5. West Ham United – 10 branek ve 13 zápasech (0,77 gólu na utkání)  Deset gólů a čtyři asistence ve 13 zápasech – to je bilance Mohameda Salaha proti West Hamu v Premier League. Hned v premiérovém střetnutí proti Kladivářům dal dvě branky a podílel se na výhře Liverpoolu 4:1 na jejich hřišti. Dvakrát se trefil také v sezoně 2020/21 a bylo to opět na hřišti West Hamu - tentokrát režíroval vítězství 3:1. V aktuálním ročníku dal v úvodním setkání obou soupeřů gól na domácím hřišti a pomohl k výhře 3:1.
 4. Manchester United - 10 branek ve 12 zápasech (0,83 na utkání)  Manchester United je oblíbeným soupeřem Mohameda Salaha. Ve 12 zápasech zatížil konto Red Devils v Premier League deseti přesnými trefami a na další čtyři nahrál spoluhráčům. Že šlo většinou o hodně emotivní duely dokládá fakt, že v nich posbíral pět žlutých karet. Proti žádnému jinému protivníku jich nevyfasoval tolik. V prvních čtyřech střetnutích vyšel Salah proti United naprázdno. Poprvé skóroval až v sezoně 2019/20 a podílel se na domácím vítězství 2:0. Od té doby odehrál proti Rudým ďáblům dalších sedm utkání a jen dvakrát v nich vyšel gólově naprázdno. V ročníku 2021/22 zostudil domácí tým na Old Trafford hattrickem, k němuž přidal jednu asistenci a radoval se z výhry 5:0, dvakrát byl byl dvoubrankovým střelcem a pokaždé se podílel na debaklu soupeře (4:0 a 7:0).
 3. Bournemouth – 9 branek v 9 zápasech (1 gól na utkání)  Bournemouth je momentálně opět účastníkem nejvyšší anglické ligy. Byť během kariéry Mohameda Salaha několik let chyběl mezi elitou, egyptský forvard je noční můrou jeho fanoušků i hráčů. Nasázel v nich totiž devět gólů a jen dvakrát v devíti zápasech vyšel naprázdno. Poprvé se trefil v sezoně 2017/18 na hřišti Bournemouthu a přispěl k výhře 4:0, naposled dal tomuto mužstvu branku v aktuálním ročníku a pomohl na Anfield Road k vítězství 3:1. Nejpovedenější střetnutí odehrál v sezoně 2018/19, kdy dal Bournemouthu tři góly na jeho stadionu a podílel se na výhře 4:0.
 2. Watford – 9 branek v 8 zápasech (1,13 gólu na utkání)  Jakmile hráli fotbalisté Watfordu s Liverpoolem, málem už prohrávali před začátkem utkání o jeden gól. Pokud byl totiž v sestavě Reds Mohamed Salah, bylo téměř jisté, že se trefí. V osmi zápasech těchto soupeřů v Premier League se mu to nepovedlo jen třikrát, jednou ale dokázal dát dva góly během devadesáti minut a jedenkrát skóroval dokonce čtyřikrát. To bylo v sezoně 2017/18, když Liverpool na Anfield Road rozdrtil protivníka 5:0. V aktuálním ročníku se Reds s oblíbeným protivníkem v Premier League nepotkají, neboť Watford sestoupil do druhé ligy.
6
Fotogalerie

Nesnesitelná lehkost skórování. 6 týmů, kterým nastřílel Mohamed Salah v Premier League nejvíc gólů

Egyptský útočník Mohamed Salah z Liverpoolu se opět pere o korunu pro krále střelců anglické Premier League. V ostrovní soutěži hraje sedmou sezonu a už se zařadil k jejím největším legendám v historii.

I ten nejlepší střelec, který dává góly jako na běžícím páse, mívá špatné dny, kdy mu do branky nespadne balon ani z těch největších šancí. A naopak. Jsou zápasy, kdy skončí v síti kdejaká „šmudla“. Platí to také o soupeřích. Proti některým mužstvům to pokaždé jde náramně, s jinými protivníky je to skoro vždycky trápení.

Jednatřicetiletý forvard Liverpoolu Mohamed Salah kroutí na Anfield Road sedmou sezonu. Dosud odehrál 238 ligových utkání, ve kterých nastřílel úctyhodných 151 branek. Gól z jeho kopačky inkasovalo 27 klubů. Proti třem z nich zaznamenal egyptský snajpr jen jedinou branku, na opačném konci tohoto žebříčku je však šest celků, proti kterým se mu nesmírně daří a nasázel každému z nich alespoň devět gólů. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

6. Arsenal – 10 branek ve 14 zápasech (0,71 gólu na utkání)

Mohamed Salah-Liverpool2.jpg

Čtrnáctkrát zatím nastoupil Mohamed Salah v Premier League proti Arsenalu a Kanonýři na něho nemohou vzpomínat v dobrém. Během těchto zápasů totiž nasázel do jejich branky deset gólů a k nim přidal ještě čtyři asistence. Poprvé se trefil v sezoně 2013/14, ještě když hrál v dresu Chelsea, a přispěl k debaklu Arsenalu na Stamford Bridge 6:0. Skóroval také hned v premiérovém střetnutí proti tomuto soupeři v barvách Liverpoolu v ročníku 2017/18. Tehdy se na Anfield Road podílel gólem a nahrávkou na výhře 4:0.

Gólově nejpovedenější střetnutí proti severolondýnskému celku odehrál na začátku sezony 2019/20, kdy dirigoval domácí vítězství 3:1 dvěma brankami. Naposled pokořil Arsenal v Premier League v aktuálním ročníku, když na Anfield Road pomohl k remíze 1:1. Jen pětkrát vyšel ze vzájemných ligových soubojů gólově naprázdno.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

5. West Ham United – 10 branek ve 13 zápasech (0,77 gólu na utkání)

Mohamed Salah-Liverpool4.jpg

Deset gólů a čtyři asistence ve 13 zápasech – to je bilance Mohameda Salaha proti West Hamu v Premier League. Hned v premiérovém střetnutí proti Kladivářům dal dvě branky a podílel se na výhře Liverpoolu 4:1 na jejich hřišti. Dvakrát se trefil také v sezoně 2020/21 a bylo to opět na hřišti West Hamu - tentokrát režíroval vítězství 3:1. V aktuálním ročníku dal v úvodním setkání obou soupeřů gól na domácím hřišti a pomohl k výhře 3:1.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

4. Manchester United - 10 branek ve 12 zápasech (0,83 na utkání)

Mohamed Salah-Liverpool4.jpg

Manchester United je oblíbeným soupeřem Mohameda Salaha. Ve 12 zápasech zatížil konto Red Devils v Premier League deseti přesnými trefami a na další čtyři nahrál spoluhráčům. Že šlo většinou o hodně emotivní duely dokládá fakt, že v nich posbíral pět žlutých karet. Proti žádnému jinému protivníku jich nevyfasoval tolik.

V prvních čtyřech střetnutích vyšel Salah proti United naprázdno. Poprvé skóroval až v sezoně 2019/20 a podílel se na domácím vítězství 2:0. Od té doby odehrál proti Rudým ďáblům dalších sedm utkání a jen dvakrát v nich vyšel gólově naprázdno. V ročníku 2021/22 zostudil domácí tým na Old Trafford hattrickem, k němuž přidal jednu asistenci a radoval se z výhry 5:0, dvakrát byl byl dvoubrankovým střelcem a pokaždé se podílel na debaklu soupeře (4:0 a 7:0).

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

3. Bournemouth – 9 branek v 9 zápasech (1 gól na utkání)

Mohamed Salah-Liverpool3.jpg

Bournemouth je momentálně opět účastníkem nejvyšší anglické ligy. Byť během kariéry Mohameda Salaha několik let chyběl mezi elitou, egyptský forvard je noční můrou jeho fanoušků i hráčů. Nasázel v nich totiž devět gólů a jen dvakrát v devíti zápasech vyšel naprázdno. Poprvé se trefil v sezoně 2017/18 na hřišti Bournemouthu a přispěl k výhře 4:0, naposled dal tomuto mužstvu branku v aktuálním ročníku a pomohl na Anfield Road k vítězství 3:1. Nejpovedenější střetnutí odehrál v sezoně 2018/19, kdy dal Bournemouthu tři góly na jeho stadionu a podílel se na výhře 4:0.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

2. Watford – 9 branek v 8 zápasech (1,13 gólu na utkání)

Mohamed Salah-Liverpool5.jpg

Jakmile hráli fotbalisté Watfordu s Liverpoolem, málem už prohrávali před začátkem utkání o jeden gól. Pokud byl totiž v sestavě Reds Mohamed Salah, bylo téměř jisté, že se trefí. V osmi zápasech těchto soupeřů v Premier League se mu to nepovedlo jen třikrát, jednou ale dokázal dát dva góly během devadesáti minut a jedenkrát skóroval dokonce čtyřikrát. To bylo v sezoně 2017/18, když Liverpool na Anfield Road rozdrtil protivníka 5:0. V aktuálním ročníku se Reds s oblíbeným protivníkem v Premier League nepotkají, neboť Watford sestoupil do druhé ligy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

1. Leeds United - 9 branek v 6 zápasech (1,5 gólu na utkání)

Mohamed Salah-Liverpool5.jpg

Jestli fanoušci Leedsu z nějakého důvodu nemusí želet toho, že sestoupili z Premier League a kopou „jen“ druhou nejvyšší ostrovní ligu, pak je to kvůli tomu, že jejich tým nemusí nastupovat proti Liverpoolu s Mohamedem Salahem v sestavě. Egyptský fotbalista je pro United doslova noční můrou. V pouhých šesti ligových zápasech jim nasázel devět gólů.

Hned první setkání s Leedsem proměnil Salah v hattrick. Bylo to v sezoně 2020/21 a fantastickým výkonem zařídil těsnou domácí výhru 4:3. V dalších pěti střetnutích se stalo jen jednou, že vyšel gólově naprázdno. Naopak dvakrát se dokázal trefit hned dvakrát. Naposled to bylo na konci minulé sezony, kdy řídil výhru 6:1 na hřišti soupeře a poslal jej o soutěž níž.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud