Filip Novotný (Energie Karlovy Vary) – 41 zápasů.  Energie nebojovala o udržení, jak kde kdo předpokládal, ale dostala se do předkola play-off. Důležitou postavou západočeského týmu byl bývalý sparťanský gólman Filip Novotný, který v základní části zasáhl do 41 zápasů. Úspěšností zákroků se přitom dostal nad 92%. Foto: Profimedia.cz
 Miroslav Svoboda (Vítkovice Ridera) – 43 zápasů.  Vítkovice neprožily vůbec dobrou sezonu, nakonec ji ale zachránily a zůstaly v extralize. Ke klíčovým postavám ostravského týmu patřil i Miroslav Svoboda, jenž nahradil Patrika Bartošáka a zasáhl do 43 zápasů. Úspěšností zákroků překročil 92% a do statistik si připsal i čtyři čistá konta. Foto: Profimedia.cz
 Karel Vejmelka (Kometa Brno) – 43 zápasů.  Co se týká soupisky, má Kometa jeden z nejsilnějších týmů. Jenže v základní části to v brněnském týmu skřípalo a Kometa zdaleka nepředstavovala nezastavitelnou mašinu. Před sezonou se počítalo, že místo brankářské jedničky zaujme Marek Čiliak, více prostoru však dostával Karel Vejmelka. Třiadvacetiletý gólman v základní části vychytal tři čistá konta a úspěšností zákroků se dostal nad 91%. Foto: Profimedia.cz
 Marek Mazanec (Mountfield HK) – 49 zápasů.  Bývalý gólman Nashvillu se loni pokoušel prosadit v New Yorku Rangers a Vancouveru, do NHL už se ale nedostal, a tak se před sezonou vrátil domů. Marek Mazanec posílil Hradec Králové a ihned se zařadil po bok nejlepších gólmanů soutěže. V základní části zasáhl do 49 zápasů a vychytal pět čistých kont. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Nepostradatelní. Toto je 5 brankářů, kteří v extralize zasáhli do nejvíce zápasů

Hokejová extraliga má kvůli koronaviru (prozatím) pauzu. Je tedy čas, abychom si zrekapitulovali, co se událo v posledních týdnech.

Bez názvu.jpg

Do základní části letošní extraligové sezony zasáhlo 45 brankářů. Ovšem jen pět z nich odchytalo více než čtyřicet zápasů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Filip Novotný (Energie Karlovy Vary) – 41 zápasů

Filip Novotný KV.jpg

Energie nebojovala o udržení, jak kde kdo předpokládal, ale dostala se do předkola play-off. Důležitou postavou západočeského týmu byl bývalý sparťanský gólman Filip Novotný, který v základní části zasáhl do 41 zápasů. Úspěšností zákroků se přitom dostal nad 92%.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Miroslav Svoboda (Vítkovice Ridera) – 43 zápasů

Miroslav Svoboda Vítkovice.jpg

Vítkovice neprožily vůbec dobrou sezonu, nakonec ji ale zachránily a zůstaly v extralize. Ke klíčovým postavám ostravského týmu patřil i Miroslav Svoboda, jenž nahradil Patrika Bartošáka a zasáhl do 43 zápasů. Úspěšností zákroků překročil 92% a do statistik si připsal i čtyři čistá konta.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Karel Vejmelka (Kometa Brno) – 43 zápasů

Karel Vejmelka Kometa 2.jpg

Co se týká soupisky, má Kometa jeden z nejsilnějších týmů. Jenže v základní části to v brněnském týmu skřípalo a Kometa zdaleka nepředstavovala nezastavitelnou mašinu. Před sezonou se počítalo, že místo brankářské jedničky zaujme Marek Čiliak, více prostoru však dostával Karel Vejmelka. Třiadvacetiletý gólman v základní části vychytal tři čistá konta a úspěšností zákroků se dostal nad 91%.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Marek Mazanec (Mountfield HK) – 49 zápasů

Marek Mazanec 19 Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Bývalý gólman Nashvillu se loni pokoušel prosadit v New Yorku Rangers a Vancouveru, do NHL už se ale nedostal, a tak se před sezonou vrátil domů. Marek Mazanec posílil Hradec Králové a ihned se zařadil po bok nejlepších gólmanů soutěže. V základní části zasáhl do 49 zápasů a vychytal pět čistých kont.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Dominik Frodl (Škoda Plzeň) – 51 zápasů

Dominik Frodl Plzeň.jpg

Nejvíc startů má na kontě Dominik Frodl z Plzně. Třiadvacetiletý gólman v extralize působí teprve druhou sezonu, už během ní se ale zařadil po bok nejlepších gólmanů soutěže. Z 51 zápasů byl ve 49 z nich na ledě od začátku, připsal si sedm čistých kont a úspěšností zákroků se přiblížil k 91%.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud