Nepotřební! Podívejte se, kteří hráči v zimě mohou odejít z Plzně

Kádr Plzně během zimy už prošel určitou přestavbou. A další změny se možná ještě chystají.

Kabinu Viktorky v zimě měl opustit Rafiu Durosinmi, jehož vábil Frankfurt. Nigerijský kanonýr ale neprošel zdravotní prohlídkou a z jeho bundesligového angažmá sešlo. Někteří hráči už ovšem kabinu Viktorky opustili a další ještě nejspíš odejdou. Více se dočtete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Radim Řezník

Bez názvu1.jpg

Zkušený bek přišel do Plzně v průběhu ročníku 2011/12 z Baníku. Řadu let byl oporou a pevnou částí základní sestavy, jenže v posledních ročnících jej trápí zdravotní problémy. V minulé sezoně byl na place v lize pětkrát, letos zatím jen jednou. Je mu 34 let, Viktorka mu v odchodu bránit nebude.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Libor Holík

Libor Holík Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Další krajní obránce, který to má v Plzni složité. Pětadvacetiletý Libor Holík hraje za Viktorku do sezony 2021/22, kdy dorazil z Jablonce. Loni byl platný a zasáhl do 26 zápasů, jenže letos byl bývalý bek Slavie, Karviné, Jihlavy či Zlína v akci jen šestkrát. V převážné většině zápasů navíc jen jako střídající hráč.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Jhon Mosquera

Jhon Mosquera Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Třiatřicetiletý kolumbijský záložník hraje v Plzni třetí sezonu. V těch dvou předešlých dal celkem 14 ligových branek a 11 asistencí, v aktuálním ročníku už ale tolik prostoru nedostává. Zasáhl jen do osmi zápasů, ve kterých dal dva góly. Bývalý hráč Bohemians či Liberce by se údajně mohl vrátit domů.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Odešel Staněk s Vlkanovou

Adam Vlkanova 23.jpg

Dva hráči už v zimě z Plzně odešli. Reprezentační gólman Jindřich Staněk zamířil do Slavie, odkud do Viktorky dorazili Lukáš Červ a Matěj Valenta. Pryč je taky Adam Vlkanova (na snímku), jenž toho na podzim moc nenahrál. Na jaře bude hostovat v Polsku.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud