Michal Sáček - Letos se ze středu zálohy přesunul na pravý kraj obrany a vede si velmi dobře. Třiadvacetiletý Michal Sáček si drží flek v základní sestavě a patří ke klíčovým hráčům rudé družiny. Ve 14 startech si připsal jednu asistenci, navíc je hodně přesný v úspěšnosti přihrávek. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 David Lischka - Zdá se, že Sparta konečně našla stabilní stoperskou dvojici. Tedy minimálně alespoň jednu její část. Ve středu letenské obranné řady se zabydlel David Lischka, který byl v základní sestavě v šesti posledních zápasech v řadě. Aktuálně mu dělá parťáka Semih Kaya. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Martin Hašek - Čtyřiadvacetiletý záložník přišel do Sparty před rokem z Bohemians 1905. Začátek měl pomalejší a nezískal si pevnou pozici v sestavě, letos ale patří mezi opory. Martin Hašek nastoupil do 12 zápasů a na kontě má tři góly a stejný počet nahrávek. Trefil se i v uplynulém kole proti „svým“ klokanům. Petr Lemberk / MAFRA / Profimedia
 Adam Hložek - Teprve sedmnáctiletý Adam Hložek patří k nejlepším hráčům ligy. Má pevné místo ve sparťanské sestavě a patří k lídrům rudé družiny. Letos se trefil třikrát a navrch přidal i pět nahrávek. Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia
6
Fotogalerie

Nepostradatelní. Podívejte se na pět českých hráčů, kteří patří k pilířům Sparty

Zdá se, že se Sparta zase pomalu zvedá. V sestavě letenského týmu sice stále nastupují někteří zahraniční fotbalisté, hodně prostoru už ale zase dostávají i Češi.

Libor Kozák Hložek Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Klíčovým mužem sparťanské hry je Guélor Kanga, hodně prostoru dostává i Srdjan Plavšič a o prostor mezi třemi tyčemi se s Milanem Hečou dělí Florin Nita. Ve sparťanské sestavě se však zabydluje i Michal Trávník a klíčové roli zastávají i další čeští fotbalisté – v tuto chvíli nepostradatelní. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 6

Michal Sáček

Michal Sáček Sparta 2019 Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Letos se ze středu zálohy přesunul na pravý kraj obrany a vede si velmi dobře. Třiadvacetiletý Michal Sáček si drží flek v základní sestavě a patří ke klíčovým hráčům rudé družiny. Ve 14 startech si připsal jednu asistenci, navíc je hodně přesný v úspěšnosti přihrávek.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

David Lischka

David Lischka Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Zdá se, že Sparta konečně našla stabilní stoperskou dvojici. Tedy minimálně alespoň jednu její část. Ve středu letenské obranné řady se zabydlel David Lischka, který byl v základní sestavě v šesti posledních zápasech v řadě. Aktuálně mu dělá parťáka Semih Kaya.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Martin Hašek

Martin Hašek Sparta 19 Petr Lemberk MAFRA Profimedia.jpg

Čtyřiadvacetiletý záložník přišel do Sparty před rokem z Bohemians 1905. Začátek měl pomalejší a nezískal si pevnou pozici v sestavě, letos ale patří mezi opory. Martin Hašek nastoupil do 12 zápasů a na kontě má tři góly a stejný počet nahrávek. Trefil se i v uplynulém kole proti „svým“ klokanům.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Adam Hložek

Adam Hložek 19 MICHAL SVÁEK MAFRA Profimedia.jpg

Teprve sedmnáctiletý Adam Hložek patří k nejlepším hráčům ligy. Má pevné místo ve sparťanské sestavě a patří k lídrům rudé družiny. Letos se trefil třikrát a navrch přidal i pět nahrávek.

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Libor Kozák

Libor Kozák Sparta 2.jpg

Rozjezd v letenském dresu měl sice pomalejší, pálil jednu šanci za druhou, teď ale důvěru začíná splácet. Třicetiletý útočník dal hattrick Karviné, prosadil se i v posledním utkání proti Bohemians 1905 a na kontě má šest ligových branek. Libor Kozák se dvakrát trefil i v poháru v Českých Budějovicích.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud