znojmě, Jihlavě a Mladé Boleslavi extraligu, do které se teď snaží dovést České Budějovice. V kádru Motoru je třetí sezonu, a přestože je to jeho bodově nejslabší ročník, bilance 21 branek a stejného počtu asistencí z něj činí nejproduktivnějšího hráče týmu. V minulých letech byl produktivní i v play-off, podaří se mu i letos?

Foto: Petr Lundák / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Žiga Pavlin

ŽIga PAvlin.jpg

Nejproduktivnějším obráncem soutěže je Jiří Říha z Jihlavy. Druhým v pořadí je českobudějovický Žiga Pavlin ze Slovinska, jenž před sezonou přišel ze Slavie. Už tam se mu dařilo a posbíral 28 kanadských bodů, letos je na tom však ještě lépe. Aktuálně má na kontě osm branek a 27 asistencí. Se Slavií do extraligy nepostoupil, povede se mu to s Motorem?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

David Gába a Petr Kváča

David Gába Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

V brance Motoru se letos protočili tři brankáři, kteří jsou obrovskou zbraní týmu. Ondřej Bláha zasáhl do 12 duelů, Petr Kváča do 18 a David Gába (na snímku) odchytal 23 utkání. Drží si v nich parádní průměr 1,89 inkasovaných branek na zápas a pyšní se téměř 92,5% úspěšností zákroků.

Kváča je na tom ještě lépe, průměr má jen 1,42 obdržených gólů na zápas a úspěšností zákroků se blíží 94%. Oba vychytali tři čistá konta. Kdo z nich dostane přednost v play-off?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud