Filip Novotný (Energie Karlovy Vary) – 8 trestných minut.  Sedmadvacetiletý gólman po nepříliš úspěšné sparťanské misi zamířil před loňskou sezonou do Karlových Varů, kterým pomohl k postupu mezi elitu. V extraligové sezoně byl jedničkou západočeského týmu, vychytal i čtyři čistá konta, teď ho ale čekají náročné boje v play-down. Foto: Profimedia.cz
 Ondřej Kacetl (Dynamo Pardubice) – 12 trestných minut.  Pardubice prožily bídnou sezonu a budou mít co dělat, aby zůstaly v extralize. Dynamo bude v bojích o záchranu hodně spoléhat na Ondřeje Kacetla, jenž je brankářskou jedničkou týmu. Svými statistikami se však příliš chlubit nemůže – v průměru inkasoval 3,37 branky na zápas, úspěšností zákroků jen lehce přesáhl 89% a taky vyfasoval 12 trestných minut. Foto: Profimedia.cz
 Matěj Machovský (Sparta Praha) – 14 trestných minut.  Ještě o dvě trestné minuty více než Kacetl si vykoledoval Matěj Machovský. Také Sparta prožila rozporuplnou sezonu a s odřenýma ušima postoupila alespoň do předkola play-off. Pětadvacetiletý Machovský, jenž se před sezonou vrátil ze zámoří, byl přitom oporou a ve 45 zápasech vychytal šest čistých kont. Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia
 Patrik Bartošák (Vítkovice Ridera) – 16 trestných minut.  Zřejmě nejlepší gólman extraligy umí dát průchod svým emocím. Naposledy vybouchl během zápasu na ledě Komety. I díky tomu v základní části vyfasoval celkově 16 trestných minut a stal se nejtrestanějším brankářem soutěže. Zároveň se však blýskl 93,53% úspěšností zákroků. Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia
5
Fotogalerie

Nerváci. 5 extraligových brankářů, kteří v základní části vyfasovali nejvíc trestů

Říkejte si o extralize, co chcete. Ale pokud je něco, co se pokaždé vyplatí sledovat, to jsou výkony brankářů. I v letošním ročníku jsou hodně vidět.

Do letošního ročníku zasáhlo několik českých reprezentačních brankářů, ale také gólmani ze Slovenska, Slovinska, Běloruska či USA. Kteří z nich vyfasovali nejvíc trestů? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Jaroslav Janus (Verva Litvínov) – 8 trestných minut

Jaroslav Janus Litvínov 2.jpg

Celý rok byl litvínovskou oporou, předváděl velmi dobré výkony a úspěšností zákroků se dostal na 91,35%. Ani slovenský gólman ale Vervě k postupu do play-off nepomohl, Litvínov skončil jedenáctý a čekají ho zápasy ve skupině o udržení.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 6

Filip Novotný (Energie Karlovy Vary) – 8 trestných minut

Filip Novotný KV.jpg

Sedmadvacetiletý gólman po nepříliš úspěšné sparťanské misi zamířil před loňskou sezonou do Karlových Varů, kterým pomohl k postupu mezi elitu. V extraligové sezoně byl jedničkou západočeského týmu, vychytal i čtyři čistá konta, teď ho ale čekají náročné boje v play-down.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 6

Ondřej Kacetl (Dynamo Pardubice) – 12 trestných minut

Ondřej Kacetl Pardubice.jpg

Pardubice prožily bídnou sezonu a budou mít co dělat, aby zůstaly v extralize. Dynamo bude v bojích o záchranu hodně spoléhat na Ondřeje Kacetla, jenž je brankářskou jedničkou týmu. Svými statistikami se však příliš chlubit nemůže – v průměru inkasoval 3,37 branky na zápas, úspěšností zákroků jen lehce přesáhl 89% a taky vyfasoval 12 trestných minut.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 6

Matěj Machovský (Sparta Praha) – 14 trestných minut

Matěj Machovský Sparta 2 Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Ještě o dvě trestné minuty více než Kacetl si vykoledoval Matěj Machovský. Také Sparta prožila rozporuplnou sezonu a s odřenýma ušima postoupila alespoň do předkola play-off. Pětadvacetiletý Machovský, jenž se před sezonou vrátil ze zámoří, byl přitom oporou a ve 45 zápasech vychytal šest čistých kont.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Patrik Bartošák (Vítkovice Ridera) – 16 trestných minut

PAtrik Bartošák Vítkovice 2 Alexandr Satinský  MAFRA  Profimedia.jpg

Zřejmě nejlepší gólman extraligy umí dát průchod svým emocím. Naposledy vybouchl během zápasu na ledě Komety. I díky tomu v základní části vyfasoval celkově 16 trestných minut a stal se nejtrestanějším brankářem soutěže. Zároveň se však blýskl 93,53% úspěšností zákroků.

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud