Nepotřební?! 3 hráči, kterých se v zimě může zbavit pražská Slavia

Slavia během uplynulých měsíců budovala velkolepý projekt a stavěla nový kádr. Jenže ne všechny posily, které do Edenu přišly, se osvědčily. Některé v zimě nejspíš odejdou…

Bez názvu.jpg

Peníze nejsou tím, co by Slavii trápilo. Na koho si Jaroslav Šilhavý ukáže, toho může mít. Tým z Edenu překopal téměř celý kádr, jenže ne všem se daří podle předpokladů. Zatímco o Simona Deliho či Michaela Ngadeua je zájem v zahraničí, některých hráčů se Slavia možná zbaví dobrovolně. Jména tří z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Halil Altintop

Halil Altintop Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

V létě přišel jako velká posila, vždyť řadu let válel v Bundeslize a patřil ke klíčovým hráčům Augsburgu. Jenže v Edenu se téměř neprosadil. Pětatřicetiletý záložník sice rozhodl z penalty úvodní kolo s Teplicemi, od té doby ale přidal pouhých sedm ligových startů – a jen třikrát byl v základu.

Od devátého kola odehrál všeho všudy pouhých 13 minut a nikoho by nepřekvapilo, kdyby v zimě odešel. Nebo mu dá případný nový trenér více prostoru?

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 4

Per Egil Flo

Per Egil Flo.jpg

Člen širšího kádru norské reprezentace dorazil do Edenu před rokem. Na jaře hrál pravidelně a nastupoval v základní sestavě, přes léto se ale jeho pozice změnila. Slavia má na levém kraji obrany Eduarda Sobola, může tam hrát i Jan Bořil nebo Dušan Švento, a Per Egil Flo si tak na podzim v lize ani jednou neškrtl. O jeho odchodu se spekulovalo už v létě, teď k němu nejspíš skutečně dojde.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 4

Jan Laštůvka

JAn Laštůvka Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Slavia se v létě jen těžko vzdávala služeb Jiřího Pavlenky. Do německých Brém ho nakonec pustila, ale to až v momentu, kdy byla domluvená s Janem Laštůvkou.

Zkušený gólman, který prošel několik zahraničními kluby, ale několikrát zbytečně chyboval, navíc v hodně důležitých zápasech. Na jeho vrub jde gól z utkání v Plzni, hrubku „vyrobil“ také v klíčovém duelu Evropské ligy proti Astaně. Ve Slavii nad ním zřejmě zlomí hůl a spekuluje se o příchodu Ondřeje Koláře z Liberce.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud