Nezapomenutelné chvíle. Pět Čechů, kteří letos dali svůj první gól v NHL

Jednadvacetiletý český útočník Jakub Vrána se vrátil do sestavy Washingtonu a svůj comeback na kluziště NHL oslavil parádním způsobem. Dal jedinou branku duelu s New Jersey a zajistil svým Capitals důležité body.

Bez názvu.jpg

Washington je aktuálně nejlepším týmem celé NHL a Vrána je jeho součástí. Během premiérové sezony odehrál zatím 14 zápasů, v nichž vstřelil dvě branky. Zároveň je jedním z pěti českých hokejistů, kteří se letos poprvé trefili v nejslavnější lize světa. Na jejich premiérové zásahy mrkněte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Ondřej Kaše

Jednadvacetiletý útočník Ondřej Kaše, který letos debutoval v NHL, si vybojoval pevné místo v Anaheimu. Rodák z Kadaně se poprvé prosadil na začátku prosince v duelu s Vancouverem. Byla to opravdová lahůdka! Od té doby se trefil ještě čtyřikrát a přidal devět nahrávek.

Pokračování 3 / 6

Michal Kempný

Bývalý obránce Komety Brno či Omsku odešel do zámoří po loňském mistrovství světa, na kterém patřil k nejlepším českým hráčům. Zahrál si i Světový pohár, turnaj mu však příliš nevyšel a nastaly pochybnosti o tom, jak zvládne zámořský hokej. V Chicagu se ale neztratil. Dosud odehrál 44 zápasů, v nichž posbíral sedm kanadských bodů. Prvního gólu se dočkal až poslední den loňského roku v duelu s Carolinou, druhý přidal ve Winter Classic.

Pokračování 4 / 6

Lukáš Sedlák

Jeden z hrdinů loňského play-off AHL, na jehož konci získal Calder Cup, si letos drží místo v sestavě Columbusu, který patří k nejlepším týmům NHL. Aktuálně má na kontě šest gólů, stejný počet asistencí a osm kladných bodů v hodnocení plus/mínus. První branku vstřelil v prosinci Petru Mrázkovi, kterého vyhnal z brány.

Pokračování 5 / 6

Jakub Vrána

Šel na řadu ve stejném draftu jako David Pastrňák, dokonce ještě rychleji, ale zatímco mladý český útočník řádí už třetím rokem v Bostonu, Jakub Vrána se dočkal premiéry v NHL až letos. Do sestavy Washingtonu se totiž někdo jen tak snadno nedostane, a tak Vrána zatím odehrál jen 14 zápasů. Jeho bodová bilance? 2+2. Premiérové trefy se dočkal v prosinci na ledě Buffala a po zásluze byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Druhý gól přidal v pátek, po návratu z farmy, a hned rozhodl o výhře 1:0 nad New Jersey.

Pokračování 6 / 6

Pavel Zacha

Devatenáctiletý talent okusil NHL poprvé na konci minulé sezony a během jediného zápasu si stihl připsat dvě asistence. Prvního gólu se dočkal na začátku listopadu, v desátém utkání kariéry, možná symbolicky proti Jágrově Floridě. Aktuálně má na kontě osm branek, stejný počet asistencí a jeho role v New Jersey je zápas od zápasu důležitější.

Doporučujeme

Články odjinud