Šimon Falta (Zbrojovka Brno)  Olomoucký odchovanec Šimon Falta se do Plzně přestěhoval loni v lednu, ale poté, co klub převzal kouč Michal Bílek, vypadl ze sestavy a převážnou část minulého ročníku strávil na hostování v Baníku Ostrava. Devětadvacetiletý obránce, jenž má kontě dva reprezentační starty, má v Plzni podepsanou smlouvu do konce nadcházející sezony, na západě Čech už si ale zřejmě nezahraje. Viktorka ho poslala na hostování do Zbrojovky a nováčkovi nejvyšší soutěže by měl pomoci se záchranou v lize. Profimedia.cz
 Lukáš Matějka (Dukla Praha)  Útočník Lukáš Matějka má teprve 24 let, ale oblékal už dres pěti klubů. Nyní to zkusí v šestém. Popáté bude na hostování. V minulosti ho Plzeň zapůjčila do Českých Budějovic, Ústí nad Labem, Domažlic a loni hostoval v Pardubicích. Ve východočeském celku dal ve 20 zápasech dva góly a k nim přidal jednu asistenci. Od nadcházejícího ročníku však bude hrát „jen“ ve druhé lize. Viktorka ho poslala na hostování do pražské Dukly. Na západě Čech mu vyprší stávající kontrakt po sezoně, takže se už do Štruncových sadů zřejmě nevrátí. Profimedia.cz
 Dominik Sváček (Tatran Liptovský Mikuláš)  Jen 28 minut dosud odehrál v české nejvyšší soutěži brankář Dominik Sváček. A je jisté, že v příštím ročníku další nepřidá, protože jeho mateřský klub ho už loni v létě vyexpedoval na hostování do slovenského Liptovského Mikuláše. Smlouva o „zapůjčení“ pětadvacetiletého gólmana vyprší až po sezoně 2022/23, po které zároveň končí Sváčkovi kontrakt na západě Čech. Profimedia.cz
 Václav Míka (FK Pardubice)  Na jaře hostoval stoper Václav Míka v druholigové Chrudimi, v příštím ročníku si zahraje v nejvyšší soutěži. Nebude to však v dresu mateřské Plzně, ale v barvách Pardubic. Dvaadvacetiletý talent tam bude jako hostující hráč získávat důležité zkušenosti, aby mohl být v příštích letech platným členem západočeského celku. Ve Viktorii s ním rozhodně počítají. Smlouvu ve Štruncových sadech má podepsanou do roku 2025. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Nevešli se do kádru. 5 hráčů, které Plzeň vyexpedovala na hostování do jiných klubů

Plzeň je úřadujícím fotbalovým mistrem a jedním z cílů západočeského klubu bude obhajoba titulu. K tomu je třeba mimořádně kvalitní kádr, na což však někteří kmenoví hráči doplácí nuceným odchodem na hostování.

V nadcházející sezoně bude ve Viktorii hostovat obránce Libor Holík z Jablonce či slovenský útočník René Dedič. Opačným směrem – tedy ven z Plzně - zatím vyrazilo pět fotbalistů, kteří byli zapůjčeni do jiných klubů. O které hráče jde a kde budou v ročníku 2022/23 hrát, na to odpovídají následující kapitoly.

Pokračování 2 / 6

Miroslav Káčer (DAC Dunajská Streda)

Miroslav Káčer.jpg

Předloni v srpnu si přivedl tehdejší trenér Plzně Adrián Guľa za západ Čech ze slovenské Žiliny záložníka Miroslava Káčera. S Viktorkou podepsal smlouvu do roku 2023, ale jeho první sezona byla pro fanoušky i vedení klubu zklamáním. Stálé místo v základní jedenáctce si nevybojoval.

Po Guľově odvolání a nástupu Michala Bílka na trenérský post se mnoho nezměnilo. V mistrovském ročníku 2021/22 nastoupil do 14 utkání, ale jen pětkrát v základní sestavě. Zaznamenal jeden gól a asistenci. V příštím ročníku bude Káčer na hostování v Dunajské Stredě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Šimon Falta (Zbrojovka Brno)

Šimon Falta.jpg

Olomoucký odchovanec Šimon Falta se do Plzně přestěhoval loni v lednu, ale poté, co klub převzal kouč Michal Bílek, vypadl ze sestavy a převážnou část minulého ročníku strávil na hostování v Baníku Ostrava. Devětadvacetiletý obránce, jenž má kontě dva reprezentační starty, má v Plzni podepsanou smlouvu do konce nadcházející sezony, na západě Čech už si ale zřejmě nezahraje. Viktorka ho poslala na hostování do Zbrojovky a nováčkovi nejvyšší soutěže by měl pomoci se záchranou v lize.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Lukáš Matějka (Dukla Praha)

Lukáš Matějka.jpg

Útočník Lukáš Matějka má teprve 24 let, ale oblékal už dres pěti klubů. Nyní to zkusí v šestém. Popáté bude na hostování. V minulosti ho Plzeň zapůjčila do Českých Budějovic, Ústí nad Labem, Domažlic a loni hostoval v Pardubicích. Ve východočeském celku dal ve 20 zápasech dva góly a k nim přidal jednu asistenci. Od nadcházejícího ročníku však bude hrát „jen“ ve druhé lize. Viktorka ho poslala na hostování do pražské Dukly. Na západě Čech mu vyprší stávající kontrakt po sezoně, takže se už do Štruncových sadů zřejmě nevrátí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Dominik Sváček (Tatran Liptovský Mikuláš)

Dominik Sváček.jpg

Jen 28 minut dosud odehrál v české nejvyšší soutěži brankář Dominik Sváček. A je jisté, že v příštím ročníku další nepřidá, protože jeho mateřský klub ho už loni v létě vyexpedoval na hostování do slovenského Liptovského Mikuláše. Smlouva o „zapůjčení“ pětadvacetiletého gólmana vyprší až po sezoně 2022/23, po které zároveň končí Sváčkovi kontrakt na západě Čech.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Václav Míka (FK Pardubice)

Václav Míka.jpg

Na jaře hostoval stoper Václav Míka v druholigové Chrudimi, v příštím ročníku si zahraje v nejvyšší soutěži. Nebude to však v dresu mateřské Plzně, ale v barvách Pardubic. Dvaadvacetiletý talent tam bude jako hostující hráč získávat důležité zkušenosti, aby mohl být v příštích letech platným členem západočeského celku. Ve Viktorii s ním rozhodně počítají. Smlouvu ve Štruncových sadech má podepsanou do roku 2025.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud