Miroslav Stoch (PAOK Soluň) – 38,1 milionů korun.  Třicetiletého slovenského reprezentanta Slavia koupila z Fenerbahce a Miroslav Stoch vydržel v Edenu dva roky, během nichž nasázel 16 branek. Před rokem zamířil zpátky do Soluně, kde už dříve působil, ve staronovém působišti ale dostal jen málo prostoru a se svou pozicí nebyl spokojený. Foto: Profimedia.cz
 Simon Deli (FC Bruggy) – 65 milionů korun.  Díky výkonům ve Slavii se dostal do národního týmu Pobřeží slonoviny, z bývalého beka Sparty nebo Příbrami se stal elitní ligový stoper a Simon Deli tak o nabídky neměl nouzi. Nakonec před rokem zamířil do Brugg, se kterými si zahrál Ligu mistrů a v ukončené sezoně oslavil i ligový titul. Polovina z tehdejší přestupové částky putovala na Letnou. Foto: Profimedia.cz
 Jaromír Zmrhal (Brescia Calcio) – 96,5 milionů korun.  Ze Slavie před rokem odešel i šestadvacetiletý reprezentační záložník Jaromír Zmrhal, který zamířil za necelých sto milionů korun do Brescie. V italské Serii A dosud odehrál 17 zápasů a v posledním duelu proti SPALu vstřelil i své první dva ligové góly. Foto: Profimedia.cz
 Michael Ngadeu (KAA Gent) – 115 milionů korun.  Ze Slavie před rokem neodešel ze stoperů pouze Deli, ale taky Michael Ngadeu. Kamerunský reprezentant měl už dříve nabídky z Anglie nebo Francie, on si ale nakonec plácl s belgickým Gentem, který za něj zaplatit 115 milionů korun. Devětadvacetiletý bek v uplynulém ročníku belgické ligy odehrál 29 zápasů a dal v nich tři góly. Foto: Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Neuvěřitelné peníze. Slavia prodala během roku šest hráčů za více než miliardu korun

Kádr Slavie se za poslední rok neskutečně proměnil, sešívaní přesto sehráli parádní partie v Lize mistrů a obhájili ligový titul. Hodně vydělali i na prodeji svých opor.

Bez názvu.jpg

Slavii během posledního roku opustila řada opor. Milan Škoda odešel zadarmo, Josef Hušbauer hostoval v Německu, šest klíčových hráčů ale sešívaní prodali do zahraničí a dohromady za ně získali více než miliardu korun. To jsou neskutečné peníze. Kolik kdo stál, to se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Miroslav Stoch (PAOK Soluň) – 38,1 milionů korun

Miroslav Stoch PAOK.jpg

Třicetiletého slovenského reprezentanta Slavia koupila z Fenerbahce a Miroslav Stoch vydržel v Edenu dva roky, během nichž nasázel 16 branek. Před rokem zamířil zpátky do Soluně, kde už dříve působil, ve staronovém působišti ale dostal jen málo prostoru a se svou pozicí nebyl spokojený.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Simon Deli (FC Bruggy) – 65 milionů korun

Simon Deli Bruggy 3.jpg

Díky výkonům ve Slavii se dostal do národního týmu Pobřeží slonoviny, z bývalého beka Sparty nebo Příbrami se stal elitní ligový stoper a Simon Deli tak o nabídky neměl nouzi. Nakonec před rokem zamířil do Brugg, se kterými si zahrál Ligu mistrů a v ukončené sezoně oslavil i ligový titul. Polovina z tehdejší přestupové částky putovala na Letnou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Jaromír Zmrhal (Brescia Calcio) – 96,5 milionů korun

Jaromír Zmrhal Brescia.jpg

Ze Slavie před rokem odešel i šestadvacetiletý reprezentační záložník Jaromír Zmrhal, který zamířil za necelých sto milionů korun do Brescie. V italské Serii A dosud odehrál 17 zápasů a v posledním duelu proti SPALu vstřelil i své první dva ligové góly.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Michael Ngadeu (KAA Gent) – 115 milionů korun

Michael Ngadeu Gent.jpg

Ze Slavie před rokem neodešel ze stoperů pouze Deli, ale taky Michael Ngadeu. Kamerunský reprezentant měl už dříve nabídky z Anglie nebo Francie, on si ale nakonec plácl s belgickým Gentem, který za něj zaplatit 115 milionů korun. Devětadvacetiletý bek v uplynulém ročníku belgické ligy odehrál 29 zápasů a dal v nich tři góly.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Alex Král (Spartak Moskva) - 310 milionů korun

Alex Král Spartak.jpg

Do Slavie přišel teprve v průběhu loňské zimy, rychle se ale zabydlel v základní sestavě a dostal se i do reprezentace. V září pak dvaadvacetiletý Alex Král zamířil do Spartaku Moskva, který za něj zaplatil přes 300 milionů korun, což byl v té době druhý nejdražší přestup v ligové historii. Král v uplynulém ročníku ruské Premier Ligy odehrál 18 zápasů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Tomáš Souček (West Ham United) – 540 milionů korun

Tomáš Souček West Ham 2.jpg

Dosud byl nejdražším ligovým hráčem Tomáš Rosický, který před lety přestupoval ze Sparty do Dortmundu. To už ale neplatí a jeho rekord překonal Tomáš Souček, jenž v zimě zamířil ze Slavie do West Hamu. Nejdříve na hostování, to se ale už po nedělním konci sezony změní v přestup za zhruba 540 milionů korun. Souček v londýnském klubu září, na kontě má tři góly, týmu pomohl k záchraně v Premier League a už jej údajně sledují v Tottenhamu, Arsenalu nebo Manchesteru United.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud