Ondřej Palát (Tampa Bay Lightning) – 69 zápasů.  Devětadvacetiletý útočník patří k tradičním lídrům Tampy Bay. V posledních letech mu sice nesloužilo zdraví tak, jak si přál, letos byl však znovu v ráži a v 69 zápasech za Lightning posbíral 41 (17+24) bodů. Foto: Profimedia.cz
 Jakub Vrána (Washington Capitals) – 69 zápasů.  Pamatujete na loňský světový šampionát, jak kouč Miloš Říha odstavil Jakuba Vránu? Ve Washingtonu o ničem podobném neuvažovali a čtyřiadvacetiletý forvard byl jedním z klíčových hráčů Capitals. Zasáhl do 69 duelů, ve kterých dal 25 gólů, přidal 27 asistencí a vytvořil si nové bodové maximum. Foto: Profimedia.cz
 Jakub Voráček (Philadelphia Flyers) – 69 zápasů.  Jedním z týmů, který musí zastavení sezony NHL hodně mrzet, je Philadelphia. Flyers se totiž dostali do parádní formy a patřili k největším aspirantům na zisk Stanley Cupu. K tradičním oporám patřil i kapitán národního týmu Jakub Voráček, který v 69 duelech posbíral 56 (12+44) bodů. Foto: Profimedia.cz
 David Kämpf  (Chicago Blackhawks) - 70 zápasů.  Jeho jméno byste v tomto seznamu zřejmě nečekali, ovšem hodně prostoru dostal také David Kämpf. Pětadvacetiletý útočník Chicaga během své třetí sezony v NHL trávil na ledě dosud nejvíc času a do statistik si připsal i 16 (8+8) bodů. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Nepostradatelní. Toto je 5 Čechů, kteří v letošní sezoně NHL odehráli nejvíc zápasů

Základní část letošní sezony NHL je definitivně minulostí. Zasáhlo do ní celkově 33 českých hráčů a řada z nich byla hodně vidět.

Bez názvu.jpg

David Kaše letos v NHL odehrál šest zápasů, Martin Kaut devět. Víte ale, kteří Češi si v základní části připsali nejvíc startů? Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Ondřej Palát (Tampa Bay Lightning) – 69 zápasů

Ondřej Palát.jpg

Devětadvacetiletý útočník patří k tradičním lídrům Tampy Bay. V posledních letech mu sice nesloužilo zdraví tak, jak si přál, letos byl však znovu v ráži a v 69 zápasech za Lightning posbíral 41 (17+24) bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Jakub Vrána (Washington Capitals) – 69 zápasů

Jakub Vrána Washington 3.jpg

Pamatujete na loňský světový šampionát, jak kouč Miloš Říha odstavil Jakuba Vránu? Ve Washingtonu o ničem podobném neuvažovali a čtyřiadvacetiletý forvard byl jedním z klíčových hráčů Capitals. Zasáhl do 69 duelů, ve kterých dal 25 gólů, přidal 27 asistencí a vytvořil si nové bodové maximum.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jakub Voráček (Philadelphia Flyers) – 69 zápasů

Jakub Voráček Phil 6.jpg

Jedním z týmů, který musí zastavení sezony NHL hodně mrzet, je Philadelphia. Flyers se totiž dostali do parádní formy a patřili k největším aspirantům na zisk Stanley Cupu. K tradičním oporám patřil i kapitán národního týmu Jakub Voráček, který v 69 duelech posbíral 56 (12+44) bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

David Kämpf  (Chicago Blackhawks) - 70 zápasů

David Kampf Chicago.jpg

Jeho jméno byste v tomto seznamu zřejmě nečekali, ovšem hodně prostoru dostal také David Kämpf. Pětadvacetiletý útočník Chicaga během své třetí sezony v NHL trávil na ledě dosud nejvíc času a do statistik si připsal i 16 (8+8) bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

David Pastrňák (Boston Bruins) – 70 zápasů

David Pastrňák 19 3.jpg

Stejně zápasů jako Kämpf, tedy 70, odehrál v základní části i David Pastrňák. Bourák z Bostonu přitom prožíval parádní ročník a s 48 góly se stal společně s Alexandrem Ovečkinem elitním kanonýrem celé sezony. Díky 95 bodům byl i třetím nejproduktivnějším hráčem základní části.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud