(Ne)povedené nákupy Plzně. 8 hráčů, které Roman Pivarník přivedl do Viktorky

Plzeňská éra Romana Pivarníka je u konce. Slovenský kouč přivedl během svého panování na západě Čech osm nových (či staronových) posil. Ne všichni se ale osvědčili.

Untitled 1.jpg

Všichni v Plzni věděli, že je potřeba začít s přestavbou. Pivarník se do ní pustil, jenže ne všechny kroky, které učinil, byly úspěšné. Zatímco některé posily se probojovaly do základní sestavy, jiní tápou a vysedávají mezi náhradníky. Na výčet hráčů, které Pivarník přivedl do Plzně, se podívejte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 9

Marek Bakoš

Marek Bakoš Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Před dvěma lety byl pro Plzeň nepotřebný a nejlepší střelec Viktorky odešel do Liberce. Pod Ještědem strávil rok a půl, ukázal, že má pořád čich na góly, a v létě se do Plzně vrátil. Na podzim putoval mezi sestavou a lavičkou náhradníků, v posledních třech zápasech byl ale v základu a dvěma trefami pomohl k důležitým bodům v Karviné i s Teplicemi. Třiatřicetiletý slovenský útočník se letos trefil už pětkrát a je třetím nejlepším střelcem týmu.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 9

Jakub Hromada

Jakub Hromada.jpg

V osmnácti letech byl v akademii Juventusu, hrál za Janov, koupila ho Sampdoria, pořádně se ale prosadil až v Česku. V létě přišel na roční hostování s opcí do Plzně, které se náramně odvděčil. Dvacetiletý slovenský záložník předčil očekávání a vybojoval si místo v základní sestavě. V šestém kole s Libercem vstřelil i premiérový gól.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 9

Ergys Kace

Ergys Kace Plzeň.jpg

Vysněná posila trenéra Pivarníka. Albánský reprezentant Ergys Kace, který si zahrál i na letním Euru, měl být náhradou za Daniela Koláře, brzy se ale ukázalo, že ho nedokáže zastoupit. Třiadvacetiletý záložník naskočil na podzim jen do čtyř ligových zápasů, k tomu si neplnil povinnosti, nerespektoval taktické pokyny, a v zimní pauze odešel zpátky do Řecka.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 9

Martin Zeman

Martin Zeman Plzeň.jpg

Ví se o něm, že je problémovým typem hráče. Ani růžový přeliv na hlavě není tak úplně běžný. Taky je o něm ale známo, že má velký fotbalový talent. Vždyť ho kdysi sledoval i Real Madrid.

Martin Zeman se ale na podzim vrátil podruhé do Plzně a tentokrát se zabydlel v základní sestavě. Od šlágru se Slavií má pevné místo na levém kraji plzeňské zálohy a patří k nejlepším hráčům Viktorky. Náramně si rozumí s Davidem Limberským, z čehož těží celý tým.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 9

Tomáš Poznar

Tomáš Poznar Plzeň Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Loni dovedl Zlín k záchraně, na podzim přidal další dvě branky a následně přestoupil do Plzně. V dresu Viktorky debutoval v šestém kole, na západě Čech se od něj ale čekalo víc. Vyšla mu sice zimní příprava, trenér Pivarník mu dal na jaře přednost i před Krmenčíkem s Bakošem, Tomáš Poznar ale o místo stejně rychle zase přišel. Na první gól čeká marně.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 9

Erik Janža

Erik Janža Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Plzeň se začíná připravovat na éru po Davidu Limberském, který v létě nejspíš odejde do zahraničí. Proto Viktorka v zimě koupila slovinského obránce Erika Janžu, za něhož zaplatila okolo dvaceti milionů korun. Na jeho hodnocení je ale brzy, třiadvacetiletý bek odehrál jen duel s Bohemkou, který mu příliš nevyšel. Na další šanci čeká marně.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 8 / 9

Tomáš Hájek

Tomáš Hájek  Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Trenér Pivarník si zakládal na propracované defenzivě, kterou vede zkušenostmi ostřílený Roman Hubník. Od zimy je v kádru Viktorky také bývalý zlínský kapitán Tomáš Hájek, který prozatím kryje záda Hubníkovi s Lukášem Hejdou. Zatím hrál jen jednou, jeho čas ale přijde v létě. Probojuje se do základní sestavy?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 9 / 9

Andreas Ivanschitz

Andreas Ivanschitz Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

V Plzni nikdy nebyli příliš otevřeni zahraničním posilám (s výjimkou Slováků). V zimě se ale vydali jinou cestou a kromě Janži získali také bývalého kapitána rakouské reprezentace a čerstvého šampiona zámořské MLS Andrease Ivanschitze, který se měl vydat ve stopách Pavla Horvátha.

Kabina ho ale prý úplně nepřijala a zkušený záložník tápal i na hřišti. Po dvou zápasech vypadl ze základní sestavy a už se do ní nevrátil. O místo si řekl gólem v Karviné, jak s ním budou zacházet noví trenéři?

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud