7. Manchester United - 5 porážek v 18 zápasech  Jen proti Manchesteru City odehrál Roberto Firmino víc utkání než proti jeho městskému rivalovi. S United se utkal osmnáctkrát a i když musel spolknout pět porážek, celkovou bilanci s Red Devils má úspěšnou - šest střetnutí vyhrál a sedmkrát se s protivníkem rozešel s remízou. Nejčastěji nastupoval brazilský fotbalista proti Manchesteru United v Premier League, kde musel spolknout čtyři porážky. V 15 utkání v nejvyšší ostrovní lize si však také zapsal do statistik tři branky a dvě asistence. Jeho nejpovedenější vystoupení se datuje do sezony 2020/21, kdy Reds vyhráli na Old Trafford 4:2 a Firmino se na vítězství podílel dvěma trefami. Naposled byl proti United na hřišti na jaře v roce 2023 a podílel se na Anfield Road na demolici soupeře výsledkem 7:0 jedním gólem a nahrávkou. Dva zápasy svedly Firmina s Manchesterem v ročníku 2015/16 ve vyřazovací části Evropské ligy, v nichž přispěl gó

7. Manchester United - 5 porážek v 18 zápasech
Jen proti Manchesteru City odehrál Roberto Firmino víc utkání než proti jeho městskému rivalovi. S United se utkal osmnáctkrát a i když musel spolknout pět porážek, celkovou bilanci s Red Devils má úspěšnou - šest střetnutí vyhrál a sedmkrát se s protivníkem rozešel s remízou. Nejčastěji nastupoval brazilský fotbalista proti Manchesteru United v Premier League, kde musel spolknout čtyři porážky. V 15 utkání v nejvyšší ostrovní lize si však také zapsal do statistik tři branky a dvě asistence. Jeho nejpovedenější vystoupení se datuje do sezony 2020/21, kdy Reds vyhráli na Old Trafford 4:2 a Firmino se na vítězství podílel dvěma trefami. Naposled byl proti United na hřišti na jaře v roce 2023 a podílel se na Anfield Road na demolici soupeře výsledkem 7:0 jedním gólem a nahrávkou. Dva zápasy svedly Firmina s Manchesterem v ročníku 2015/16 ve vyřazovací části Evropské ligy, v nichž přispěl gó

 6. Borussia Dortmund – 5 porážek ve 12 zápasech  Z tuctu utkání, které sehrál Roberto Firmino proti Borussii Dortmund hned pětkrát smutnil z porážky svého týmu. Z vítězství se radoval čtyřikrát a třikrát utkání nemělo vítěze. V prvních dvou zápasech proti vestfálskému celku se ale těšil v dresu Hoffenheimu v německé Bundeslize pokaždé z výhry. První prohru zaznamenal v sezoně 2011/12 (1:3) a než opustil Německo, zažil v Bundeslize ještě další tři utkání bez bodového zisku. K nim lze připočíst i čtvrtfinálové střetnutí poháru DFB-Pokal, v němž Borussia vyřadila Hoffenheim až po prodloužení 3:2. V dresu Liverpoolu se proti Dortmundu postavil dvakrát v Evropské lize, ale Reds s „vosami“ neprohráli.
 5. VfL Wolfsburg – 5 porážek v 10 zápasech  Wolfsburg nebyl během působení Roberta Firmina v Německu jeho oblíbeným protivníkem. Proti „vlkům“ nastoupil desetkrát a v polovině utkání se musel smířit s porážkou. Vítězství si vychutnal pouze třikrát. Hned jeho první setkání s tímto soupeřem v sezoně 2010/11 nedopadlo dobře. Firmino dal sice branku, ale Hoffenheim prohrál 1:3. V bundesligové soutěži pak podlehl s týmem Wolsburgu ještě třikrát. Jednu porážku zaznamenal i v německém poháru DFB-Pokal, když v ročníku 2013/14 prohrál ve čtvrtfinále 2:3 (brazilský forvard dal oba góly). Nutno poznamenal, že proti Wolfsburgu se Firminovi dařilo střelecky a soupeři nasázel celkem sedm branek. Víc dal během kariéry jen Watfordu (8) a Arsenalu (9).
 4. Bayer Leverkusen – 5 porážek v 6 zápasech  Neoblíbený protivník. Takhle by to možná formuloval Roberto Firmino, kdyby se mluvilo o jeho vztahu k Bayeru Leverkusen. V dresu Hoffenheimu proti tomuto týmu nastoupil šestkrát a pětkrát zůstal jeho celek bez bodu. V sezoně 2012/13 dostal Hoffenheim v Leverkusenu nášup 5:0. Jediné vítězství zaznamenal tým v ročníku 2013/14, když vyhrál na soupeřově stadionu. Jedním gólem – jediným ve vzájemných soubojích – přispěl k výhře 3:2.
 3. Real Madrid - 5 porážek v 6 zápasech  Není na světě mnoho fotbalistů, kteří mají pozitivní bilanci s Realem Madrid. Roberto Firmino mezi ně nepatří. Proti Bílému baletu nastoupil šestkrát a pětkrát odcházel ze hřiště jako poražený. Všechny souboje se uskutečnily v Lize mistrů a ve všech měl na sobě dres Liverpoolu. Poprvé to bylo ve finále v roce 2018 v Kyjevě, kde španělský klub vyhrál 3:1. V závěrečném střetnutí milionářské soutěže se oba soupeři potkali také o čtyři sezony později, kdy na Stade De France opět slavil po výhře 1:0 Real Madrid. Jedinou remízu proti Bílému baletu vybojovali Reds s Firminem v sestavě v ročníku 2020/21, kdy hráli ve čtvrtfinálové odvetě bez branek na Anfield Road.
7
Fotogalerie

Nepříjemní sokové. 7 týmů, od kterých musel Roberto Firmino během kariéry spolknout nejvíc porážek

Brazilský záložník Roberta Firmino byl v průběhu minulých sezon tahounem Liverpoolu a navázal tak na čtyři ročníky, které před odchodem na ostrovy strávil v německém Hoffenheimu, kde byl absolutní hvězdou. Pro každé mužstvo, v němž nastupuje, je prakticky nepostradatelný. Proti některým soupeřům však (zřejmě) nehraje moc rád.

Ve 32 letech má Roberto Firmino na kontě 55 startů v reprezentaci kanárků. V létě roku 2015 se stal kořistí Liverpoolu, který ho koupil za 29 milionů liber z Hoffenheimu. Poslední smlouva na Anfield Road mu zajišťovala plat ve výši 180 tisíc liber týdně a vypršela v roce 2023. Pak zamířil za ještě lákavější výplatou do Saúdské Arábie, kde nyní hájí barvy klubu Al-Ahli.

Ani astronomický plat však nemůže zajistit konzistentní výkony. I Firminovi se občas nějaké utkání nepovedlo, nebo se svezl se špatnou aktuální formou týmu. A také měl (či má) neoblíbené týmy, proti kterým se nehraje dobře. Zatímco ze soubojů z Crystal Palace, Bournemouthem či Leicesterem vyšel v drtivé případů jako vítěz, s jinými celky musel překousnout víc porážek, než by jistě sám chtěl. V následujících kapitolách najdete sedm mužstev, proti nimž zaznamenal brazilský útočník nejvíc porážek v kariéře.

Pokračování 2 / 8

7. Manchester United - 5 porážek v 18 zápasech

Roberto Firmino vs Manchester United (2).jpg

Jen proti Manchesteru City odehrál Roberto Firmino víc utkání než proti jeho městskému rivalovi. S United se utkal osmnáctkrát a i když musel spolknout pět porážek, celkovou bilanci s Red Devils má úspěšnou - šest střetnutí vyhrál a sedmkrát se s protivníkem rozešel s remízou.

Nejčastěji nastupoval brazilský fotbalista proti Manchesteru United v Premier League, kde musel spolknout čtyři porážky. V 15 utkání v nejvyšší ostrovní lize si však také zapsal do statistik tři branky a dvě asistence. Jeho nejpovedenější vystoupení se datuje do sezony 2020/21, kdy Reds vyhráli na Old Trafford 4:2 a Firmino se na vítězství podílel dvěma trefami. Naposled byl proti United na hřišti na jaře v roce 2023 a podílel se na Anfield Road na demolici soupeře výsledkem 7:0 jedním gólem a nahrávkou.

Dva zápasy svedly Firmina s Manchesterem v ročníku 2015/16 ve vyřazovací části Evropské ligy, v nichž přispěl gólem k postupu do čtvrtfinále a jeden (prohraný) duel zaznamenal v sezoně 2020/21 ve čtvrtém kole FA Cupu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

6. Borussia Dortmund – 5 porážek ve 12 zápasech

Roberto Firmino.jpg

Z tuctu utkání, které sehrál Roberto Firmino proti Borussii Dortmund hned pětkrát smutnil z porážky svého týmu. Z vítězství se radoval čtyřikrát a třikrát utkání nemělo vítěze.

V prvních dvou zápasech proti vestfálskému celku se ale těšil v dresu Hoffenheimu v německé Bundeslize pokaždé z výhry. První prohru zaznamenal v sezoně 2011/12 (1:3) a než opustil Německo, zažil v Bundeslize ještě další tři utkání bez bodového zisku. K nim lze připočíst i čtvrtfinálové střetnutí poháru DFB-Pokal, v němž Borussia vyřadila Hoffenheim až po prodloužení 3:2. V dresu Liverpoolu se proti Dortmundu postavil dvakrát v Evropské lize, ale Reds s „vosami“ neprohráli.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

5. VfL Wolfsburg – 5 porážek v 10 zápasech

Roberto Firmino vs Wolfsburg.jpg

Wolfsburg nebyl během působení Roberta Firmina v Německu jeho oblíbeným protivníkem. Proti „vlkům“ nastoupil desetkrát a v polovině utkání se musel smířit s porážkou. Vítězství si vychutnal pouze třikrát.

Hned jeho první setkání s tímto soupeřem v sezoně 2010/11 nedopadlo dobře. Firmino dal sice branku, ale Hoffenheim prohrál 1:3. V bundesligové soutěži pak podlehl s týmem Wolsburgu ještě třikrát. Jednu porážku zaznamenal i v německém poháru DFB-Pokal, když v ročníku 2013/14 prohrál ve čtvrtfinále 2:3 (brazilský forvard dal oba góly). Nutno poznamenal, že proti Wolfsburgu se Firminovi dařilo střelecky a soupeři nasázel celkem sedm branek. Víc dal během kariéry jen Watfordu (8) a Arsenalu (9).

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

4. Bayer Leverkusen – 5 porážek v 6 zápasech

Roberto Firmino - Hoffenheim.jpg

Neoblíbený protivník. Takhle by to možná formuloval Roberto Firmino, kdyby se mluvilo o jeho vztahu k Bayeru Leverkusen. V dresu Hoffenheimu proti tomuto týmu nastoupil šestkrát a pětkrát zůstal jeho celek bez bodu. V sezoně 2012/13 dostal Hoffenheim v Leverkusenu nášup 5:0. Jediné vítězství zaznamenal tým v ročníku 2013/14, když vyhrál na soupeřově stadionu. Jedním gólem – jediným ve vzájemných soubojích – přispěl k výhře 3:2.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

3. Real Madrid - 5 porážek v 6 zápasech

Robert Firmino LIV-REAL.jpg

Není na světě mnoho fotbalistů, kteří mají pozitivní bilanci s Realem Madrid. Roberto Firmino mezi ně nepatří. Proti Bílému baletu nastoupil šestkrát a pětkrát odcházel ze hřiště jako poražený.

Všechny souboje se uskutečnily v Lize mistrů a ve všech měl na sobě dres Liverpoolu. Poprvé to bylo ve finále v roce 2018 v Kyjevě, kde španělský klub vyhrál 3:1. V závěrečném střetnutí milionářské soutěže se oba soupeři potkali také o čtyři sezony později, kdy na Stade De France opět slavil po výhře 1:0 Real Madrid. Jedinou remízu proti Bílému baletu vybojovali Reds s Firminem v sestavě v ročníku 2020/21, kdy hráli ve čtvrtfinálové odvetě bez branek na Anfield Road.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

2. Bayern Mnichov – 6 porážek v 10 zápasech

Roberto Firmino-Hoffenheim1.jpg

Zatímco když hrál v Hoffenheimu, byl pro Roberta Firmina Bayern neporazitelným soupeřem, s nímž zaznamenal v osmi zápasech jen dvě remízy, v dresu Liverpoolu si s mnichovským velkoklubem udržel neporazitelnost. V sezoně 2018/19 jej totiž vyřadil v osmifinále Ligy mistrů. Jako hráč Hoffenheimu však musel přetrpět i debakl 1:7 v Allianz Areně v sezoně 2011/12. Jediný gól dal Bayernu v ročníku 2013/14 při remíze 3:3 na jeho hřišti.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

1. Manchester City – 7 porážek v 22 zápasech

Roberto Firmino2.jpg

Manchester City je sice týmem, s nímž musel Roberto Firmino skousnout nejvíc porážek (7), ale celkovou bilanci proti Citizens má pozitivní. Proti žádnému celku neodehrál během kariéry víc utkání. Z 22 zápasů v pěti různých soutěžích však desetkrát vyhrál a pětkrát remizoval.

Porážky zaznamenával hlavně v Premier League - registruje jich pět v 16 utkáních. Když už ale Manchester City nad Liverpoolem vyhrál a Firmino byl u toho, stálo to většinou za to. V sezoně 2017/18 zvítězil 5:0, v roce 2020 4:0 a v letech 2021 a 2023 4:1. V ročníku 2015/16 se oba celky střetly ve finále Ligového poháru. Manchester vyhrál na penalty, u kterých už ale Firmino nebyl, protože ho střídal v 80. minutě Origi.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud