Neprodejný klenot. 5 klubů, které chtěly získat Michaela Krmenčíka

Okolo Michaela Krmenčíka bylo v posledních dnech a týdnech hodně rušno. Plzeňský snajpr byl v kurzu, Viktorka za něj mohla získat dokonce 350 milionů korun. Nakonec si ho ale ponechala do léta.

Krmenčík je s jedenácti góly nejlepším střelcem HET ligy, v reprezentaci je útočníkem číslo jedna a prosazuje se i v evropských pohárech. Není divu, že je o něj velký zájem. Pět klubů, které ho lákaly do svých řad, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

BordeauxMichael Krmenčík Plzeň.jpg

Dres Bordeaux už několik let obléká Jaroslav Plašil, kterému v zimě mohl přibýt krajan v kabině. Tradiční francouzský klub, který vyhrál tři utkání v řadě, totiž stál o Michaela Krmenčíka. Bordeaux je v tabulce aktuálně osmé a trápí ho střílení branek. Zatímco vedoucí PSG dalo 75 gólů a třeba druhé Marseille 55, hráči Bordeaux se trefili jen devětadvacetkrát. Krmenčík ale tento problém nevyřeší.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Leeds

Michael Krmenčík ČR.jpg

Leeds dříve býval pravidelným účastníkem Premier League, dokonce hrál i Ligu mistrů, teď je ale v Championship. Aktuálně mu patří desátá pozice a na návrat mezi anglickou elitu to nevypadá, i proto se klub snažil posílit a vyhlédl si Krmenčíka. Ten ale nepřijde.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Montpellier

Michael Krmenčík Plzeň Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Další francouzský klub, který stál o Krmenčíka. Montpellier už dříve lákal Michaela Ngadeua ze Slavie a nyní stál i o plzeňského snajpra. Francouzský mistr z roku 2012 je aktuálně šestý a útočí na postup do evropských pohárů. Jenže ho trápí ofenziva, letos dal jen 22 branek a shání posily. Krmenčík to ale nebude.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

NewcastleMichael Krmenčík 2 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Newcastle získal ze Sparty slovenského gólmana Martina Dúbravku, v české lize ale chtěl lovit více. Rafael Benítez měl spadeno i na Krmenčíka, za kterého údajně nabízel 290 milionů korun. V boji o záchranu v Premier League se ale bude muset obejít bez něj.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Slavia

Michael Krmenčík faul Ladislav Němec  MAFRA  Profimedia.jpg

Tohle mohl být přestup jako hrom. Okolo Krmenčíka v létě kroužila Slavia, která za plzeňského forvarda nabízela 80 milionů korun. Jednalo by se o suverénně nejdražší přestup mezi dvěma ligovými kluby, Plzeň by ale svého útočníka do jiného českého klubu neprodala.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud