Nevydařená partie. 4 opory Sparty, kterým utkání s Rapidem Vídeň vůbec nevyšlo

Sparta má za sebou první část boje o postup do Ligy mistrů. Ve Vídni začala skvěle, nakonec si ale z půdy Rapidu odvezla porážku 1:2.

Sparta má stále slušné šance na postup, v domácí odvetě ale bude muset zabrat. Navíc je otázkou, v jaké sestavě Pražané do odvetného utkání nastoupí. Čtyřem hráčům totiž bitva na hřišti Rapidu vůbec nevyšla. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 5

Andreas Vindheim 

Andreas Vindheim Sparta Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Uplynulá sezona mu nijak zvlášť nevyšla, ve Spartě ho ale podrželi a náhradu na post pravého beka nehledali. Jenže Andreas Vindheim není ve formě. Sice vyslal do velké šance Tomáše Wiesnera, jinak ale neukázal vůbec nic. Takto moderní bek nehraje. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

David Pavelka 

David Pavelka Sparta Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Spartě proti Rapidu příliš nefungoval střed hřiště. Ladislav Krejčí dal gól a ukázal i několik dalších povedených věcí, ovšem David Pavelka moc vidět nebyl. S aktivním soupeřem měl problémy, navíc zaspal při druhé inkasované brance. Ne, toto z jeho strany nebyl dobrý zápas. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Bořek Dočkal 

Bořek Dočkal 20.jpg

O své místo v reprezentaci přišel, od trenéra Sparty Vrby ale dostal další možnost. V úvodu sice krásně přihrál na Krejčího gól, uvedl se i několika dalšími nahrávkami, Sparta od něj ale potřebuje o hodně víc. Na evropskou scénu zkrátka nemá rychlost, což bylo vidět před vítěznou brankou Rapidu. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Ladislav Krejčí I 

Ladislav Krejčí st. 21 Dominik Bakeš  CNC  Profimedia.jpg

Dříve býval stabilním článkem reprezentace, hrál v italské Serii A, jenže ve Spartě nepodává dobré výkony. Příliš mu nevyšla už loňská sezona, přesto proti Rapidu nastoupil v základní sestavě a soupeři měl z levé strany hřiště pořádně zatápět. Ladislav Krejčí však nebyl pro obranu soupeře vůbec nebezpečný. 

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud