Nezapomenutelné! Připomeňte si 3 nejslavnější reprezentační nahrávky Pavla Patery

Útočník Pavel Patera byl u spousty slavných okamžiků českého hokeje. Kladenský odchovanec byl magnetem na úspěchy. Získal extraligový, ruský i švédský titul, zahrál si v NHL, ve sbírce má olympijské zlato z Nagana, čtyři zlaté medaile ze světových šampionátů a k tomu ještě dva bronzy.

Pavel Patera odjakživa zvládal skvěle nejen střílení gólů, ale také jejich přípravu pro spoluhráče. Když před sezonou 2015/16 pověsil brusle definitivně na hřebík, přišli fanoušci o jednu z největších osobností českého hokeje.

Pojďme si připomenout tři Paterovy asistence, které psaly historii českého hokeje. Najdete je v následujících kapitolách. Na ty chvíle se moc krásně vzpomíná...

Pokračování 2 / 4

Finále mistrovství světa v Hannoveru – 2001

Vítej zlatý hattricku. Touto hláškou oslavoval třetí světové zlato v řadě komentátor Robert Záruba. Jedinečná generace hokejistů dovršila hattrick na šampionátu v Německu.

Finálový souboj s Finy dospěl až do prodloužení, ve kterém Pavel Patera nejprve zastavil finského protihráče, poté se vydal do útoku a našel Davida Moravce, který vstřelil nejslavnější gól ve své kariéře.

Pokračování 3 / 4

Semifinále olympijských her v Naganu - 1998

Do konce třetí třetiny semifinálové bitvy v Naganu chybělo deset minut. Stav byl stále 0:0. Vhazovalo se po pravé ruce legendárního Patricka Roya a na buly se postavil Pavel Patera.

Byl úspěšný, puk se dostal k Jiřímu Šlégrovi, který přesnou trefou poslal Čechy do vedení. Kanaďané sice dokázali srovnat, po nájezdech se ale radovala parta Ivana Hlinky.

Pokračování 4 / 4

Finále mistrovství světa ve Vídni – 1996

Česká republika byla velmi blízko první samostatné zlaté medaili. Zbývalo jediné – ve finále udolat Kanadu. Ještě 19 vteřin před koncem byl stav nerozhodný. Pak se ale ujal slova Pavel Patera, který našel Martina Procházku a ten zamířil do černého. Češi stihli dát ještě jeden gól a získali zlaté medaile.

Doporučujeme

Články odjinud